1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сценарио

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Papillon.Papi, 26 декември 2013.

 1. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Спремни за филм??? :~: Епа, ајде да го направиме!
  Значи, секој си зема улога или може и да упадне во филмот како спореден лик, па со тек на време да стане и меѓу главните. Сценариото треба да биде најмалку 2-3 страни. Ако е помината границата, некој дава тема за филмот.
  Што велите? Ајде, почнуваме! :D
   
 2. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.861
  Допаѓања:
  39.454
  Пол:
  Женски
  Папи,не разбрав ,сега треба да пишуваме секој посебно сценарио на било која тема или како? Баш ме заинтересира ова. :)
   
 3. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Значи ние членовите сме како ликови во филмот и со пишување по неколку реченици што се поврзани со речениците на членот погоре. Еве филмот нека биде комедија.
   
 4. elence132

  elence132 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2012
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  105
  Ајде ....
  Како нова овде ( а и во сценариото ) јас сум нова станрка во зградата каде што живее Папи , и одам кај неа да се запознаеме како соседи :) Папи како ќе реагираш ? :)
   
 5. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Добро ни дојде во влез бр 7. Ако ти треба нешто, претседателот на куќниот совет во стан 53 би можел да ти помогне. Пушењето е строго забрането, ако ви е многу потребно, вратите ви се отворени за да се смрзнувате надвор. Па, одлучете дали ќе пушите или не.
   
 6. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  378
  Допаѓања:
  1.257
  Пол:
  Женски
  Еленче не се сложува и пуши цигари во станот...има поплаки од соседката (јас) која од се се жали
   
 7. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.411
  Допаѓања:
  2.171
  Пол:
  Женски
  Јас би ги замолила станарите над мене да си ги смират децата,не можам да спијам од нив |(
   
 8. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Девојки, девојки, па нели ви реков да го замарате претседателот за тоа? Ај, сега трчите горе плачете!
   
 9. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.411
  Допаѓања:
  2.171
  Пол:
  Женски
  па сега се качив,жена му ми рече излегол некаде па не можав да чекам,многу бучни се овие над мене,ме умреа :@
   
 10. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Епа јавуј се во Полице! Не чути!
   
 11. Mahidevranfan

  Mahidevranfan Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  2.064
  Пол:
  Женски
  Дојдете кај мене на кафе и да ми ја пробате тортата, па малку ќе ви се смират нервите околу проблемите. Ги поканувам и другите соседки :P :coffee:
   
 12. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.411
  Допаѓања:
  2.171
  Пол:
  Женски
  ај идам,ставај кафе да се вари.
   
 13. elence132

  elence132 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2012
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  105
  А јас затоа што сум страствен пушач , многу ме изнервира тоа што не ми даде да пушам внатре, од инат запалив и ја изгасив од кревет цигарата :) Белибер додека го пиеше кафето ме здогледа и се изнаклешти :) :) :)
   
 14. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.895
  Допаѓања:
  31.656
  Пол:
  Женски
  Mahidevranfan не идам кај тебе на кафе, се додека не престанеш да го фрлаш ѓубрето од тераса, не се дружам со такви невоспитани како тебе. :P :rofl:
   
 15. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Леле, покрај сите мои маки, ми ублажи болкиве! Стај за мене без шеќер, наставниците така го пијат, свикнати на горко.
   
 16. Mahidevranfan

  Mahidevranfan Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  2.064
  Пол:
  Женски
  Еве ставам, најубавото кафе што досега сте го испиле, а и поубаво нема да најдете :D Не дека се фалам, ама многу убаво кафе правам :D А за тортата прсти да излижете, и маките и проблемите ќе ги заборавите веднаш :D
  cresa-jagoda, тоа братучедчето сигурно по грешка било, малечок е уште па не му замеравајте :D
   
 17. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Махидевранке, јас носам и чоколаден куглов. Одлично одговара со каве.
   
 18. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.895
  Допаѓања:
  31.656
  Пол:
  Женски
  Mahidevranfan немој да се правдаш неколку пати те видов како лично ти го фрлаш ѓубрето од тераса :lol:
   
 19. elence132

  elence132 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2012
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  105
  Ајде после вртете ги филџаните ќе ви гледам на кафе , ххихихихих
   
 20. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.411
  Допаѓања:
  2.171
  Пол:
  Женски
  ее ајде баш,конечно најдов некој што знае да гледа на кафе.