1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тајни од сопругот

Дискусија во 'Брак' започната од anina, 7 декември 2011.

  1. minne03

    minne03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2013
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    48
    i jas se nadevam :)
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Sardinija21

    Sardinija21 Нов член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    96
    Прво мораш да знеш дека тоа што ти го кажл нема врска, еве обрати се во било која мобилна компанија и ќе ти го кажат истото. Знчи ако другарму на мажти е во странство и сака да и прати порака на девојката која исто така е во странство или без разлика каде, нема ралика кога ќе и стигне пораката не пиќува каде се наоѓа праќачот ниту примачот на пораката. Разликата е само во цената на пораката. Значи тоа што ти го кажал мажти се прикасзни за мали деца, и доколку е вистинска оваа ситуација сигурна сум дека те лаже, ама комплетно и за тоа нем,ал кредит другарму па праќал од неговиот и за сега дека другарму у праќа пораќи па тој ѓи препраќа. Замисли вие плаќате скапи пораќи само за да другарму си го прави ќеифот. Затоа што порака кон странство не е баш како дома кога праќаш. Мислам приказнава му е тотално наивна и незнам како си можела да поверуваш. побарај во ин бох пораките што стигале наводно од другарму и пробај некогаш без да зне да се јавиш истроши 20-30 денари и ќе идиш дали ќе ти се јави другарму или некој друг.
     
    На sj *O* и Vetruska им се допаѓа ова.
  3. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Немам тајни пред него.
    Единствен е на планетава кој знае се' за мене. Буквално се'.
     
    На Alisa22, kuc, Martka и 6 други им се допаѓа ова.
  4. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Немам ниту јас било какви тајни со сопругот. Се што ме мачи, радува, што имам у глава од мравка до слон му кажувам..
    Не знам така ми иди со него и така сметам дека е подобро за нас..
    Немам причини за да имам тајни било какви и од каков карактер
    Најбитното е што се познаваме па ако би имало било што во глава без разлика лошо или арно ќе се осетиме и двајцата!!

    Со него си зборувам исто како со мојот разум!!

    И ценам вакви бракови..
    Мислам дека моментот на искреноста во еден брак е најважното нешто што го издига или пропаѓа!!
     
    На BrainDamage, Milobebence, kuc и 7 други им се допаѓа ова.
  5. iki26

    iki26 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    3.483
    Допаѓања:
    17.463
    И јас немам никакви тајни од ММ,
    освен што знам да скријам некој денар настрана,за после да го потрошам на облека или обувки (претежно за децава),бидејќи сум Шоп-манијак :?:
    Знам да си потрошам плус пари на такви ствари.
     
    На 1209, stetoskop, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  6. Pebeka

    Pebeka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2014
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    1.405
    Nemame tajni,iskrenosta megu partnerite e mnogu važna vo brakot.
     
    На Martka, stetoskop, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Eni.r

    Eni.r Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2018
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    2.033
    Пол:
    Женски
    Уште од почетокот бев отворена и знае се за мене. Со текот на времето сфатив дека не се кажува се на маж. После ми удира од нос некои муабети.
    Еднаш ми се налути зошто ја подржувам другарка ми да се смири со бившиот(facepalm) а шо те тебе гајле дали ке ја подржам или не? Од тогаш не му се правдам за се..не е криење едноставно не му искажувам се..а имам блиска особа и нешто во друштво седиме и спомнавме муабет што сме го правеле на само и дечко и одма не си ми кажала дека сте правеле за ова муабет и таа нее ти кажав си заборавил ти кажав и јас ваква:o|( а муабет глупости нешо. И сфатив уствари они се аи кажуваат буквално што со кој правеле муабет како зошто, и одма ако нешто не си кажале а зошто не знам?!(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)
    А под криење само пари признавам. Црн фонд .. ке се најде:lol::lol:
     
    На BrainDamage, NEA, ma4e1311 и 5 други им се допаѓа ова.
  8. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.400
    Допаѓања:
    35.974
    Скоро и да њамам. Тајни се тајните на другарките или ако некој ми побара апсолутна дискреција за некој муабет. Тој знае дека има такви ствари и не потпрашува за нив. И јас не сакам да знам СЕ за него. Според мене, мора доза автономија
     
    На Mr. Right, Milobebence и anggell им се допаѓа ова.
  9. Fillia

    Fillia Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2015
    Пораки:
    444
    Допаѓања:
    1.579
    Пол:
    Женски
    5 денари назнам да сокријам не па тајна. Мислам дека стомак ќе ме заболи ако не му кажам. Еднаш само успеав 2 дена да сокријам дека торта му нарачав тоа ми е рекорд хаххахахаха. Инаку ова за наши лични работи.
     
    На BrainDamage, Alisa22, zalosna и 2 други им се допаѓа ова.
  10. TashSefton

    TashSefton Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2016
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    1.743
    Не можам да сокријам ни кога му правам изненадување, па камоли нешто друго :)) чувам тајни на другарки само :) (они знаат дека сум добар "чувач", а него уопште не го занима друг живот освен нашиот и така :)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  11. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    Сите искрени. Изгледа изумрел типот на луѓе што имаат тајни.
     
    На mentalmk, Dadusicka и Роберт 7 им се допаѓа ова.
  12. worrieddd

    worrieddd Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    950
    Допаѓања:
    3.563
    Пол:
    Женски
    Па кријам по нешто но, ништо што би го повредило. Тоа се работи кои мослам дека не треба да ги знае и не сакам ни да го замарам.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Butterfly01D

    Butterfly01D Активен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2018
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Женски
    Не чувам тајни од мм единствено кога станува збор за изненадување. Му верувам толку многу што знае буквално се за мене.
     
    На WildMk и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  14. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.080
    Пол:
    Женски
    Сите имаме по некоја тајна , јас имам само мали тајни ( оние како сум тргнала пати на страна за да си ги потрошам на пудра , стегачи , облека што бебешко што за себе ) . Од оние големите не можам да чувам . Знам да чувам тајни од другарки , ама лично мојте тајни му ги имам кажано . И не ми е проблем да му кажам . Како сака нека реагира , тоа што имам да кажам ќе му кажам .
     
  15. Osamena devojka

    Osamena devojka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2018
    Пораки:
    438
    Допаѓања:
    3.411
    Пол:
    Женски
    Haha I Jas se plasam od niv isti sme:D
     
  16. st2007

    st2007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    797
    Пол:
    Женски
    Немам буквално никаква тајна. Всушност тој е единствениот на кого можам да му кажам се. А и да сакам да сокријам, не е можно, не знам да лажам, а и тој многу добро ме познава.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  17. butterflu

    butterflu Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2017
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    564
    Пол:
    Женски
    Nema tajni pomegu nas
     
  18. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    Колку само лажете. Сите вие сè им кажувате на сопрузите.. абе ајдеее...|(
    Јас не му кажувам сè. Не само него, туку и на било која личност во животот. Никој на овај свет (освен евентуално мајката) не е доволно добар за да заслужи да знае сè за мене, секое мое чувство, секој мој потег и секоја моја мисла.
    Вие мислите дека ако напишете дека му раскажувате сè сте чесни и добри сопруги. Хаха, огромно НЕ! На тој начин се загрозувате сами себе. Свесни сте дека тоа може еден ден да го искористи против вас? Ама вие имате доверба и други бла-бла налик муабети. Срцки, левото око на десното не му верува во она што го гледа, а не па на маж, Трајко или Петкана да верувам.
    Сите лажат. Вие лажете. И јас лажам. И не ми е страм да кажам, човек сум, не сум ангел. Ако бев ангел немаше да пишувам тука туку на небото ќе бев.
     
    На baby-star, Belgin1, MissBreezy и 14 други им се допаѓа ова.
  19. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.126
    Допаѓања:
    43.690
    Пол:
    Женски
    Од идниот ми маж не би криела ништо.
    Бидејќи според мене, во секое другарство/врска или било што најважна е довербата и искреноста.
    Нит сакам да ме лаже нит ќе го лажам.Фер плеј.
    Плус неам моментално идеа за шо би го лажела искрено.
    Опцијата неверство не ми ни проаѓа во глава.
     
  20. Mami3

    Mami3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2020
    Пораки:
    1.669
    Допаѓања:
    2.811
    Пол:
    Женски
    Jad ic neznam da lazam,1 kako dete resiv da lazam i tatkomi mi rece da ne probuvam ne me bibalo za lazenje(ja skrsivme vaznata so topka na baba mi i ja frlivme vo snegot so brat mi) i normalno strav ni bese da kazeme,ama tatko mi ni se iznasmea i mi rece nemoj da se trudis nis ne ti veruvam zasto neznaes da lazis,ocite te izdavaat...
    Jas si go vrzav vo krpce i sekogas mislam deka ke me fatat ako lazam i taka ne lazam....
    So mm nemam tajni zasto nemozam da imam premnogu dolgo sme zaedno pa veke i so ocite bez zboruvanje se znaeme.
    E koga ke se skarame toa paga vo voda,normalno i mislis 100 scenarija,zasto mojot m neznae da se kara,molci po 100 dena i jas najmn se nerviram togasss,a toj znae deka toa me nervira i sekogas go pravi:nod:(heidy)(heidy):nod:(heidy):nod:(heidy)(heidy)(heidy)(heidy)(heidy)!!!