1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сув шампон

Дискусија во 'Коса' започната од Chocoholic, 28 септември 2011.

  1. <3Depi<3

    <3Depi<3 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2017
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Во кој Кам маркет?

    Јас употребувам бебешка пудра :) и сакам да пробам сув шампон, кој според вас е најдобар? Сега првпат гледам дека има во Кам маркет па ќе го побарам.
     
    Последна измена од модератор: 29 ноември 2017
  2. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Да имаат и тоа за 100 денари. Во плаво шишенце.
    Не сум од Ск ако мислиш на тоа, но верувам дека во секој Кам маркет го има.
     
    На bebaa му/ѝ се допаѓа ова.
  3. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.709
    Допаѓања:
    4.580
    Пол:
    Женски
    Го видов да :) Сум мислела вајда дезодоранс е некој.Не сум забележала.
     
    На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.001
    Пол:
    Женски
    Јас имам сув шампон на Балеа, за плава коса. Се мислев кој да го земам, на крајот за него се решив. Порано користев бебешка пудра повремено, сега шампонов, и ок ми е. Го имам скоро година (тоа кажува колку често го користам), ми врши работа кога морам да излезам итно, а косата ми е мрсна.
     
  5. sj *O*

    sj *O* Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2016
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.921
    Пол:
    Женски
    Да не знае некоја кој сув шампон е најквалитетен (за бринети)? Во која аптека се продава и по која цена да каже? И како се користи малце да опише.
     
  6. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    Следен пат пробај ги на Batiste многу подобар е од тој на Balea. :)
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
  7. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    Јас го имам тој од КАМ, само 2 3 пати го имам користено, не е лош. Инаку да, 100 денари беше на акција.
     
  8. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    i jas sum vo plan da pocnam da koristam suv sampon,navistina ne znam sto drugo da si napravam na kosava,mi se mrsi vejke drugata den posle mienjeto volumen nula.tanka... potanka ne moze da bide. vo torenot spleskana sto da vi kazivam ne znam sto mi se desi poslednava nedela sto mi izgleda vaka.
     
    На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Исто! Веќе вториот ден ми е сплескана, како мрсна, никаква! Не бев фан на суви шампони, али ќе мора така да се снаоѓаме изгледа.
     
  10. M.laDy

    M.laDy Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    905
    Допаѓања:
    798
    Пол:
    Женски
    Го пробав тој од КАМ и ми се свиѓа. Си ја врши работата и не ја плетка како тој на Балеа.
     
  11. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    i jas vcera odev vo kam za da vidam sto sampon e toj. 99 den bese. sestra mi me ubeduvase deka od balea ke mi zeme a jas seuste se dvoumam za ovoj
     
  12. M.laDy

    M.laDy Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    905
    Допаѓања:
    798
    Пол:
    Женски
    Земи го едниот па другиот. Разликата во двата е тоа што ако си бринета оној на балеа има кафеава боја а овој од КАМ остава бело, но со триење со крпа исчезнува бојата .Јас само два пати го имам прснато и ок ми е. Како и се кој шампон па така и овој сувиов на секоја коса различно делува. :)
     
  13. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Мислењево ми дојде баш како порачано, планирав да го земам сувиот шампон од Кам.
    Можеш да го споредиш со Балеа ако си го користела? Во однос на тоа каков ефект дава и дали „чисти“ убаво, т.е. дали остава свежина.
    Балеа мене некогаш не ми функционира, без разлика на тоа што косата одвај малку се замастила. :(
    Но, не ми ја плетка косата. Сепак, ме интересира мала споредба од твој агол.

    Батисте мене ми се прескапи, колку и да се добри не би купила затоа што воопшто не ми се исплати. Косата доста ми се масти периодов поради временските услови. Со малку сув шампон тера два цели дена, па затоа доста брзо ги трошам шишенцата сув шампон. Цената и тоа како ми оди во прилог ако е пониска.
     
    На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. ванилала

    ванилала Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.233
    Пол:
    Женски
    Кај нас ги има Batiste во мали шишенца од 50мл?
     
  15. M.laDy

    M.laDy Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    905
    Допаѓања:
    798
    Пол:
    Женски
    @Mishela Го имам користено тој на Балеа за бринети. Спомнав дека овој На кам го имам 2 пати прснато. Мене некако повеќе ми се свиѓа. Можеби тој на Балеа дава повеќе волумен, но овој на кам ми е некако понежен има свеж мирис и убаво изгледа косата, го пробав малку замастен корен. И позитивно ми беше што дента се испрскав со овој на кам и другиот ден косата ми беше некако матирана во коренот, што значи ќе истерав уште еден ден со врзана коса, а со овој со балеа немав таков ефект.
    А батисте и јас ги немам пробано од причина што ми се скапи.
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  16. AliciaSilver

    AliciaSilver Активен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2017
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    209
    Пол:
    Женски
    можи да ми пуштите слика како изгледа тој од кам и го има ли во сите маркети кам?
     
  17. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Го има во сите КАМ маркети, цената му беше 99 денари. Но, пишуваше дека е промотивна цена, не знам дали ќе остане таа.

    Вака изгледа.
    [​IMG]

    Јас го пробав пред некој ден и навистина ме изненади, не е воопшто лош. Само чуден ми е затоа што некако погуст и потежок ми беше од Балеа, но многу подобро ја освежува косата од Балеа.
    Навистина ми се допадна и ме изненади позитивно.

    Само треба да се расчешла потоа косата поубаво за да падне вишокот и да се „стопи“ шампонот со косата за да не изгледа премногу бела. За цената е секако повеќе од одличен.
     
    На joy1, sorbet и AliciaSilver им се допаѓа ова.
  18. AliciaSilver

    AliciaSilver Активен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2017
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    209
    Пол:
    Женски
    е фала ти многу,веќе некое време "барам" сув шампон во еурофарм најдов 590ден и се мислев за него но овој ќе го пробам прво прв пат ќе користам.
     
  19. medena123

    medena123 Активен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2017
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    76
    Пол:
    Женски
    Никогаш немам користено а и не планирам баш бидејќи само хемикалии има во него, си има златна вода бе хаххаха, не викам дека овие што се basic шампониве се подобри, но сепак агрегантната состојба е мнооогу, мноогу битна
     
  20. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.900
    Допаѓања:
    103.029
    Пол:
    Женски
    Јас го користам тој на Lush - No drought , но не сум нешто многу задоволна :( може и малку време го имам тестирано , 2-3 пати сум ставила само од него.Секако ќе го истрошам , може ќе го земам и тој на Алверде што го фалите па некако ќе ги искомбинирам и двата :D
    Тие на Батисте каде - каде подобро си ја вршат работата :|