1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Татко ми ми призна дека има друга..

Дискусија во 'Брак' започната од zvezdichka11, 4 септември 2015.

 1. zvezdichka11

  zvezdichka11 Активен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2015
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Драги "феминки", се наоѓам во многу тешка ситуација што ке се обидам да ви ја објаснам..
  Најпрво, бракот на моите е пред распаѓање, слободно можам да кажам дека веќе секој си ја гледа својата страна и ама баш ич не се интересираат за мене. Имам 21 година, сама сум ( имам починат брат пред 13 години) и нормално единка како единка, бев разгалена се додека не започна да се случува следново:
  Таткоми пред 6 месеци започна да се враќа дома подоцна, да го крие мобилниот од мене, кога му вртам да не крева, а некогаш знаеше и да не се врати дома по 2-3 дена, оттогаш се појавија моите сомнежи. На секаков начин пробував да дознаам нешто, но безуспешно.. Пред една недела некако успеав да го земам телефонот и да му прочепкам.. имаше и што да видам.. пораки од една 18 години помлада девојка од него, провокативни слики од неа.. Го видов нејзиниот број, и го дознав нејзиното име, но никако неможев да и го најдам Фб профилот.. Ситуацијата се решив да ја превземам во мои раце со тоа што и пишав смс порака во која и кажав која сум, дека сум дознала за неа.. не поминаа 2 часа откако ја пратив пораката, ми се јави таткоми и ми рече дека под најитно сака да разговара со мене, секако претпоставувате и зошто. Се согласив да разговарам, иако морам да признаам дека од почит према него не ми беше сеедно, чуствував и страв, бес, лутина, гнев, нервоза, се... Првото нешто што ми го кажа беше: Зошто го направи тоа?. Се правев наудрено, и упоорно го прашував се додека не ми рече за пораката.. Го замолив да го правиме муабетот со отворени карти, се согласи незнаејки дека во меѓувреме дознав многу работи за неа. Директно го прашав која е таа, и му покажав една од сликите во неговиот моб, не очекуваше такво нешто и се обиде да ме излажа, ми кажа дека е некоја негова деловна партнерка, упорно продолжував со сликите и другите докази иако он стануваше се понервозен и викаше на мене.. Ми призна дека со неа е веќе скоро година дена, дека неговите "деловни состаноци" надвор од земјава ги поминувал цело време со неа на различни места, дека откако ке се омажам јас тој планирал да ја претстави дома. Кога го прашав зошто го прави сето ова неговиот одговор беше премногу љубомора од страна на мајками. Го завршивме разговорот така што насилно ми го зема телефонот и и пиша порака од мое име како извинување, оставајки ме мене расплакана на улица и замина кај неа. Изгубена сум и навистина незнам што да правам.. Таа секојдневно објавува слики на фб од изненадувањата што и ги приредува ( пр. и купил кученце, за какво што јас "пекам" одамна, разни букети, накит, телефони, КОЛА(замислете јас немам кола иако веќе 2 год имам положено). Ве молам за совет што да правам бидејки се изгубив самата себе како личност...
   
 2. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.683
  Допаѓања:
  46.984
  Ау, ептен лошо.
  На мајкати ништо не и кажа? Со него живееш ти, или заедно живеете сите?
  А да му кажеш на татко ти дека ке и кажеш на мајкати?
   
 3. zvezdichka11

  zvezdichka11 Активен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2015
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Живееме сите заедно сеуште, мајками не ја интересира ништо друго освен нејзиниот изглед, пробував да разговарам залудно е..
   
 4. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.683
  Допаѓања:
  46.984
  А ако и кажеш директно, ни тоа нема да ја допре до срце?
  :?:
  На татко ти да му спомниш дека ке и кажеш на мајкати?
  Нема да го засега?
   
 5. zvezdichka11

  zvezdichka11 Активен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2015
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  И да кажам, него нема да го засега бидејки неговиот збор сите го почитуваат а јас важам за тотално небитна кога се во прашање вакви работи.......
   
 6. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.270
  Допаѓања:
  22.275
  Пол:
  Женски
  Мене ме интересира, како прво не можеш да и го најдеш ФБ профилот, а после пишуваш дека слики од поклоните реди?
   
  На honey.11, okcenzi, Lella и 17 други им се допаѓа ова.
 7. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.683
  Допаѓања:
  46.984
  А ова со фб малку не јасно ми стана искрено..
  Ја најде на фб после или што е финтата? :D

  Ме претрка^ :D
   
  На tessie и senza.parole им се допаѓа ова.
 8. zvezdichka11

  zvezdichka11 Активен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2015
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Сум заборавила да напоменам дека типката откако таткоми ми призна ме одблокираше од фб. :)
   
 9. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.683
  Допаѓања:
  46.984
  Чек сега..
  Ти ја имаше и те блокирала или неможеше да ја најш :smirk:
   
 10. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.270
  Допаѓања:
  22.275
  Пол:
  Женски
  Го претпоставив тоа, има логика, сакала да се заштити и била во предност што она те знае тебе, а ти неа не.
  Мајка ти со вас живее?
  Каде беше она дури траеше кавгата меѓу тебе и татко ти?
   
 11. zvezdichka11

  zvezdichka11 Активен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2015
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Неможев да ја најдам...
   
 12. zvezdichka11

  zvezdichka11 Активен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2015
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Ситуацијава сеуште трае, бидејки е ептен тазе. Инаку живееме сите тројца заедно, да.
   
 13. fff3

  fff3 Активен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  125
  Пол:
  Женски
  Знам дека тие ти се родители и на ваков или таков начин ги сакаш и сакаш да се заедно среќни.Но оваа ситуација е многу деликатна , јас дури и кога замислам дека некој од моите родители може да биде со друг многу сум бесна од самата помисла. Пробај да зборуваш со татко ти и да му доловиш малку од твоите чувства, малку тебе како ти е да разбере се надевам (зошто имам близок случај човек по мажена жена се шекна и не го интересира ништо освен таа) . Или пробај да ги ставиш заедно и да разговарате сите.Многу е незгодна ситуацијата, мајка ти не е заинтересирана и ти испаѓаш криеш од неа како сметка на тоа. Јас дури искрено би пробала да му ја растурам близината со другата жена ( ова не ти го многу препорачувам и ти велам да размислиш првин убаво ако ептен некако се одлучиш за ова, ама јас едноставно ваква сум и нема да попуштам туку ќе се уништувам и ќе пробувам се ). Се надевам дека ова ќе се реши на некој начин, ќе си ги уидат грешките и да увидат колку зло ти нанесуваат тебе, а ти згора на тоа ги трпиш и страдаш нивните недоволно размислени чекори во животот. Ти посакувам секое добро. :*
   
 14. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.683
  Допаѓања:
  46.984
  Па кажи и на мајкати тогаш па што ке биде нека биде...Штом е незаинтересирана не се плаши нема да се испаничи многу...веројатно.
   
 15. zvezdichka11

  zvezdichka11 Активен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2015
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Фала ти за советот... секој совет ми е добредојден, најискрено :l:
   
  На fff3 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. NightBreaker

  NightBreaker Активен член

  Се зачлени на:
  8 август 2015
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  397
  Пол:
  Машки
  Можеби нашла во меѓувреме.

  Со оглед дека совет бара нов член и нема никаква сигурност дека сторијата е автентична (а не гледам зашто некој би се тролал и лажел но сепак има такви! :^)), нема премногу да се трошам и ќе одговорам кратко.

  Во многу лоша ситуација си @zvezdichka11 тоа е факт. Жално е што поминуваш низ ваква ситуација. Дисфункционална фамилија. :( Се надевам нема да искочиш со трауми од ова. За ова крив е татко ти. Изгубил глава по неговата деловна партнерка. Можеби ќе звучи глупо, но можел со неа да си има секс средби, а да ја сака мајка ти и заедно да функционирате како фамилија. Он се решил да губи глава и да изиграва попален мајмун и љубовник на постари години. Ако велиш дека мајка ти ја интересира само нејзиниот изглед мора да изгледа добро, дај потврда на ова? :)

  Не знам што да ти кажам. Лоша ситуација. Мајка ти знае ли за ова? Сигурно да. Ако не знае подобро да не дознае пошто развод ќе биде неизбежен освен ако не е луда па да остане да живее во ваква ситуација. Подобро развод отколку пекол, караници, виканици, па и тепаници.

  Што биде биде одржавај ја темава во живот и давај update редовно.

  Пробај да разговараш со татко ти и да му го вратиш паметот. Потсети го како било пред 21 година кога он и мајка ти влегувале во брак, како биле среќни тогаш, па ти кога си се родила итн. Мора да му разбудиш емоција и да сфати дека прави грешка со тоа што сака друга, но... не можеш да му забраниш да ја сака. Ако ја сака со срце а не со
  к*р
  тогаш има право да биде среќен со неа, ако со мајка ти не е.

  Тоа е бе луѓе се' си бива. Климактериум, втор пубертет, па нови љубови, живеење на втората младост итн. Со еден збор тоа е животот да не се распекмезуваме многу додека сторијава не биде верифицирана. Дај да ја видиме љубовницата закачи некоја сликичка. :D
   
  На ebola, Nausicaa, Kukla994 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. zvezdichka11

  zvezdichka11 Активен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2015
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Ме плаши помислата дека она можеби сето тоа го знае, но не му придава никакво значење..
   
 18. fff3

  fff3 Активен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  125
  Пол:
  Женски
  И јас истото го помислив дека можеби таа веќе знае па затоа сега си обрнува внимание и си се грижи сама за себе повеќе
   
 19. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.683
  Допаѓања:
  46.984
  Тогаш кажи и дека и ти знаеш, разговарајте си како мајка и ќерка. Јас незнам што би правела без мајками а зошто сте така ладни вие незнам стварно:?:
  Посилни ке сте ако сте заедно со мајка ти а татко ти нека си го живее пубертетот кога веќе дошло до тоа...
   
  На ebola му/ѝ се допаѓа ова.
 20. zvezdichka11

  zvezdichka11 Активен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2015
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Далеку од тоа дека е измислена темата, верувај ми. Ми требаат секакви совети бидејки пробав и разговор меѓутоа самиот тој не си стој на збор( вели дека ке се оттргне од неа, а веќе наредниот ден и купил часовник. Вели дека јас нема да бидам повредена што и да се случи, но кога тој мене ми подарил едно обично цвеќенце?)
  Работава е да продолжувам упорно со добро, или пак да уништувам на секаков можен начин..
  Инаку сликичка можеби е подобро да не прикачувам, од кај знаеш можеби и таа е "феминка" :rofl:
   
  На NightBreaker му/ѝ се допаѓа ова.