1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ТРАДИЦИИ ВО СЕЛАТА И ГРАДОВИТЕ

Дискусија во 'Канта' започната од eleonoramardzieva, 2 октомври 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. eleonoramardzieva

  eleonoramardzieva Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2013
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Машки
  Ајде да напишеме некоја традиција од нашите краеви . Било за бебе , свадба , крштенка , кумство , (смрт) , .... Нешто што во вашето место се прави. Епа започнете вие па ќе ви напиШам некоја традиција и јас.
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.887
  Допаѓања:
  65.904
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.