Сув шампон

Дискусија во 'Коса' започната од Chocoholic, 28 септември 2011.

 1. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.419
  Допаѓања:
  71.719
  Пол:
  Женски
  850 ден 115 грама. Ама трае доста време , не се троши брзо како останатите на пазарот
   
  На UnordinaryOne и ванилала им се допаѓа ова.
 2. Dragica5100

  Dragica5100 Активен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2018
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  25
  Podobar suv sampon od bekutan pudra za deca nema. Probajte :)
   
 3. maaraa96

  maaraa96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  242
  Пол:
  Женски
  Женскии, на кого му е успат Кам во Црниче, го има сувиот шампон таму 99ден/200ml. :):)
   
 4. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.899
  Допаѓања:
  9.223
  Пол:
  Женски
  Иксутво со овој од Balea.
  IMG_20181126_175014.jpg
   
 5. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.419
  Допаѓања:
  71.719
  Пол:
  Женски

  Јас не бев задоволна , имам пишувано во темава за него , не можев никако потоа да ја расчешлам косата , место да ми даде волумен , ми ја слепуваше
   
  На Adriana.O, GirlLove и Luminary им се допаѓа ова.
 6. Slatkish255

  Slatkish255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  612
  Пол:
  Женски
  Пред некој ден го купив сувиот шампон на Батист, само еднаш го користев ама многу чудно ја осеќав косата како тешка, и главта ме чешаше
  Треба да има вакви ефекти?
   
 7. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.419
  Допаѓања:
  71.719
  Пол:
  Женски
  @Slatkish255

  Јас не бев заодовлна од сите Батисте шампони а напротив , не треба косата да ја чувствуваш тешка , туку да имаш волумен , и не е нормално што те чеша главата. Некоја состојка ти смета очигледно :)
   
  На Slatkish255 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.248
  Допаѓања:
  5.575
  Пол:
  Женски
 9. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.441
  Допаѓања:
  10.241
  Пол:
  Женски
  Screenshot_2019-01-15-22-48-54-1.png
  @Luminary мислам кај тебе го видов дека го имаш купено, доколку ти е испробан ќе може да пишеш 2-3 збора за шампонов? Ако сум те помешала, извини.
   
 10. beautys20

  beautys20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  277
  Допаѓања:
  4.202
  Пол:
  Женски
  66A87213-E236-4182-85AB-0F09754AA521.jpeg Јас го купив овој , многу нежно мириса , освежува и ми дава волумен .
   
 11. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.559
  Допаѓања:
  19.536
  Пол:
  Женски
  Да да, јас го купив. Ама сеуште го немам пробано бидејќи сакам прво стариот да го дотрошам.
  Кога ќе го пробам ќе пишам :)
   
 12. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.907
  Допаѓања:
  23.135
  Пол:
  Женски
  Го има тој уште во продажба?
   
 13. *Лорена*

  *Лорена* Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2017
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  4.396
  Пол:
  Женски
  Јас го користев сувиот шампон на Балеа и тоа не многу често во период од некој месец и пол. Се уште ја опоравувам косава, страшно колку коса ми падна. Ако веќе морате да го користите гледајте да е многу ретко.
   
 14. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  555
  Пол:
  Женски
  Никогаш немам користено шампон за суво миење на косата. Ќе ве молам за препорака (од искуство) кој е најдобар шампон и како се користи. Фала однапред!
   
 15. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.419
  Допаѓања:
  71.719
  Пол:
  Женски
  @MIA-SK ќе те означам тука , темава е баш за сувите шампони :) има во вид на спреј или во прав. Јас често ги користам тие на Батисте , а во прав имаш на Балеа и на Лаш. Се прска на коренот од косата и правиш блага масажа за да се `разнесе` белиот прав насекаде и на косата да ти даде волумен. :)

  А кој е најдобар според мене овие

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На TutiFuti, MIA-SK и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 16. NotACommonGirl

  NotACommonGirl Активен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  65
  Ок е само моментално иако стварно ја слепува косата, може да биде од помош ако е итна ситуацијата :)
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 17. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.907
  Допаѓања:
  23.135
  Пол:
  Женски
  Го зедов денес. Случајно го видов а не знаев дека и Нивеа имаат сув шампон и тоа во 3 вида, за светла, смеѓа и темна коса.
  Го има некоја пробано? :)
  20190301_200147-1.jpg
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 18. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  18.961
  Пол:
  Женски
  Која е редовната цена на Batiste шампоните во Зегин?
   
 19. Marina*F

  Marina*F Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Женски
  IMG_0902.JPG
  На попуст е во Дм 235ден. Го користела некоја од вас?
   
 20. LittleChili

  LittleChili Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2013
  Пораки:
  501
  Допаѓања:
  2.138
  Уште е мислам на промо цена 189 денари, 200мл.
   
  На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.