1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Татко ми ми призна дека има друга..

Дискусија во 'Брак' започната од zvezdichka11, 4 септември 2015.

  1. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Mene od nejzinite razni mislenja shto ne se poklopuvaat edno so drugo ne mi ostana pamet vo glava :D

    Sigurno zhenata si gi slika podarocite, i si gi postira na fb, i si pishuva koj i gi kupil, i kjerka mu na sponzorot si ja ima u prijateli, siiigurno :nod:
     
    На Kukla994 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.136
    Допаѓања:
    4.106
    п.с. Да ги потсетам тие кои едвај чекаат update дека темава е отворена пред 1 ден! Ептен е тазе. Имајте трпение и престанете да тролате со мислења од типот „измислена била темата„ - ова не е анкета со прашањето „Темава е вистина или не?„ туку што според вас би можело и требало да се направи во ваква ситуација.
     
    На Freya123 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Епа на кратко се обидува да ја долови суштината на проблемот. Ама реков, тука повеќето бараат влакно во јајцето па едвај чекаат некој да погреши и да излезат со заклучок дека трола.
    Ама како и да е, ако е вистински проблемов се надевам дека ќе се среди побрзо и девојката нема да биде премногу повредена.
     
    На NightBreaker му/ѝ се допаѓа ова.
  4. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Ama ti ne se stavaj vo uloga na moderatorka koj trola, a koj ne trola i da ni nametnuvash pravila.
    Mozhda tamu nekade niz soodvetnite temi ima nekoj sho navistina bara pomosh, ama tie temi ne mozheme ni da gi primetime zatoa shto vakvite se polnat so brzina na svetlinata i se sekogash na vrv novi mislenja.
    Ne vikam deka sekoj sho kje otvori tema izmisluva, ama ova mi lichi na film.
    Se podrazbira, ne sum jas taa shto treba da kazhe. Samo pishuvam mislenje.
     
    На Lella, Kukla994 и NightBreaker им се допаѓа ова.
  5. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.136
    Допаѓања:
    4.106
    Ви личи на филм затоа што не сте имале исто или слично искуство. Сит на гладен не му верува.
     
    На cresa-jagoda, PiaMia, ebola и 4 други им се допаѓа ова.
  6. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    A ti od kade znaesh kakvi iskustva sme imale ili sme nemale?
    Veruvaj deka vo realniot zhivot tie situacii ne se odvivaat taka kako shto e opishano vo temata.
     
  7. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.136
    Допаѓања:
    4.106
    Од вашите пишувања.
    Јас нема што да верувам, туку знам дека понекогаш се одвиваат токму така. Друга приказна е колку умее некој јасно и убаво да се искаже вербално или писмено во врска со својата животна ситуација.
     
    На Sanjichka007 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    A od tvoite pishuvanja jas ne bi rekla deka znaesh, ama vaka mozhe do izutrina, pa da prekineme ovde.
     
  9. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    А сите ситуации исто мора да се одвиваат? Може ти или некој твој близок имал сличен проблем и сега дека ова што е опишано во темава не е исто, значи не е точно?
     
    На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
  10. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Dobro, znachi da rezimirame.
    Ili sponzorushata na tatkoto na zvezdichka e tolkav bot za na fb da objavuva detalni informacii kakvi podaroci dobiva i od kogo (a misterija e kako mozhe tolkav bot da iznudi kola samo po nekoj mesec vrska), ili tatkoto na zvezdichka koj btw. uopshte ne saka da zboruva za taa vrska so nikogo, paradoksalno, na detalen nachin i raskazhuva na gnevnata kjerka kakvi podaroci i iznenaduvanja i prireduva na shvalerkata.
    Ok, vie ste u pravo :)
     
    На Candid му/ѝ се допаѓа ова.
  11. NightBreaker

    NightBreaker Активен член

    Се зачлени на:
    8 август 2015
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Машки
    Хах тоа е тоа. :(

    Било и ќе биде секогаш така. :D Единствена лекција за таквите “паметњаковичи“ како мене и другите: да осетиме на своја кожа па да не здоболи и да уцвикаме. :o :tmi:

    Пу пу пу скраја да е, но некогаш колку и да се сомневаме во некого и нешто дај прво да дадеме шанса на човечноста...
     
    На SnowWhite8, Lella и Candid им се допаѓа ова.
  12. macovska

    macovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2014
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Ај и јас на кратко да се приклучам.
    Без разлика дали е вистина или не.
    Девојчето привлече внимание. И не знам зошто ете јас мислам дека е вистина.
    А тоа го знае само некој кој поминал низ таква или слична ситуација.
    И во краен случај, да е лажен профил, лажна приказна и слично, верувајте има некој/а што ја чита темава и ќе наиде на паметни совети.
    Не секој се осудува да пишува за некои семејни проблеми, но некако е полесно кога си читаш мислења на веќе отворена и слична тема и црпиш совети и размислуваш што понатаму.
    Така да без грижа, јас мислам секое мислење и секој совет ако не на девојчето на некој/а друга ќе и се најдат.
     
  13. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    А што па вие се карате дали е вистина или не? :^)

    Демек ајде CSI да си играме, да го разоткриваме случајот дали девојчево лаже или не.
    Си побарала културно совет, кој може ќе ја посоветува, кој не, ќе си мава сеир од страна.

    Демек кој знае каква невозможна приказна пишува овде па не ви се верувало дека стварно може да се случи. |(
     
    На Madam-A, Priroden, Candid и 2 други им се допаѓа ова.
  14. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Kako prvo ne se karame.

    Kako vtoro, ti mesto da panichish i da ni pametuvash pishi i sovet ako tolku znaesh, ne ni kazhuvaj na nas sho i kako da pishuvame. Bozhem odma nekoj kje te poslusha tebe.
     
    Последна измена: 5 септември 2015
  15. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
  16. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Apla se gleda deka tipkata e za pari so nego,tatko ti moze ke se sveste eden den no koga ke go izmolzi a togas ke e kasno za se,a sega maz kako maz se custvuva sakan(da ne se izrazam na dr nacin)
     
    Последна измена: 5 септември 2015
    На Nausicaa и NightBreaker им се допаѓа ова.
  17. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

    rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    4.030
    Пол:
    Женски
    Се испишуваат две ипол страни за тоа дали е вистина ситацијата на @zvezdichka11 или не, а притоа нејзе ја нема да се уклуче ни да прочита кој што и напишал и ја советувал. :|
    Мое мислење е сите да не се правиме судии и за џабе да ја полниме темата со офтопици ќе видиме дали таа ќе напише уште нешто, ако и горе под нозе ќе се уклучи секако.

    Инаку приказната нејзинина има многу дупки, најголема таа за фб па така да има сомнежи и дека е само привлекување внимание :?:
     
  18. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Па и јас би рекла да е спонзоруша, го свртела татко ти дека има пари и се и купува. Тој заборава на се дури и дека има дете и си оди кај неа.
    Јас би ти препорачала да ја најдеш девојката и да и објасниш, а воедно и да разговараш со мајка ти.
    Мене татко ти ми делува ко некој женкар кој го надвладеале годините. А девојката е толку лесна со слики што му праќала. Таа авантура ако може да се нарече така ќе заврши кога таа ќе му го испразни џебот. Има многу начини да се отргне девојката од него, ама постапката на татко ми ме лути.
    Не ги сфаќам некои луѓе како прво размислуваат за својот газ а за околу себе не.
     
    На butterfly* му/ѝ се допаѓа ова.
  19. anel

    anel Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    583
    Допаѓања:
    19.937
    Пол:
    Женски
    Абе дали е она спонзоруша најмалку е битно. И да е, не е вината во неа, туку на родителот што потклекнал. Секој гледа да го оствари она што си го зацртал, некој пак и на таков начин. Дали е морално тоа, на некој и не му е гајле. Таа не растура фамилија. Нема ни маж ни дете. Оној кој го направи тоа е виновен. Тој му скратува на семејството за да и даде неа. Ако јас го фатам мм со швалерка нема неа да ја барам да ми објаснува зошто, ќе сакам од него да слушнам кои се причините што не мислел на своето семејство.
    Јас колку што разбрав тој чека ѕвездичка да се омажи па да ја представи новата партнерка пред другите, ако го дочека таа него. Може пак и за љубов се работи, којзнае.
     
    На imelda, daylight, anakonda88 и 3 други им се допаѓа ова.
  20. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.695
    Допаѓања:
    14.231
    Пол:
    Женски
    Мене ли само zvezdicka ме потсети ма Грејси. И приказната и стилот на пишување. Не знам само дали се работи за иста личност, или оваа приказна е инспирирана од таа на Грејси. Богат татко, занемарена ќерка, мајката никаде не се појавува во приказната( освен дека се грижи за изгледот) како никаков фактор да не игра, многу недоследност... Приказниве навистина наликуваат...
     
    На MiloMalo, green.eyes, NightBreaker и 3 други им се допаѓа ова.