1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Татко ми ми призна дека има друга..

Дискусија во 'Брак' започната од zvezdichka11, 4 септември 2015.

  1. zvezdichka11

    zvezdichka11 Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2015
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Нејзиниот однос према мене е ладен, што и да правам напоменав и горе мојот збор не е слушнат, а не почитуван...
     
  2. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.845
    Допаѓања:
    133.022
    Пол:
    Женски
    Ај ке го занемарам тоа шо ми личи на тролање сето ова, некако многу филмски ми се деталите, поготово оној со деловните состаноци во странство ...
    Штом мајка ти умот и е само во разубавивање и не се замара кога се врака татко ти, по колку време му се состаноците итн сигурно и она си мати некои нејзини работи, и и одговара ситуацијата. Жена да не осети дека маж и ја вара нема шанси, превише сме деталисти за да не приметиме толку многу промени.
     
    На j......s, Rose96, rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr и 7 други им се допаѓа ова.
  3. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    A sho ustvari ti barash od nas osven da ni raskazhesh? Tatko ti ima shvalerka, majka ti velish izgleda znae i ne ja interesira :^) Kako bi ti pomognale nie?
    Razgovaraj otvoreno so niv, ako prodolzhi da te voznemiruva nivnata situacija, osamostoi se i napushti go nivniot dom.
    Inache ako tatko ti chuva provokativni fotografii od delovnata partnerka vo telefon, golemi se shansite da ne ja saka, tuku da e samo perverznik. Se razbira i toa pod uslov da raskazhuvash vistinita pricha, mene intuicijata mi veli neshto sprotivno, ali ok.
     
    Последна измена: 4 септември 2015
    На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
  4. zvezdichka11

    zvezdichka11 Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2015
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Не е лажна приказнава верувај ми.. секаков совет ми е добредојден..
     
  5. NightBreaker

    NightBreaker Активен член

    Се зачлени на:
    8 август 2015
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Машки
    :D
    Неам речи. Ова додатно ја замрсува ситуацијата. Расплетот ќе биде како во шпанските серии: на крајот љубовницата на татко ти ќе излезе дека е мајка ти. :D

    Пробувам да те развеселам малку во овие темни и мрачни мигови од твојот живот. Главата горе само, а татко ти кога ќе остане без пребиен денар и сите пари ќе ги даде на таа спонзоруша со еден збор кога ќе биде голо куче има трчајќи да се враќа кај мајка ти т.е. екс жена му. Уживај, кармата ќе го стигне! :D
     
    На Victorian, Lella, ebola и 8 други им се допаѓа ова.
  6. fff3

    fff3 Активен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2014
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    125
    Пол:
    Женски
    Ова е скоро исто на случајот за кој ти спомнав исто од машка страна несакаш патувања,незнам какви ресторани,поклони милион и што ли веќе не ама мене ми е многу глупавот фамилијата да си ја оставиш сета среќа , најблиските твои и да заминеш со некоја за која ќе водиш повеќе грижа, ќе и изразиш повеќе чувства, а ќе си го оставиш детето тажно.
    Јас искрено би реагирала на ова не би го остаила туку-така ама пак ти велам размисли знам да бидам многу инаетлива и тврдоглава.
     
  7. zvezdichka11

    zvezdichka11 Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2015
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Искрено, каков и да е крајот само нека заврши.. На никому не посакувам вакво нешто..
    Ти благодарам од се срце.:l:
     
    На NightBreaker му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Ај ние на сите им веруваме ретко нас кој ни верува:D

    Тоа ти е чарето, да разговараш директно на таа тема со мајкати, а ако не ти мане рецка батали ги и ти нив како и тие тебе

    Гледај да си го средиш твојот живот со работа и грижи се сама за себе..доволно си возрасна за да почнеш од ново со зрело размислување.
     
    На Bender Rodriguez и zvezdichka11 им се допаѓа ова.
  9. fff3

    fff3 Активен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2014
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    125
    Пол:
    Женски
    Не би се согласила со тоа што одма почнувате да напаѓате како ова е лажно се и некој си игра овде, не велам дека не постојат и такви случки.Но некогаш човек е толку беспомошен и разочаран што незнае веќе со кого да разговара и што да направи па пробува да најде некој совет,да слушне повеќе мислења.
     
    На Victorian, daylight, NightBreaker и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Па тоа де. Од таквите мораме се да имаме во предвид ;)
     
  11. zvezdichka11

    zvezdichka11 Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2015
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Да си ми жива. Токму тоа сакав да го кажам
     
    На fff3 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. fff3

    fff3 Активен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2014
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    125
    Пол:
    Женски
    Се е во ред.Нема да навлегувам повеќе во темата излегов со мое мислење и можеби нешто како совет. Нема да застанам на ничија страна неутрална сум.

    Имав ваква ситуација затоа пробав да ја разгледами твојата страна и другата. Тука сум ако можам да помогнам со нешто. :)
     
    На zvezdichka11 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. zvezdichka11

    zvezdichka11 Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2015
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Како и да е, благодарна сум ви што одвојувате време и ми ги давате вашите совети..
     
  14. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    А немаш некој близок што можеш да поразговараш и што ке те разбере?
    Некој од фамилијата, тетка, баба...
     
  15. zvezdichka11

    zvezdichka11 Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2015
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам.. Сега за сега ти велам собирам секакви совети, еве на некој начин ме сфаќаш...
     
  16. zvezdichka11

    zvezdichka11 Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2015
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Ја известив тетками за тоа дека нешто се случува, но никако да одвои половина час за да поразговара со мене.. Инаку бабами пред месец дена имаше мозочен удар па не се обидувам да ја оптеретувам со ова...
     
    На Kukla994 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.386
    Јас ти верувам оти вакви случаи постојат и тоа не ретко.
    По мое, очигледно и мајка ти и татко ти веќе не го чувствуваат тоа што го чувствувале пред години наназад. Сега си се пронашле во некои други светови. Дали е тоа во ред за нив или не, тоа е нивни проблем. За тебе е доста тешка ситуацијата, но со оглед дека си веќе возрасна обиди се да го прифатиш тоа, доколку тие не дозволуваат да им помогнеш. Биди храбра и излези како стабилен човек од оваа ситуација, посвети му се на твојот живот, а тие на својот.

    Друго што сакам да кажам е дека ваквите родители губат секаков кредибилитет веќе кај своите деца во однос на воспитување, советување...особено во делот на излегувања, избор на партнер, планирање на семејство итн.

    Да не ме разбереш погрешно: не велам веднаш да кренеш раце и да не превземаш ништо, но ако наидуваш на "ѕид", поготово од двете страни, мислам дека треба да ги оставиш. Дали поставуваат правилно или не времето ќе им покаже на соодветен начин.
     
    На Mishela, Jordanovska-K, Mekuska и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Во вакви сутуации кај помалите деца постои љубомора кон одреден партнер од губење на љубовта од страната на едниот родител, додека пак кај возрасните деца љубомора од губење на материјалните добра.
    Неколку пати напоменуваш дека неа се и купува, а тебе не.
    Колку што прочитав и двајцата не се трудат да поправат нешто, мајка ти најверојатно знае одамна и си живее живот како и татко ти. Не се разведуваат поради малограѓанските норми или поради дете кое што треба да се омажи/ожени и после тоа сите среќно да си живеат.
    Тетка ти штом нема време за разговор, значи и таа знае.
    Мој совет: Не се оптеретувај затоа што ништо не можеш да постигнеш во оваа состојба во која што се наоѓаш.
    Живеј си го својот живот, а пушти ги и нив да си го живеат.
    Тешко е на почетокот, ама подоцна ќе се помириш.
     
    На Anon, butterfly4, Lella и 18 други им се допаѓа ова.
  19. bernadett

    bernadett Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    Се oнa штo пoмислив дa гo пишaм гo пишaлa @Daleron :)
    И јaс мислaм декa мaјкa ти знaе или претпoстaвувa a мoжеби и тaa имa некoј...
    Кaкo и дa звучи oвa... би реклa декa нa тaткo ти му требa внимaние,кoе гo нaoѓa зa пaр пoклoни и "делoвни пaтувaњa" a тoa штo купил кoлa знaчи стaнувa знaчи мaлaтa знaе дa се прoдaде.
    Прoблемoт е: штo кoгa/aкo ќе нaјде пoмoќен спoнзoр?!
    Дaли се oбиде тoa дa му гo кaжеш нa тaткo ти?
    Имaш 21 гoдинa време кoгa требa дa уживaш вo живoтoт и дa се нaсoчувaш штo пoнaтaму сo себе кaкo чoвек без рaзликa дaли ти пoмoгнaле oд дoмa или не.
    Дружи се сo луѓе пoкрaј кoи зaбoрaвaш нa целaтa ситуaцијa и имaј некoј нa кoгo мoжеш се дa му кaжеш зa дa не се измaчувaш сo мисли.
     
  20. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.166
    Допаѓања:
    105.726
    Пол:
    Женски
    Искрено кажано нема што многу биможела да направиш, со ваквиот став на татко ти кога сте разговарале и неговата наклонетост на другата пред тебе, и незаинтересираноста на мајка ти плус. Само не ми е јасно како функционирате, какп ви се одвива животот, живеете заедно, твоите спијат во заедничка соба? Имате заеднички ручеци, заеднички моменти пред тв или сл..? Ти живееш со нив? Како понатаму се однесуба татко ти према тебе? Каков ти е односот со мајка ти? Каков е твојот приватен живот, срудии, работа, дечко....За жал има вакви случки на секој чекор, единстбено можеш да се ориентираш на твојот живот и колку толку да одржуваш контакти со родителите, нешто многу да промениш меѓу нив искрено не гледам можност....
     
    На MilaP му/ѝ се допаѓа ова.