1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Страв од првпат

Дискусија во 'Врски' започната од MadeinHeaven, 4 февруари 2010.

  1. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    Го сакам премногу .... но имам страв да му се дадам... незнам зошто... :worried:
     
    На acezmija му/ѝ се допаѓа ова.
  2. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81
    Ниеден страв не е неоправдан , сигурно има некоја причина.
    Преиспитај си ги своите чувства кон него,
    Да не испадне после работава после тиииит нема каење.
    И да бидам искрена, почекај де малце не ти бега секс лајф,
    освен ако не се чувствуваш спремна.
    Поздравче :)
     
  3. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    дада не премногу го сакам.... ама си имам уфилмано немој да останам дтрудна тоа ме кочи ќе се убијам ! :D
     
  4. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76
    Неможеш да останеш трудна доколку тој не сврши во тебе и секако, доколку користите кондом. ;) Позз и да не известиш кога ќе се случи "тоа" :lol:
     
  5. Angie.J

    Angie.J Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    hehe ne se sekiraj.. seksot ne ti bega.. ima za se vreme .. i zavisi kolku vreme si vo vrska, nemoj da brzas .. ne mora da znaci deka prviot pat boli.. razlicno e kaj site. ama zato pak ko ke se resis na toj cekor ke uzivas :) pozz
     
  6. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.634
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    не си доволно спремна затоа се чуствуваш така,кога ќе дојде време сама ќе посакаш да му се дадеш
     
  7. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    blagodaram na sovetite... problemot e shto navistina mn se sakame niti pak toj nekogas mi ima spomenato za da imam odnosi so nego niti nishto niti pak mi ima pobarano... ama ete jas imam zelba ama imam i malku strav
     
  8. blagica-sweet

    blagica-sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    5
    ako se sakate...nema pricina od strav :) i ne razmisluvaj na toa kolku poveke mislis deka ti e strav..znaj nikogas nema toa da go napravis...ti go kazuvam ovaa od licno iskustvo pozzdrav4e i nemoj da s e plasis
     
  9. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.216
    Пол:
    Женски
    Кога воопшто ќе немаш страв тогаш ќе бидеш целосно подготвена. Ќе ти дојде само од себе и нема многу да му ја мислиш. Направи го тоа само кога ќе бидеш 100% сигурна, не порано за да нема плачење после :lol: Поздравче
     
  10. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    Се надевам дека нема да ме боли....и ќе ве послушам ќе го направам тоа кога ќе исчезне стравот благодарам многу!
     
  11. ice-cream

    ice-cream Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    4
    Леле и јас го имам истиов проблем...Со дечко ми одиме....2-3 месеци...Тој е поголем од мене 5 години,јас имам скоро 19..Но, уште на почетокот на врската сакаше да имаме односи...јас го одбив.После тоа ми кажа дека е среќен што го одбив затоа што ако му дадев ќе се разочарал.Мразам што ме тестирал уште не запознаени ама тоа е тоа...Сега се е во ред....свесен е дека не сум спремна и свесен е дека сум невина..Но, навистина не можам да направам ништо. Со самото тоа од почетокот, цело време мислам дека со мене е само заради секс и после ништо нема да остане од ова нашево...Му имам кажано, ама се смее вика дека нема врска., Се гледаме мн ретко дека тој учи и работи во Ск....Сакам да имам секс, ама не можам, стравот ме убиваааааааа :( :( :( :( :( :( :( А, да....срце е...секој ден ми се јавува по 555 пати, ми пишува најубави пораки на свет...прави се што може :) Хелп? :D
     
  12. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    Јас мислам да почекеш уште некое време. И јас имам 19 години и имам секс со дечко ми веке скоро 3 години. Јас му дадов на 5 месеци имав 17 години ама му верував 100%. Така да љубовта и довербата се најбитни. Во 3 години врска го немам фатено еднаш да ме излаже, па или многу добро лаже стварно заслужува толкава доверба. А за стравот ако ти е уште страв почекај и така не се гледате секој ден, така и повеќе ќе те цени. Нели во една друга тема кажа дека му е преку глава од девојки што прават се за него, па ете му шанса да направи он нешто за тебе, ако ти е страв нека чека!
    ;) ;) ;) :twisted:
     
  13. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    stravot i nesigurnosta se normalan rabota. ja bi te sovetuvala da pocekas uste malce.
    ja izgubiv nevinost na 22 posle devetmesecna vrska i eve dve ipol godini sme zaedno. gledam ima mnogu devojki koi pocnale so seksualniot zivot na 17 , 18, 19 . ja mislam deka toa e uste rano....
    za ona sto si se ufilmala deka mozes da ostanes trudna. znaes mene sto mi se sluci? :) koga konecno se odluciv i pocuvstvuvav deka sum spremna za odnosi, se desi sto se desi, prviot pat bolese, vtoriot isto , tretiot isto, si igravme taka po malku ni S nemase od Seks ama togas za mene bese nesto . i posle tri takvi obidi trebase da mi dojde i mi kasnese 10 dena. lele stresoviiiiii :roll:

    taka da moj sovet ti e da ne brzas, napravi go toa koga ke si skroz psihicki spremna i opustena ;)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  14. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    abeee devojki, kolku i da ste sigurni, kolku i da go sakate partnerot kolku i da ste spremni, sepak ke posto istrav...
    Stravot doaga od toa sto site zborat deka boli boli boli, i se dodeka ne se sluci navistina ke mislite deka boli i navistina ne ja znaete bolkata kakva e i dali e izdrzliva, no ednostavno znaete deka ke ve boli... i zatoa postoi stravot. Jas kolku i da bev spremna, kolku i da go sakav sepak prvite dva tri obida ne mozev da odam do kraj bidejki navistina bolese iako mojot decko (segasen soprug) bese mnogu vnimatelen... no sepak toa e, i na kraj se sluci taka sto epten bev zagreana, so dolga predigra, so mnogu baknezi, sto duri ne osetiv kako se sluci, samo znaev deka zavrsi bidejki vidov krv na carsafot... znaci psiahata e interesna rabota, ne moze nikoj da mi rece deka koga osetil spremnost ne mu bilo strav... neli?!
     
    На ivaaa.iva му/ѝ се допаѓа ова.
  15. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.747
    Допаѓања:
    32.112
    Пол:
    Женски
    На мене многу ми беше страв пред да имам секс за прв пат, затоа што ми кажуваа дека многу боли. На почетокот (додека да ми влезе) многу ме болеше, но откако ми влезе не чувствував никаква болка. Ми беше преубаво. Не ми потече крв.
     
  16. Flying

    Flying Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    0
    ми се допаѓа твоето мислење и комплетно се согласувам...јас имав две врски една 1 год една 6 месеци ама едноставно недостасуваше некое делче за да можам да се предадам на тие двајца...сега идам со еден дечко 6 месеци и едноставно чуствував желба тоа да го направам за 1 пат почуствував таква желба ...ама дечкото ме исполнува во секоја смисла пред се емотивно ... никогаш не гледав колку год имам или колку сум долго со некој...туку ете едноставно треба сите делови од сложувалката да бидат на бр за чуството на предавање да мине со желба вистинска желба а не со страв, и со предходните сум мислела како би се однесувале после сексот постојано си замислував како ќе ме откачат после тоа и сл...а со овој не ни помислив на тоа можеби затоашто се чуствував сигурно во неговата прегратка ...и тоа со право .... среќна сум!
     
  17. ljulju

    ljulju Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    3
    јас имам 18 години мојот дечко има 21 одиме веќе 3 години и уште сме немале секс...пробавме неколку пати но мене ме болеше многу :worried: аа и нема потреба да се брза....ете ме сака и ме чека :rofl: :inlove: :* ама кај и да е ке се случиии нема зошто страф :)
     
  18. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Кај го најде жити се ? :clap: :^) 3 години без секс а има 21 аууу :o . Не можам да поверувам.Значи чекај имаш 18 тој 21 (хормони до плафон ) би требало .... 3 години на лапање драпање ... :^) НЕВЕРОЈАТНО многу ми е тешко да поверувам ама браво за тебе тоа е богами способност :D
     
    На acezmija му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Не е само да го сакаш него, туку и да сакаш да ја изгубиш невиноста. :) Пробај да разговараш со него доколку сметаш дека си спремна. Заедно би можеле да поминете преку тој страв. :)
     
  20. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    Кај го најде жити се 3 години без секс а има 21 аууу . Не можам да поверувам.Значи чекај имаш 18 тој 21 (хормони до плафон ) би требало .... 3 години на лапање драпање ... НЕВЕРОЈАТНО многу ми е тешко да поверувам ама браво за тебе тоа е богами способност

    И јас одев 2 и пол год со дечко кога и да имавме некоја предигра едноставно неможев ништо повеќе од тоа, исто чувствував страв или дека ке ме остави после тоа и сл. ...И напротив ме остави пред да имаме нешто неможеше да ме чека :worried: као демек бла бла возрасни сме зошто да не ни биде убаво и кога најмалку очекував ми го плесна во лице и толку беше...
    Се каев зошто не сум му дала меѓутоа ете имало нешто што ме спречувало веројатно женската интуиција :lol: која знаела дека е кретен
    :clap: за тие што разбираат...
    си викам ќе го пронајдам вистинскиот на кого вреди да му се предадам :lol:
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.