Сув шампон

Дискусија во 'Коса' започната од Chocoholic, 28 септември 2011.

 1. belmoni

  belmoni Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2018
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  340
  Пол:
  Женски
  Имам користено еднаш на балеа за темна коса мислам беше. Јас сум бринета и не сум задоволна ич. Незнам дали повторно би ставила сув шампон на косата.
   
  На Tina22m му/ѝ се допаѓа ова.
 2. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.871
  Допаѓања:
  22.712
  Пол:
  Женски
  Дали во КАМ сеуште го има сувиот шампон или е тргнат од продажба?
  Никако не можам да го најдам.
   
 3. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.307
  Допаѓања:
  3.511
  Пол:
  Женски
  И јас го барам со месеци но го нема :( дури и во друг град проверив, но ништо.
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
 4. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.871
  Допаѓања:
  22.712
  Пол:
  Женски
  Кажувајте друга алтернатива..а баш штета, добар беше.
   
 5. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.343
  Допаѓања:
  70.832
  Пол:
  Женски
  Сувиот шампон на КАМ го нема , јас го барав минатиот месец уште , штом и вие не можете да го најдете изгледа е повлечен од продажба :?: знам @Mishela го користи па нека каже дали можеби некаде го видела :)

  Јас од кога почнав повторно да ја фарбам косата со фарба се вратив повторно на сувиот шампон на Lush , одличен е и веќе не го менувам за ништо , друга алтернатива на Батист сувите шампони :) најдобри според мене тој со цреша и тој за темна коса :)
   
  На cresa-jagoda и sorbet им се допаѓа ова.
 6. kuc

  kuc Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  844
  Допаѓања:
  55.545
  Пол:
  Женски
  Бебешка пудра па уште ако си плава одлична е и плус имаш волумен
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.084
  Допаѓања:
  74.373
  Пол:
  Женски
  Не знам, немам проверено. Одамна ми е потрошен па не сум проверила што и како зашто купив друг од Балеа и него го користев извесно време.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 8. M.laDy

  M.laDy Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  864
  Допаѓања:
  754
  Пол:
  Женски
  Јас па мислев дека само во мојов град прекинале да го носат во Кам. А најубав ми беше од сите. Инаку Батисте сувите шампони сега ги има и во аптеките Зегин, беа на промоција 185 денари. Не знам дали се уште толку.
   
  На cresa-jagoda и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 9. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.871
  Допаѓања:
  22.712
  Пол:
  Женски
  Не сум плава а и не можам убаво со пудра по корен да поминам, цела сум бела после. Ќе побарам некоја друга алтернатива.
  Фала ви.
   
  На cresa-jagoda и kuc им се допаѓа ова.
 10. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.544
  Допаѓања:
  23.263
  Пол:
  Женски
  Сум слушнала за тие со темна коса какаото имало иста функција како пудрата :)
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
 11. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.871
  Допаѓања:
  22.712
  Пол:
  Женски
  Имам пробано..ми остануваше во корен од какаото и нечист скалпот го чувствував.
  Фала сепак. :):)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 12. MonikaM113

  MonikaM113 Активен член

  Се зачлени на:
  27 август 2018
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  Девојкии која цена се сувите шампони на batiste?
   
 13. kristina.k

  kristina.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  4.234
  Допаѓања:
  19.870
  Пол:
  Женски
  Во Зегин се 185 денари, 200ml. Ама во Бт ги има само две врсти, оригиналниот и тој од цреша, не знам во Ск дали држат и од другите.
   
  На sorbet и MonikaM113 им се допаѓа ова.
 14. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.542
  Допаѓања:
  18.977
  Пол:
  Женски
  @MonikaM113 како што кажа @kristina.k ,и во Скопје плус ги има во ДМ и другите видови, цените се од 200 и нешто па се до кај 300, зависи кој. :)
   
  На kristina.k и MonikaM113 им се допаѓа ова.
 15. MonikaM113

  MonikaM113 Активен член

  Се зачлени на:
  27 август 2018
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  На Luminary и kristina.k им се допаѓа ова.
 16. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.123
  Допаѓања:
  731
  ги има batiste сувите сампони во зегин 185 ден се , јас го користам оригиналот што е , многу е добар
   
 17. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.871
  Допаѓања:
  22.712
  Пол:
  Женски
  Во ДМ колку се на Batiste? Конкретно тој за бринети.
   
 18. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.307
  Допаѓања:
  3.511
  Пол:
  Женски
  Кој е поевтин сув шампон кој дава волумен?
   
 19. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  5.223
  Пол:
  Женски
  Колку е на Лаш?
   
 20. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  2.453
  Допаѓања:
  54.078
  Пол:
  Женски
  На ванилала му/ѝ се допаѓа ова.