1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Танц со ѕвездите

Дискусија во 'Канта' започната од Cacuvche, 12 март 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Cacuvche

  Cacuvche Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  325
  Пол:
  Женски
  Емисија во која се натпреваруваат 10 познати македонски јавни личности во пар со професионални танчери.Во секоја емисија која оди секој петок и сабота по 5 пара во една емисија се изведуваат најразлични танцови кои ги оценува стручно жири,а од наредната емисија ќе гласаат и гледачите.Водители се Тони и Симона.Емисија која досега е нешто ново кај нас а познато во Европа.
   

  Прикачени фајлови:

 2. E...V...I...L

  E...V...I...L Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  467
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.