1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Страв од тишина

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од yes, 28 февруари 2011.

 1. yes

  yes Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  18
  Има ли некој што има страв од тишина? Од дете се борам со ова и мислам дека никогаш нема да го надминам.
  Едноставно се гушам, и добивам напади на повраќање. Исто така и навечер кога си легнувам телевизорот е пуштен да галами до рано наутро додека не станам да одам на работа. Моите родители имаат пробано неколку пати да го изгаснат додека спијам и да гледаат што ке се случи, но јас или се будам веднаш или се гушам. Стравот од тишина се зголеми од пред 14 години, кога при една моја операција сум доживеала клиничка смрт, и можеби и ке се намалеше стравот со тек на годините, ако таа информација не ми ја соопштеше мојот доктор. Како и да е, има ли некој што се бори со ваков страв, за да прочитам и негово искуство... :worried:
  поздрав
   
 2. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  Ми се случуваше порано ама кај мене од многу хорор филмови гледање :D . Бев напната психички а зошто не си посетиш психијатар твојот проблем е далеку посериозен и поминало подолг временски период . Верувам дека со професионална помош ќе го пребродиш ова .... Позз :*
   
 3. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.688
  И мене ме мава психа понекогаш тоа е нормално...спиев со телевизор и со светло,до скоро време.јас истрауматизирана бев од смртта на татко ми и затоа можеби ми влијаело,се плашев да заспијам ,се штрекав ,станував од сон...единствено само ти можеш да си помогнеш...пиј б6 или ако појдеш на психијатар што ќе ти даде пиј,за да се ослободиш...иако мене психијатарот не ми помогна,одев зборував,зборуваше и тој,ама сфатив дека се е во мојата глава...поубаво разговарај си со твоите,мисли си на убави работи,слушај си музика пред спиење,или стај го телевизорот на sleep mode,ти посакувам да го пребродиш ова, :*
   
 4. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  иако тишината ме одмара........ понекогаш и ме плаши :sweat: но и мене ми е тоа од премногу хорор филмови