1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Страв од првпат

Дискусија во 'Врски' започната од MadeinHeaven, 4 февруари 2010.

 1. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  70
  Го сакам премногу .... но имам страв да му се дадам... незнам зошто... :worried:
   
  На acezmija му/ѝ се допаѓа ова.
 2. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  81
  Ниеден страв не е неоправдан , сигурно има некоја причина.
  Преиспитај си ги своите чувства кон него,
  Да не испадне после работава после тиииит нема каење.
  И да бидам искрена, почекај де малце не ти бега секс лајф,
  освен ако не се чувствуваш спремна.
  Поздравче :)
   
 3. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  70
  дада не премногу го сакам.... ама си имам уфилмано немој да останам дтрудна тоа ме кочи ќе се убијам ! :D
   
 4. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  76
  Неможеш да останеш трудна доколку тој не сврши во тебе и секако, доколку користите кондом. ;) Позз и да не известиш кога ќе се случи "тоа" :lol:
   
 5. Angie.J

  Angie.J Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  hehe ne se sekiraj.. seksot ne ti bega.. ima za se vreme .. i zavisi kolku vreme si vo vrska, nemoj da brzas .. ne mora da znaci deka prviot pat boli.. razlicno e kaj site. ama zato pak ko ke se resis na toj cekor ke uzivas :) pozz
   
 6. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.635
  Допаѓања:
  4.456
  Пол:
  Женски
  не си доволно спремна затоа се чуствуваш така,кога ќе дојде време сама ќе посакаш да му се дадеш
   
 7. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  70
  blagodaram na sovetite... problemot e shto navistina mn se sakame niti pak toj nekogas mi ima spomenato za da imam odnosi so nego niti nishto niti pak mi ima pobarano... ama ete jas imam zelba ama imam i malku strav
   
 8. blagica-sweet

  blagica-sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  5
  ako se sakate...nema pricina od strav :) i ne razmisluvaj na toa kolku poveke mislis deka ti e strav..znaj nikogas nema toa da go napravis...ti go kazuvam ovaa od licno iskustvo pozzdrav4e i nemoj da s e plasis
   
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.786
  Допаѓања:
  65.478
  Пол:
  Женски
  Кога воопшто ќе немаш страв тогаш ќе бидеш целосно подготвена. Ќе ти дојде само од себе и нема многу да му ја мислиш. Направи го тоа само кога ќе бидеш 100% сигурна, не порано за да нема плачење после :lol: Поздравче
   
 10. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  70
  Се надевам дека нема да ме боли....и ќе ве послушам ќе го направам тоа кога ќе исчезне стравот благодарам многу!
   
 11. ice-cream

  ice-cream Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  4
  Леле и јас го имам истиов проблем...Со дечко ми одиме....2-3 месеци...Тој е поголем од мене 5 години,јас имам скоро 19..Но, уште на почетокот на врската сакаше да имаме односи...јас го одбив.После тоа ми кажа дека е среќен што го одбив затоа што ако му дадев ќе се разочарал.Мразам што ме тестирал уште не запознаени ама тоа е тоа...Сега се е во ред....свесен е дека не сум спремна и свесен е дека сум невина..Но, навистина не можам да направам ништо. Со самото тоа од почетокот, цело време мислам дека со мене е само заради секс и после ништо нема да остане од ова нашево...Му имам кажано, ама се смее вика дека нема врска., Се гледаме мн ретко дека тој учи и работи во Ск....Сакам да имам секс, ама не можам, стравот ме убиваааааааа :( :( :( :( :( :( :( А, да....срце е...секој ден ми се јавува по 555 пати, ми пишува најубави пораки на свет...прави се што може :) Хелп? :D
   
 12. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  199
  Јас мислам да почекеш уште некое време. И јас имам 19 години и имам секс со дечко ми веке скоро 3 години. Јас му дадов на 5 месеци имав 17 години ама му верував 100%. Така да љубовта и довербата се најбитни. Во 3 години врска го немам фатено еднаш да ме излаже, па или многу добро лаже стварно заслужува толкава доверба. А за стравот ако ти е уште страв почекај и така не се гледате секој ден, така и повеќе ќе те цени. Нели во една друга тема кажа дека му е преку глава од девојки што прават се за него, па ете му шанса да направи он нешто за тебе, ако ти е страв нека чека!
  ;) ;) ;) :twisted:
   
 13. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  882
  stravot i nesigurnosta se normalan rabota. ja bi te sovetuvala da pocekas uste malce.
  ja izgubiv nevinost na 22 posle devetmesecna vrska i eve dve ipol godini sme zaedno. gledam ima mnogu devojki koi pocnale so seksualniot zivot na 17 , 18, 19 . ja mislam deka toa e uste rano....
  za ona sto si se ufilmala deka mozes da ostanes trudna. znaes mene sto mi se sluci? :) koga konecno se odluciv i pocuvstvuvav deka sum spremna za odnosi, se desi sto se desi, prviot pat bolese, vtoriot isto , tretiot isto, si igravme taka po malku ni S nemase od Seks ama togas za mene bese nesto . i posle tri takvi obidi trebase da mi dojde i mi kasnese 10 dena. lele stresoviiiiii :roll:

  taka da moj sovet ti e da ne brzas, napravi go toa koga ke si skroz psihicki spremna i opustena ;)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 14. free

  free Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  74
  abeee devojki, kolku i da ste sigurni, kolku i da go sakate partnerot kolku i da ste spremni, sepak ke posto istrav...
  Stravot doaga od toa sto site zborat deka boli boli boli, i se dodeka ne se sluci navistina ke mislite deka boli i navistina ne ja znaete bolkata kakva e i dali e izdrzliva, no ednostavno znaete deka ke ve boli... i zatoa postoi stravot. Jas kolku i da bev spremna, kolku i da go sakav sepak prvite dva tri obida ne mozev da odam do kraj bidejki navistina bolese iako mojot decko (segasen soprug) bese mnogu vnimatelen... no sepak toa e, i na kraj se sluci taka sto epten bev zagreana, so dolga predigra, so mnogu baknezi, sto duri ne osetiv kako se sluci, samo znaev deka zavrsi bidejki vidov krv na carsafot... znaci psiahata e interesna rabota, ne moze nikoj da mi rece deka koga osetil spremnost ne mu bilo strav... neli?!
   
  На ivaaa.iva му/ѝ се допаѓа ова.
 15. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.889
  Допаѓања:
  32.437
  Пол:
  Женски
  На мене многу ми беше страв пред да имам секс за прв пат, затоа што ми кажуваа дека многу боли. На почетокот (додека да ми влезе) многу ме болеше, но откако ми влезе не чувствував никаква болка. Ми беше преубаво. Не ми потече крв.
   
 16. Flying

  Flying Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  0
  ми се допаѓа твоето мислење и комплетно се согласувам...јас имав две врски една 1 год една 6 месеци ама едноставно недостасуваше некое делче за да можам да се предадам на тие двајца...сега идам со еден дечко 6 месеци и едноставно чуствував желба тоа да го направам за 1 пат почуствував таква желба ...ама дечкото ме исполнува во секоја смисла пред се емотивно ... никогаш не гледав колку год имам или колку сум долго со некој...туку ете едноставно треба сите делови од сложувалката да бидат на бр за чуството на предавање да мине со желба вистинска желба а не со страв, и со предходните сум мислела како би се однесувале после сексот постојано си замислував како ќе ме откачат после тоа и сл...а со овој не ни помислив на тоа можеби затоашто се чуствував сигурно во неговата прегратка ...и тоа со право .... среќна сум!
   
 17. ljulju

  ljulju Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  3
  јас имам 18 години мојот дечко има 21 одиме веќе 3 години и уште сме немале секс...пробавме неколку пати но мене ме болеше многу :worried: аа и нема потреба да се брза....ете ме сака и ме чека :rofl: :inlove: :* ама кај и да е ке се случиии нема зошто страф :)
   
 18. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  Кај го најде жити се ? :clap: :^) 3 години без секс а има 21 аууу :o . Не можам да поверувам.Значи чекај имаш 18 тој 21 (хормони до плафон ) би требало .... 3 години на лапање драпање ... :^) НЕВЕРОЈАТНО многу ми е тешко да поверувам ама браво за тебе тоа е богами способност :D
   
  На acezmija му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Не е само да го сакаш него, туку и да сакаш да ја изгубиш невиноста. :) Пробај да разговараш со него доколку сметаш дека си спремна. Заедно би можеле да поминете преку тој страв. :)
   
 20. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.186
  Кај го најде жити се 3 години без секс а има 21 аууу . Не можам да поверувам.Значи чекај имаш 18 тој 21 (хормони до плафон ) би требало .... 3 години на лапање драпање ... НЕВЕРОЈАТНО многу ми е тешко да поверувам ама браво за тебе тоа е богами способност

  И јас одев 2 и пол год со дечко кога и да имавме некоја предигра едноставно неможев ништо повеќе од тоа, исто чувствував страв или дека ке ме остави после тоа и сл. ...И напротив ме остави пред да имаме нешто неможеше да ме чека :worried: као демек бла бла возрасни сме зошто да не ни биде убаво и кога најмалку очекував ми го плесна во лице и толку беше...
  Се каев зошто не сум му дала меѓутоа ете имало нешто што ме спречувало веројатно женската интуиција :lol: која знаела дека е кретен
  :clap: за тие што разбираат...
  си викам ќе го пронајдам вистинскиот на кого вреди да му се предадам :lol:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.