Тажни но вистинити љубовни статуси

Дискусија во 'Разделби' започната од Hristina-t, 3 јуни 2014.

 1. Hristina-t

  Hristina-t Активен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2013
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Дали некогаш ќе те заборавам?Не никогаш моето срце биело и сеуште бие за тебе.Ти простив беше тешко,ама ти ти простив.Но,никогаш не би ти дала шанса.Далечината не спречуваше да бидеме заедно но не ја спречуваше нашата љубов.А сега?Сега се е поинаку среќен си покрај друга,би сакала и јас да бидам среќна ама не можам.Сакам да те заборавам.Ама кога ќе се сетам на сите твои пораки,твоите писма,твоите зборови срцето ме заболува и не можам да се смирам.Проклетсво.Зошто морав првата љубов да ја дожибеам толку млада?Зошто сум изгорена од љубовта?Често те сонувам до мене си имаме деца,јас те сакам најмногу на светот а ти постојано нежно ме бакнуваш.Знам дека ова ти никогаш нема да го прочиташ срце мое.Знам бидејќи ти си далеку,незнаеш дека ваква страница постои дека на неа пишувам само за тебе.Ти посакувам среќа,се надевам дека еден ден ова ќе помине.Јас те сакам и ќе те сакам додека сум жива,љубов моја. ;(
   
 2. bubac

  bubac Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  Можеше ова да го напишеш во ,,Што би му кажале,, наместо да отвараш нова тема ... Зошто ова не е статус што го имаш напишано
   
 3. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.208
  Допаѓања:
  16.781
  Пол:
  Женски
  Во наредниот статус оставај празен простор после интерпункциски знаци и внимавај со буквите.
  И внимавај - "не знам" се пишува раздвоено, а не како тебе споено -"незнам".

  Инаку темава :x
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 4. ku4ence

  ku4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  872
  Допаѓања:
  1.706
  Пол:
  Женски
  Многу ми е мака, кога некој се праат поети, демек раскинеле со дечкото и одма поет се нарекува, а појма нема од правопис! |(
  Инаку убаво ти рекла bubac! Можело таму да го напишеш :!: