1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Суканици

Дискусија во 'Коса' започната од maja8, 14 декември 2010.

?

Дали сте ЗА или ПРОТИВ суканици?

  1. За

    227 глас(а)
    45,0%
  2. Против

    277 глас(а)
    55,0%
  1. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Незнам и Да и Не ...и не сум размислувала многу на оваа тема...супер се ми се допаѓаат но во одредени прилики...зависи на што одговараат...кул ми беа суканиците на Паз од Ангели(но земала пари за ни :D )
     

    Прикачени фајлови:

    • paz3.jpg
      paz3.jpg
      Големина на фајлот:
      6,3 KB
      Прегледи:
      285
    • paz.jpg
      paz.jpg
      Големина на фајлот:
      10 KB
      Прегледи:
      286
  2. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Имав ставено пред 2 години, една суканица пошто ми беше интересна. И едвај дочекав да ја извадам! Мислев готово е, вошките ја населија мојата глава! :D Најсериозно имав такво чувство. Издржав една недела за да не ми рече мама „ти реков дека не е тоа за тебе, џабе фрли пари!“ и и реков „мамо, давај ножиците и сечи го ова чудово.“ И толку! Тогаш и никогаш веќе.
    Инаку, во моето школо една матурантка имаше суканици на цела глава и сите на почеток чудно ја гледавме!! Со суканици на школо?! :^) Сите правевме некоја втф фаца! Но, таа си ги сакаше и си уживаше во нив! Се е работа на вкус! Некој ги сака некој не. Јас сум против нив! :)
     
  3. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Точно така, се е работа за вкус. Ако на едни (а гледам дека на повеќето не им се допаѓаат) не им се допаѓа како изгледа тоа на други да. Јас на себе не би си направила, ама па не ми смета кај други. Имам другар кој ја има целата коса направено со суканици, ама нема вошки ниту пак косата му смрди или нешто така :!: Мене ми се чини и интересно.
    И не можете да осудувате човек по фризурата, па да кажете дали е одвратен или не.
     
  4. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Јас лично никогаш не би си направила суканици, некако не ми се допаѓаат. На некои им стојат интересно, и сепак се е прашање на вкус. :)
     
  5. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Никогаш не би и го направила тоа на мојата коса, па не заслужува. :emo:
     
  6. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Да секој си има свој стил но сепак на женско му личи да е негувано, нежно, одржувано што е можно повеќе.
    Свој стил можеш да си изградиш и на други начини со други фризури кои додека ги правиш нема да си ја гориш косата.
    Знам една девојка која 9 години си ги чува суканиците ама навистина не изгледа убаво....барем мене не ми изгледа!
     
  7. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    Имам една пријателка со суканици на главата,никогас не сум ни размислувала на тема суканици но кога се запознавме паднавме на муабет како ги негува итн. Кога ми каза дека ги носи веке 4 години ги мие еднас месечно па и казува како ја чеса главата од нечистотиите :puke: значи многу нехигиенски,ја прасав сто не ги симне ја не се разбирам од тие работи она само каза па тоа е мртва коса веке унистено е се морала да чека да и порасне повторно,со оглед на тоа дека толку години ги носи новата коса то и расте ѕирка од сите страни и стварно изгледа запоставено а она колку е убава џабе сега кога ја погледнам одма ми текнува колку и е гадна главата :wasntme:
     
  8. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Мене многу ми се допаѓаат суканиците , а посебно јако ми изгледа на плава коса (не знам дали се сеќавате на аргентинската серија Ангели,играше пред 2-3 години на А1 , таа типката Сјело имаше долги,плави суканици и крајно бев спобудалена по нејзината фризура .) А бидејќи косата ми е некако емовски степенесто пострижена и не можам да сфатам како би ми стоеле суканици на таа разновидност од 5 па до 40 цм , понекогаш си ја плетам косата со вуница и ем ми компензира за неостварените суканици , ем значително помалку се оштетува , се чисти добро и се вадат по желба,кога ќе посакаш . Мислам дека тоа е подобра варијанта ,од љубов кон косата :lol:
     
  9. GreenEyes

    GreenEyes Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    44
    Немам ништо против нив ,али лично на мене не би стаила. Најбоље е коа ќе бидам машко шишано кец и една суканица позади аууууууууфффффффффффф :inlove:
     
  10. cool-girl

    cool-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    160
    убави се но тешки за одржување :D
     
  11. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    сакам да ставам сега мислам :$ :rofl:
     
  12. K4813

    K4813 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    9
    Искрено немам ништо против суканици, но не им стојат на секого
    btw што е тоа со вуницата (и како се прави?) :rock:
     
  13. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Јас лично не би направила на мојата коса, ама на други убаво им стојат :D . Абре сакам убаво да си ја измијам косата, исчешлам, фенирам...
     
  14. TeddyS

    TeddyS Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    235
    Допаѓања:
    121
    Jaс пак мислам дека се супер ,зависи , ако некому му одговараат на стилот :) Добро изгледаат на руса коса , но ако се направат еднаш , потоа нема спас , цела коса отиде :rofl:
     
  15. Black.Beauty

    Black.Beauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    213
    Јас имав суканици во средно ама по една и тоа под косата на тилот, имав една во 3-та една во 4-та средно за 1-ва на факс и си реков трет пат нема да се зезнам :?: :lol: Убаво стои како за промена, ми направија ради радозналост да видам како стои и се негува, под нега се подразбира средување секој месец со игла, мене значи со игра, искривена малку на врвот што е, ми ја плетеше еден другар, немаше потреба од горење со запалка како што прочитав од постарите постови. Нема трет пат да се зезнам пошо јас ги отплетував не ги сечев :) звучи болно и да ви кажам ептен болно беше, ми се корнеше косата и ужасно е чувството :doh: :tmi: Помина што помина, сега интересно ми е да видам луѓе со суканици, и тоа преферирам да се средени :rock: а не сплескани, никакви итн. :)
     
  16. verica94

    verica94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    interesna rabota no ja ne bi napraila.. ;D
     
  17. MaCa-J

    MaCa-J Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    135
    Суканиците ми изглеаат многу грдо и нечисто .. секогаш кога ќе се спомнат ме асоцираат на тоа. :lol:
    Мислам дека никогаш не би ги направила, поради тоа што воопшто не сакам женско со суканици, едноставно не ми се допаѓа, а да ви кажам и на машките. :D
     
  18. DirtyQueen

    DirtyQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    Планирам неделава да си направам две, ама неможам сама пробував од јутуб како што ги прават ама немам нерви да ги правам цел саат.Знае некој каде има фризерница во Аеродром што знае да прави суканици ? :?:
     
  19. cold.play

    cold.play Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Па со оглед на тоа што пред некој ден се учев да правам суканици, морав да пробам на некој а тој некој нормално бев јас. Си направив само една и не би се осмелила да правам повеќе. Не дека не ми се убави, напротив премногу ги сакам, но не би ми одговарале за секоја пригода. Вака ми е супер. Кога сакам ми се гледа суканицата, кога не сакам не ми се гледа. А интересно ми е да правам.. Баш ми е забавно. Ако сака некој нека кажува :)
     
  20. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Не осеќам голема одбивност кога ќе видам некој со суканици,но јас лично НИКОГАШ не би ставила,многу ми е гнасно,нехигиенски,ме потсеќаат на вошки и бљакккк :puke: Кај машко и така и така,ама женско со суканици ми е нешто најгадно.