1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Суканици

Дискусија во 'Коса' започната од maja8, 14 декември 2010.

?

Дали сте ЗА или ПРОТИВ суканици?

  1. За

    227 глас(а)
    45,0%
  2. Против

    277 глас(а)
    55,0%
  1. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.467
    Допаѓања:
    39.688
    Пол:
    Женски
    Според мене ова е најгрдо, најпрљаво, најнечисто најгадно нешто.
    Колку сакате кажувајте ми дека се одржава, извинете ама неможе нормално да се одржава.
    Во девојките кои носат суканици не гледам никаква женственост, нежност, ме иницира на нечистотија.
     
  2. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Јас секако дека не би ставила (премногу си ја сакам косата за тоа да и го направам) ама има многу слатки дечки со суканици :)
     
  3. DogsAreMyLife

    DogsAreMyLife Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2013
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    50
    Никогаш не би си направила суканици тоа само би ми ја упропастила косата
     
  4. stefo-rey

    stefo-rey Активен член

    Се зачлени на:
    14 март 2013
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    2
    суканици ако сакаш да се праиш дете на боб марли и да покажеш дека се дрогираш.искрено на женско тоа не е убаво(гнасно е) а и кај машките ми е гнасно
     
  5. jovanovska94

    jovanovska94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    1.109
    Допаѓања:
    3.804
    Суканици= врв на нечиста коса и мнооогу паразити!!! :puke:
     
  6. Barca-Gril

    Barca-Gril Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    874
    Допаѓања:
    927
    Пол:
    Женски
    Не не и не,барем мене не ми се допаѓаат суканиците...
     
  7. Kaylie

    Kaylie Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2013
    Пораки:
    500
    Допаѓања:
    1.402
    Суканици? Нешто по грозно не постој :puke: . Чим викам некој со суканици одма ме асоцира на тоа дека таа личности никогаш не се бања и е нечиста. Значи јас сум против.
     
  8. leighton23

    leighton23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2013
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    1.681
    Јас лично никогаш не би направила вакво нешто од мојата коса. Но немам некои негативни коментари околу суканиците. Сите ние сме различни на посебен начин, секој има различни вкусови и различен стил. Така да кој што сака тоа нека си прави негов живот, ако ја има храброста и ако сака да проба нема ништо лошо во тоа. На некои па луѓе баш им стојат симпатично. :)
     
  9. BlackMistery

    BlackMistery Популарен член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2013
    Пораки:
    702
    Допаѓања:
    1.350
    Пол:
    Женски
    Никако ич не ми се допаѓа а мислам и од мода излезе ова одамна нема више вакви ретко сеа ундеркатот е у мода ;)
     
  10. katerina222

    katerina222 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2011
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    Не ми сметаат.. На некој баш слатко стојат. Али не би ги направила. После нив треба косата да си ја сечеш (ја и кратка коса не!) А за оние „не правите“ Можно, не ја оштетуваат толку косата и не мора да се СЕЧЕШ! :D
     
  11. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.095
    Пол:
    Женски
    Исто мислење имам и јас, многу ме асоцираат на мрсна,гнасна,незамиена коса. Некако нечисто ми делуваат.
     
  12. coralin-e

    coralin-e Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2013
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    98
    Доколку се средени, добро одржавани, спастрени, тогаш немам ништо против. Денес има многу средства за одржување на суканици кои сигурно си ја вршат својата работа.
     
  13. Goticarka

    Goticarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2014
    Пораки:
    156
    Допаѓања:
    139
    Пол:
    Женски
    ако правилно се изведе, и се негува,и секако потенки а не дебели, убаво изгледа, аама зависи и од лицето дали ќе личи
     

    Прикачени фајлови:

  14. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Не се мoј стил. Јaс сум пoвлеченa и мислaм декa сулкaниците се зa пoхрaбри девoјки. Нa би ми стoеле и не ми се дoпaѓaaт. Амa луѓе престaнете дa кудите се штo е нaдвoр oд денешниoт шaблoн. Мене нa пример, пoвеќе ми се свиѓa среденa...oбичнa кoсa, нa некoј сукaници, нa некoј крaткa, секoј си имa рaзличен стил. Искренo им се вoсхитувaм нa девoјките штo се oсмелиле дa излезaт oд нoрмaтa, штo се свoи. И тoa не знaчи "Гледaјте ме јaс сум пoсебнa", туку еднoстaвнo си прaвaт штo им е удoбнo. Немaше дa биде интереснo сите aкo сме исти, дoстa сo предрaсудите. Еднo е дa кaжеш декa не ти се свиѓaaт, другo е дa ги нaрекувaш гнaсни, грди, вoшкaрки.. И престaнете дa кaжувaте кaкo требa дa личи еднa девoјкa. Тoa aкo не нoси фустaни, теси фaрмерки, шминкa, среденa кoсa не јa прaви пoмaлку женственa. Девoјкa сo стил мoже дa изгледa убaвo вo билo кoе пaрче oблекa. Тaкa дa, aкo сaкaте дa имaте сукaници, спремни сте дa ги негувaте и дa ги прифaтите пoследиците, нaпрaвете си.:wasntme:
     
    На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
  15. 702706

    702706 Активен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2015
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    359
    Пол:
    Женски
    Де бре ама ми ги извреѓавте суканициве,скар ви се сега ...
    Секој со свое мислење,јас суканици имам две години веќе и не фаќаат бактерии и прашина без гајле :P
     
    На КикиМаус, ku4ence, Joi и 3 други им се допаѓа ова.
  16. Петре Прличко

    Петре Прличко Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    385
    Одвратно. Niggerland култура. Не фала, ама јас преферирам елеганција и стил соодветно на секоја европска дама.
     
  17. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.379
    Иако немам(имам ретка коса), морам да признаам дека добро одат со марихуана.
     
    На Joi, Viktorijaaa5, tessie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    Ова суканиците може да се носат во тинејџерските години ,тогаш секој сака све да проба и да експериментира со косата ,а суканици во повоздрасни години е сосема не елегантно
     
    На Петре Прличко му/ѝ се допаѓа ова.
  19. 702706

    702706 Активен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2015
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    359
    Пол:
    Женски
    random fact: елегантното е поим кој секој индивидуално го сфаќа и секој може да си носи што и да му се допаѓа.
     
    На ku4ence, Jordanovska-K, Joi и 2 други им се допаѓа ова.
  20. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    во никој случај суканиците не се елеганти,еве на пример со обична коса без суканици иде секоја облека а со суканици на стикла и фустан тоа ке биде ужас сигурно не мислам да одам на свадба во фармерки заради суканиците или на некој посвечени места.
    И може во текот на летото цел инсектариум бубачки да се соберат и да живеат во косата се до назима а вие појма да немате:rofl:.
     
    Последна измена: 23 јануари 2015