1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Страв од училиште

Дискусија во 'Психологија' започната од Girl12345, 4 септември 2011.

  1. cherry-on-top

    cherry-on-top Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2013
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    45
    Прва година сум и мене сега ми е страв од училиштето. Поточно не од училиштето, туку од тоа да ме дигнат да одговарам а да не знам, или да правам тест и да не напишам нешто. Под голем стрес сум и незнам што да правам. Одлична ученичка сум и многу учам, ама пред тестови секогаш го имам најголемиот можен страв и стрес што дури плачам некогаш.. Сега само си ги разведрувам мислите кога ќе помислам дека за 1 месец е зимскиот распуст, единствено тоа ме мотивира.
     
  2. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.552
    Допаѓања:
    21.650
    Пол:
    Женски
    Сестра ми има страв од училиште.Но полека со разговор се може да се реши :) Имав и еден школски порано што несакаше да зборува со никого,ни со учителка,ама баш со никого.Не чита,не пишува.Како да го мачеше нешто во душата.А надвор со мајка му си збори и се ...Но него проблемот е што брат му кој е постар го учел на такви работи дека штознам таму во училиштето тепале мачеле и сл. И после кој вели дека децата не разбираат ? :)