1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тажни но вистинити љубовни статуси

Дискусија во 'Разделби' започната од Hristina-t, 3 јуни 2014.

  1. Hristina-t

    Hristina-t Активен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2013
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Дали некогаш ќе те заборавам?Не никогаш моето срце биело и сеуште бие за тебе.Ти простив беше тешко,ама ти ти простив.Но,никогаш не би ти дала шанса.Далечината не спречуваше да бидеме заедно но не ја спречуваше нашата љубов.А сега?Сега се е поинаку среќен си покрај друга,би сакала и јас да бидам среќна ама не можам.Сакам да те заборавам.Ама кога ќе се сетам на сите твои пораки,твоите писма,твоите зборови срцето ме заболува и не можам да се смирам.Проклетсво.Зошто морав првата љубов да ја дожибеам толку млада?Зошто сум изгорена од љубовта?Често те сонувам до мене си имаме деца,јас те сакам најмногу на светот а ти постојано нежно ме бакнуваш.Знам дека ова ти никогаш нема да го прочиташ срце мое.Знам бидејќи ти си далеку,незнаеш дека ваква страница постои дека на неа пишувам само за тебе.Ти посакувам среќа,се надевам дека еден ден ова ќе помине.Јас те сакам и ќе те сакам додека сум жива,љубов моја. ;(
     
  2. bubac

    bubac Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2013
    Пораки:
    884
    Допаѓања:
    1.865
    Пол:
    Женски
    Можеше ова да го напишеш во ,,Што би му кажале,, наместо да отвараш нова тема ... Зошто ова не е статус што го имаш напишано
     
  3. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Во наредниот статус оставај празен простор после интерпункциски знаци и внимавај со буквите.
    И внимавај - "не знам" се пишува раздвоено, а не како тебе споено -"незнам".

    Инаку темава :x
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  4. ku4ence

    ku4ence Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    883
    Допаѓања:
    1.753
    Пол:
    Женски
    Многу ми е мака, кога некој се праат поети, демек раскинеле со дечкото и одма поет се нарекува, а појма нема од правопис! |(
    Инаку убаво ти рекла bubac! Можело таму да го напишеш :!: