1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Страв од тишина

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од yes, 28 февруари 2011.

  1. yes

    yes Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    18
    Има ли некој што има страв од тишина? Од дете се борам со ова и мислам дека никогаш нема да го надминам.
    Едноставно се гушам, и добивам напади на повраќање. Исто така и навечер кога си легнувам телевизорот е пуштен да галами до рано наутро додека не станам да одам на работа. Моите родители имаат пробано неколку пати да го изгаснат додека спијам и да гледаат што ке се случи, но јас или се будам веднаш или се гушам. Стравот од тишина се зголеми од пред 14 години, кога при една моја операција сум доживеала клиничка смрт, и можеби и ке се намалеше стравот со тек на годините, ако таа информација не ми ја соопштеше мојот доктор. Како и да е, има ли некој што се бори со ваков страв, за да прочитам и негово искуство... :worried:
    поздрав
     
  2. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Ми се случуваше порано ама кај мене од многу хорор филмови гледање :D . Бев напната психички а зошто не си посетиш психијатар твојот проблем е далеку посериозен и поминало подолг временски период . Верувам дека со професионална помош ќе го пребродиш ова .... Позз :*
     
  3. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    И мене ме мава психа понекогаш тоа е нормално...спиев со телевизор и со светло,до скоро време.јас истрауматизирана бев од смртта на татко ми и затоа можеби ми влијаело,се плашев да заспијам ,се штрекав ,станував од сон...единствено само ти можеш да си помогнеш...пиј б6 или ако појдеш на психијатар што ќе ти даде пиј,за да се ослободиш...иако мене психијатарот не ми помогна,одев зборував,зборуваше и тој,ама сфатив дека се е во мојата глава...поубаво разговарај си со твоите,мисли си на убави работи,слушај си музика пред спиење,или стај го телевизорот на sleep mode,ти посакувам да го пребродиш ова, :*
     
  4. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    иако тишината ме одмара........ понекогаш и ме плаши :sweat: но и мене ми е тоа од премногу хорор филмови