Страв од првпат

Дискусија во 'Врски' започната од MadeinHeaven, 4 февруари 2010.

 1. girlinlove

  girlinlove Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  10
  мислам дека нема потреба од брзање... ;)
   
 2. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  mimi123 знаеш колку си во право истава ситуација ме најде ... Ама потполно само ок не беше толкав временски период . Не знам нешто во мене викаше НЕ !!! не е тој тој . И знаеш што воопшто не жалам ќе жалев да му дадам таква привлегија кога очигледно не ја заслужил . Не не мисли дека јас сакав сцена од шпанска серија ... Ама битно тој не си го направи кејфот со мене ;) . Знам дека му е криво му беше и ќе му биде ама со кретени работа не мора да си имам. Сега викам фала му на Бога што разумот не ми се помати ,никогаш немаше тоа да си го простам ... Да му го дигнам егото до небеса НЕ ЗАСЛУЖИЛ бе !!! Што сака сега нека прави . Како и да е правилна одлука донесов , добро што е така . Два дена пред да раскинеме поточно нашето последно гледање пак проба да ме легне :!: значи кретенизам на нивоу |( . Пo 48 саати раскинавме ... Уште не можам да си поверувам кој кретен од човек испадна . И после над се ме лажеже во очи . А по тоа го избришав од живите ... ;)

  Така да девојки ако НАВИСТИНА сакате сте подготвени верувате на партнерот и знаете што правите во акција ... Ама само тогаш не после да жалите како што ќе зажалев јас .
   
  На cresa-jagoda и Mimi123 им се допаѓа ова.
 3. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.715
  Незнам зошто толку голема галама се крева за тој прв пат... Кога тогаш мора да се случи нели? Не викам да легнете со првиот што ќе налета, ама нема причина за толкав страв и загриженост. Природна и нормална работа е тоа.
  Треба да бидете спремни, опуштени и секако да корстите заштита, за да не се случи нешто непредвидено. Колку сте поопуштени и болката е помала. Всушност, не мора да постои болка. Различно е кај сите. И да знаете дека секој нареден секс е поубав од првиот. :)
   
 4. Irreplaceable.xD

  Irreplaceable.xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  67
  И ја иам некој страв од првпат, но си оставам на времето :) Осеќам дека сеуште ми е рано, ќе си почека тоа малку :lol:
   
 5. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.364
  Допаѓања:
  15.960
  Пол:
  Женски
  Огромна и до некој степен непотребна галама се крева околу ова.
  Јасно дека треба да е со некој што го сакаме, му веруваме и знаеме дека чувствата се обострани. Но сепак, и тука постојат стравови кои не` спречуваат да го преземеме тој навидум голем чекор.
  Стравот првенствено е од појава на несакана бременост и највеќе од физичката болка, за која некои толку не` имаат плашено што познавам девојки кои од првиот пат се имаат тресено небаре ке одат на касапење кај Фреди Кругер. Сега, кога виделе што е работата, си се смеат самите на себе. :D
  И јас си се смеам на себе што мислев дека којзнае колку ке ми го промени тоа животот.
  Ми го промени де, ама на подобро, и ofc, не драстично. :D
  Уште поголем страв од горенаведениот е стравот од т.н. искористување од страна на партнерот. Се плашиме дека ке не искористи и потоа ке не фрли и ке си бара нова жртва. Првенствено тука следува емотивната болка а потоа и страв дека ке труби низ град што се` ни правел и дека со тоа ке ни спаднат моралните вредности.
  И токму поради овој наш затупавен менталитет кој придава голема важност на затегнат вагинален мускул и 2-3 капки крв, Македончето неможе да се препушти на она што е сосема нормално за западниот свет.
   
 6. majmun04

  majmun04 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  И јас не сум имала однос со мојот дечко (сеуште сум невина)..
  Одиме вејке 1 ипол година а пред тоа 2 години само се гладавме.(мувавме) :* :sweat:
  Ииии сега сме во врскаа ии многѕ ми е страв од првпат...
  Многу досега се ми рекле дека многу болии,а мене тоа ме плаши.. :?:
  Дали тоаа навистина е за толку голем страв или..??? ПоМоШ
   
 7. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.828
  Пол:
  Женски
  Ако не се опуштиш, а притоа мислиш на тоа што ти го кажувале, и ако мислиш на болката, ќе те боли, еве да ти кажам.
  А ако се исклучиш скроз и се препуштиш на моментот, ќе уживаш. :)
   
 8. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.532
  Допаѓања:
  4.044
  Пол:
  Женски

  Девојче имаш 16 години алоооооооо!!!!!!!

  На твои години треба да мислиш на школо да шеташ со другарки не на секс!!!!

  Уште не знаете носот да си го избришете ќе сте имале секс на тие години

  До кај отиде младинава!!! :x
   
  На sleepingbeauty му/ѝ се допаѓа ова.
 9. D.E.S.I

  D.E.S.I Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Девојчее ако ти се осеќаш подготвена немој да ги слушаш другите... :!:
  И по моее искуствоо ти кажувам дека не е битно што си 15 илии 20 годинии ако постоии љубов! :inlove:
  Веќе навистина ако постоии љубовв не е важноо колкави стее...
  XXI век смее затоаа уживајј и не мисли на болкитее... :)
   
 10. Slatko-Malo

  Slatko-Malo Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2011
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  12
  MadeinHeaven и јас сум иста :D И јас сакам да бидне тоа, а и имаме пробано, ама мене ми е страв пошто многу ме боли и незнам дали некогаш ќе бидне, пошто ич не можам да издржам болка, а навистина сакам. :$ :) :*
   
 11. MonnaSi

  MonnaSi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  534
  Како одговор на еден пост погоре. Бич плис, дечко ми е 20 години, и е невин. :lol:

  Инаку да одговрам на ова.. Па не ми е страв , хормони работат, ми се сака :$ дури некогаш ми иде јас да му побарам не он мене. Единствено ме кочи тоа што сме малку заедно, не се чувствувам психички спремна сеуште, сметам дека има време. И најлошото е што не чувствувам дека сеуште го сакам „толку“ за да се одлучам на таков чекор.
   
 12. bekii

  bekii Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  51
  Девојкиии не можам да уживам во сексооот дадејте ми совееееет :worried: :(
   
 13. mili4ka123

  mili4ka123 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  1.101
  Допаѓања:
  2.333
  Пол:
  Женски
  Се додека чувствуваш страв, тоа значи дека сеуште не си спремна :)
   
 14. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  И јас чувствувам страв и се додека не го искоренам не се решавам на таков чекор.
   
  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.877
  Допаѓања:
  20.026
  Пол:
  Женски
  Исто и јас :)
   
 16. sportistka1995

  sportistka1995 Активен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  21
  На 1ви септември јас и дечко ми правиме 1 година... сакам како дел од поклонот да му подарам и секс... јас и тој уште од 6тиот месец почнавме онака по страсно и некако до сега се влечиме , но неможаме повеќе да издржиме, сакам и јас и тој. Мегутоа мама и тато ного не го прифајкат поради неговите финансии и некако не се гледам со него во иднина поради нивните муабети, а знам дека ако му дадам после нема да можам да го "откачам" таква особа сум.. ми е страв да имам поради тоа. A ќе повторам: како издржуваме само господ знае :D Мислите ли дека тоа не треба да ме задева бидејки некако пред да сториме нешто на тоа помислувам и не сакам да му дадам , некако стегната сум, нема атмосфера :/
   
 17. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.814
  Допаѓања:
  4.473
  Пол:
  Женски
  Девојко,од кога бре финанскиката состојба на еден човек условува дали ќе имаш односи со него :^) ?
  И ти не му подаруваш ништо,ниту тој тебе,сексот е зближување меѓу двајца што се сакаат.Ако гледаме од религиски аспект,треба до брак да се чека.
  Бидејќи ти е страв и се грижиш за ставот на твоите родители,мој совет ти е не го мачи момчето,како прво се гледа дека не го сакаш искрено.
  Страста не е доволна,треба да има и љубов,но ајде секој различно си го сфаќа сексот :!:
  Си помислила ли дека баш ти може повеќе да се заљубиш во дечкото после сексот,а не да ми зборуваш тука дека нема да можеш да го откачиш.
  Подобро немој секс да имаш да имаш со него,ќе го повредиш емотивно ако дознае што мислење имаш за него :x
   
 18. sportistka1995

  sportistka1995 Активен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  21


  Чекај сеа... ДЕТЕТО ГО САКАМ СО ЦЕЛОТО СРЦЕ ПО ИСКРЕНА НЕМОЖАМ ДА БИДАМ... Го сакам ептен тоа нема веза не ме сфакајте погрешно .. тоа не беше моето прашање.. сакав да ви потенцирам дека од рано сме сакале да имаме затоа спомнав страст инаку романтика и љубов има уште повеќе. И да,мислам дека можам да се заљубам уште повеќе во него затоа реков нема да можам да го "откачам" се плашам моите да не ме натерат да го оставам после како ке издржиме и јас и тој еден без друг... за тоа барав совет .. дали да имаме :/
   
 19. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.814
  Допаѓања:
  4.473
  Пол:
  Женски
  Во тој случај бори се за љубовта,ама сепак најдобро ќе биде ти сама да си одлучиш,немој после 368778979проблеми да излезат ако разберат твоите,мислам за да не страдаш :!: .
  Инаку ако го сакаш од срце,нема ништо поубаво од тоа да му се предадеш и со тело и душа на саканиот :) .
  Изборот е твој,што и одлучиш од мене -среќно ;) .
   
  На sportistka1995 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. vec

  vec Активен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2012
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  Ке ја цитирам мојата сестра нема што да ви биде страв првиот пат, тоа ке биде и ке помине, но што ке правите понатаму тоа е друго, понатаму можеби ќе уживаш во сексот но секогаш ке имаш страв кога ќе ти доцни без разлика колку си сигурна во партнерот. Така да ништо не е сигурно!