babylove овошни кашички

Студентска работа во Америка

Дискусија во 'Канта' започната од Мими М, 2 јуни 2019.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Мими М

  Мими М Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2016
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Здраво, не успеав да најдам посебна тема за Work and travel USA, но доколку сум направила пропуст затворете ја темава:) Дали би можеле да споделите искуства со виза или работата таму (град, работно место, плата:hai:) препорачате агенцја и сл? :*
   
 2. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.803
  Допаѓања:
  28.053
  Пол:
  Женски
  Повели линк од темата :)
  https://forum.femina.mk/threads/work-and-travel.3632/page-24
   
  На Мими М му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.