1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тајни од сопругот

Дискусија во 'Брак' започната од anina, 7 декември 2011.

  1. martiiinna

    martiiinna Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2016
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.354
    Пол:
    Женски
    Кога станува збор за голема работа, не би сакала да кријам нешто од некој со кој го делам животот.
    Ама секогаш треба да се има некои работи што е убаво сам во себе да си ги зачуваш, сепак да си имаш некоја своја приватност и да знаеш дека тие не можат да се искористат против тебе.
    Да си имаш некоја резерва, што знам...
     
    Последна измена: 7 мај 2020
    На Осе, christinnn, crazylady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. jasbi

    jasbi Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2016
    Пораки:
    917
    Допаѓања:
    7.571
    Пол:
    Женски
    Tajna i laga se dve razlicni raboti. Zatoa treba da se razgranicat. Ponekogas tajnata e podobro da ostane tajna, no ne da prerasne vo laga. Zatoa sto ako pocne da se razvrzuva tajnata se nadovrzuva i po nekoja laga. Ponekogas namerno, ponekogas nenamerno, za da ne se povredat necii cuvstva.. Moe mislenje e deka sekoj eden od nas ima barem nekoja mala, malecka tajna, koja saka da ostane samo za sebe.
     
    На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
  3. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Јас немам тајни пред него.
    Ни мала, ни најмала.
     
    На Lady D ❤️ и jasbi им се допаѓа ова.
  4. jasbi

    jasbi Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2016
    Пораки:
    917
    Допаѓања:
    7.571
    Пол:
    Женски
    @WildMk :hug:. Ti si ni SFI na forumov. Za mn si ni nedostizna. Tesko koj da go razbere i svati tvojot nacin na zivot. I da milo mi e sto ete si imala, imas hrabrost da si gi ispolnuvas svoite zelbi i fantazii:hug::hug::hug:
     
    На ALISA0000, SummerGirl, Frosty! и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Shit... не го очекував ова...
    Фала :$

    Не знам како да реагирам...:$
     
    На marlonbrando69, ALISA0000, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. jasbi

    jasbi Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2016
    Пораки:
    917
    Допаѓања:
    7.571
    Пол:
    Женски
    Ednostavno ti se divam na seta hrabrost koja ja imas, od koja ne te zagrizuva nicie mislenje. Za sekoe tvoe mislenje so koe probuvas da dokazes deka nisto loso nema vo vodenjeto ljubov, na bilo koj nacin. Prodolzi devojko so svoite uzivanja:bow:. I sto bi se reklo"bas te zabole"koj kako go rezimira toa(y)
     
    На ALISA0000, SummerGirl и WildMk им се допаѓа ова.
  7. Цвет88

    Цвет88 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 март 2017
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    21.135
    Пол:
    Женски
    Не знам, некако и не сум размислувала дали нешто ми крие тоест има тајна....
    Искрено не ни очекувам да ми кажува се, на пример шо зборел со другарот. Може е нешто интимно кажано во доверба и слично, па по таа логика,да секој има тајни.
    У глобала си кажуваме се..
    Но глупо е сега да дојде од работа и цел ден да ми го раскаже, или да ми се исповеда дали се слушнал со некој, дали се сретнал на улица со некој.
    Што се однесува до минатото, сме праеле муабет, абе вака така беше... Му кажав,. Минато е минато и се додека е таму не ме интересира.
    Може кај нас е поинаку зошто се познававме долго пред врска и имавме ептен дружба, секојдневна па ете функционираме поинаку на секое поле.
    Но, дека има тајни, секој човек има.
    Лошо е да де крие нешто битно поврзано со нас двајца,нашата врска, брак, семејството. Се друго е небитно.
     
    На Осе, ALISA0000, tina2018 и 2 други им се допаѓа ова.