1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Татко и ќерка

Дискусија во 'Насмевка' започната од girl12, 27 јули 2010.

  1. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    Незнам дали е дозволено да се пишува на српски јазик но ме мерзи да преведувам !

    Otac ulazi u sobi svoje cerke.Cerke nije u sobi, a na njenom krevetu je pismo.Padaju mu na pamet najgore stvari .Drhtavim rukama otvara pismo i cita:
    Dragi tata,zao mi je sta moram da ti saopstim da sam vas napustila i otisla sa svojim novim deckom.Napokon sam nasla istinsku ljubav! Ah kada bi samo mogao da ga vidis ! Tako mu je slatka tetovaza i mindjusice i zigleda tako neustrasivo na svom velukom i brzom motoru ! Ali nije samo to .. Napokon sam trudna ! Abdul kaze da cemo biti jako srecni u njegovoj kamenoj kuci usred sum i zeli da imamo puno dece. To je naravno i moj san! Otkrila sam da marihuana nije stetna. Zato smo odlucili da je sami odgajamo za nas i nase prijatelje u slucaju da ostanemo bez kokaina i ekstazija. U medjuvremenu se nadam da ce nauka ubrzo otkriti terapiju za AIDS tako da Abdul moze da se izleci. Zasluzio je !
    Dragi tatice. ne zelim ba budes zabrinut zbog mene. Imam vec 15 godina i znam da vodim racuna o sebi. Na kraju krajeva,Abdul je tako mocan i mudar jer ima 47 godina zivotnog iskustva. Vodi me korz zivot i daje mi najbolje moguce savjete kad god treba nesto da odlucim, kao na primer kad sam odlucila da prejdem u islam. Nadam se da cu uskoro doci da te posetim, tako da imaces priliku da upoznas svoje unuke!!
    Tvoja najdraza cerka

    P.S. Ma salim se !!Iskuliraj !! Kod Marija sam. Samo sam htjela da ti kazem da postoje mnogo gore stvari u zivotu nego sta su ocenu na kraju prvog tromesecja koja ces naci na vitrini

    хахаха !
     
    На marija305 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Го имам читано ова, само во македонска верзија и со син беше.
    И мислев едно време на моиве дома да им го направам истото :D :D :D
    Ама ај си реков, греота се :lol:
     
  3. Zaspana

    Zaspana Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    13
    И мене ми падна на памет ова ама си реков дан го прочитат бато ќе ме исфлит од дома :sweat: :(
     
    На Avenged му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Siksi

    Siksi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    305
    ХАхахах..Интересно...може таткото на место да остане ...хахаха во секој случај ќе го испробам...хахаха :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  5. blackwhite

    blackwhite Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    4
    heheh,ke go manvi infarkt tato ako napravam nesto ovakvo
     
  6. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    :lol: :lol: :lol: Хахахахахаха... ако го направам ова секој пат кога ќе го видам татко ми ќе се смеам, а и не верувам дека би можела да го направам, бидејќи татко ми никогаш не влегува кај мене в соба кога не сум дома, можам ова да и го направам на мајка ми, ама нејзе инфаркт ќе ја мавни хахаха :rofl:
     
  7. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    И јас ова го знам ама на македонски. Добро е :D :D :D
     
  8. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Среќа што бил со силно срце татково, инаку немало да дочита до крај ако имал слабо срце, инфракт ќе го стегнело. :rofl:
     
  9. TheKiketoo

    TheKiketoo Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    883
    и јас го знам ова .. се изнасмеав значи :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  10. ivance5

    ivance5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    196
    Мнооогу јако!!!! :lol:
    Ќе го поштедам татко ми од ваков стрес, ама може да се направат некакви варијанти на ваква шала за било кого :D
     
  11. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    Леле јас ваква работа да направам и мислам оти ќе пукне татко ми нема да го дочита до крај писмото :rofl: :rofl: :rofl: Се изнасмеав :D :D
     
  12. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    хахах ... добро е што не добил инфаркт, што успеал да го дочита до крај писмојо xD :rofl: :lol:
     
  13. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Татко ми нема да стигне да го дочита :lol: :lol:
     
  14. macciii

    macciii Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    21
    хаха и татко ми не влегува често па на мајка ми ке и го направам секако :D и така многу ме нервира во последно време :| мора да се направи ова :D
     
  15. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    И јас го знам истово писмо, само на македнски, и со син :D
    А на моите ако им пишам вакво писмо, посебно ако мајками го прочита.. Ќе ја стегне инфаркт најсериозно, сепак ќе ја поштедам :rofl: :rofl:
     
  16. trendy

    trendy Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2010
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    172
    хахахахаха ме изнасмеа [​IMG]
     
  17. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Ех драги форумки на крај на памет да не ви текне да го направите ова , бидејќи ја го направив ! Ама на мама , Жената со полиција ме бараше , и после дома урнебес , се дереше како улава и ја на крај казна :) Не испагав 1 месец чаршија :)
     
    На sweet-star и StarSky им се допаѓа ова.
  18. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.019
    Допаѓања:
    5.942
    Не ризикувај :D
     
  19. Angel4e123

    Angel4e123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2010
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    86
    Како сакам ова дома да го напраам но,после мајка мии.. :D
     
  20. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Драги родители,

    Поминаа 3 месеци како заминав да студирам, а уште не сум ви пишала. Срам ми е заради тоа, но ви ветувам дека ќе ви надоместам. Пред да продолжам со пишување на ова писмо, ве молам да седнете. Никако немојте да го читате стоејќи!

    Речиси потполно ми заздравеа изгорениците и скоро сум заздравена од шокот што го добив скокајќи од 4-ти кат. Поминав само 2 недели во болница, видот речиси потполно ми се врати, а повраќам само еднаш во неделата.

    Бидејќи пожарот го предизвикав сама, ќе мораме да платиме оштета од 30.000 евра, но тоа не е ништо, затоа што е важно што јас останав жива. Имав среќа што човекот кој живее отспротива забележа што се случува и повика пожарникари и брза помош. Тој ме посети и во болница, а бидејќи немав каде да одам (мојата соба изгоре цела), беше толку љубезен и ми понуди да се вселам кај него. Има еднособен стан, но затоа ни е сјајно. Инаку тој е дупло постар од мене, но лудо сме вљубени и планираме да се венчаме.

    Се уште не сме се договориле кога, но сакаме што побрзо додека не се забележува бременоста. Вистина е најдраги мои, ќе станам мајка!

    Знам дека едвај го чекате моментот кога ќе станете баба и дедо и сигурна сум дека бебињата (чекаме тројка) ќе добијат онолку љубов колку што сте ми овозможиле мене кога сум била мала.

    Единствена работа која моментално ја одложува нашата свадба е што мојот вереник успеал да фати некаква одвратна инфекција. Заради тоа сега и двајцата сме повторно во болница, бидејќи и јас успеав да се заразам, но сега ни е многу подобро. Благодарни сме им на антибиотиците кои ги добиваме интравенозно. Докторите оваа болест ја нарекуваат сифилис, или така некако слично.

    Знам дека ќе го дочекате мојот сопруг со раширени раце и наскоро ќе биде дел од нашето семејство. Тој е многу драга, амбициозна личност и покрај тоа што нема завршено основно училиште.

    Секако дека е од друга вероисповед, но знам дека сте многу толерантни, па нема да ви пречи нити тоа што има црна боја на кожата. Сигурна сум дека ќе го сакате барем онолку колку што го сакам јас! Бидејќи сте тука некаде со возраста ќе се сложувате многу добро, посебно кога ќе се преселиме кај вас (станот ни е многу мал за толку многу луѓе).

    Мислам декa и неговите родители се чесни луѓе, татко му е познат шверцер на наркотици од Африка, од каде потекнува и мојот иден сопруг.

    Така, сега кога ви опишав се поопширно, мислам дека е време да ви признам дека не ми изгоре станот, така што не ми е ништо, не сум била ниту во болница, немам ни вереник ни сифилис, а камо ли па црнец.

    Вистина е дека паднав на испитот по математичка анализа и макроекономија, а на информатика едвај поминав, па сакав да ви покажам дека на овој свет постојат и полоши работи од овие!

    Ве сака,
    Вашата ќерка.




    Ова ја го знаев. :D
     
    На La.Reina.Del.Sur му/ѝ се допаѓа ова.