1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Таласемија

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од eta, 4 октомври 2017.

 1. eta

  eta Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  1.958
  Допаѓања:
  5.362
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите
  Отварам нова тема за наследна болест на крвта ТАЛАСЕМИЈА.
  Целта ми е да си разменуваме совети и искуства меѓу себе и да си помагаме.
  Јас имам хетерозиготна форма на Таласемија Бета. Моите симптоми се намален хемоглобин, зголемен број на еритроцити и намалено серумско железо. Некое искуство?