1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Твоите и неговите родители-пријатели или противници?

Дискусија во 'Брак' започната од Gea, 9 декември 2011.

  1. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Нела,тоа што свекрва ти се прави светица и глуми, е нормално за повеќето свекрви. Сакаат пред сватовите да се покажат во најдобро светло. Ама, забораваат дека на лагата и се кратки нозете. :^)

    И штом немаат многу заедничко, подобро нека не се дружат често, а тоа дека доаѓаат само кај тебе, секако е така, сепак тие во таа куќа доаѓаат заради своето чедо, не заради друг. :)
     
    На nela.oh му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Моите и неговите, од старт си тргнаа со позитвиност и убава настроеност...сега за сега се е прекрасно, ако остане вака-ќе му бидам благодарна на бога. :)
     
  3. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.920
    Допаѓања:
    32.538
    Пол:
    Женски
    Татко ми и неговите родители се гледаат 1-2 пати во годината. Само за поводи. Неговите живеат во друг град и ретко доаѓаат. Кога ќе се видат си имаат најнормален муабет.
     
    На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
  4. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Ni prijateli, ni protivnici
    Se gledaat na rodendenite na decata, na nekoja semejna proslavi i sl. imaat korekten odnos, nitu moite zboruvaat protic niv, nitu pak tie protiv moite. Koga se zaedno si teraat najnormalen muabet, se pocituvaat, nikogash ne se skarale za nisto nitu pak povishile ton. Kolku I da sum imala nesoglasuvanja so sveki I da sum I kazala odreden muabet ili nekoja prepirka so sveki na majka mi, taa nikogash nisto ne I prerekla, nitu ja poglednala poinaku....ednostavno po moe baranje majka mi se odnesuvala najnormalno, kako nisto da ne znae.
    Imaat najnormalen odnos na svatovi, za dobroto na nasiot brak I ednite I drugite premolcele I se napravile deka ne znaat ili ne se zapoznaeni so odredeni raboti, da ne recam nesoglasuvanja I problemi.
     
    На Sweetheart87 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    бидејки живеат далеко едни од други,ретко се гледат A нивниот однос е нормален и пријателски што би се рекло :)
     
  6. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Сега за сега се многу добри пријатели, исто годиште се, исти размислувања сфаќања...Кога зборат мислиш со години се знаат. Интересни се да ги гледаш од страна. Нека остане така само.
     
  7. Barbie20

    Barbie20 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    10.722
    Пол:
    Женски
    Моите се знаат со неговите родители одамна.Уште и пред ние да бидеме заедно. Пријатели се.
    И ме радува што кога моите ќе дознаат дека сум со него многу ќе се израдуваат, бидејќи знам дека го сакаат. Татко ми дури неколку пати си има пиено кафе со дечково и си го имаат муабетот. :D
    Баш пред некој ден гледав слики од мојот трет роденден. Јас седната до татко му од дечко ми, а тој наслонат со главата на мене. :lol:
    Ејјј си викам,ние уште од мали сигурно си се сакавме. :rofl:
     
  8. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    моите не ни се познават со неговите :D не се слезени во мк кога сме и није долу па нени дошло до средба :)
     
  9. Agrona

    Agrona Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    1.713
    Пол:
    Женски
    Моите и неговите си имаат ок однос, онака нормален. Бидејќи се подалеку едни од други и немаат некој си кој знае каков контакт. Се гледаат еднаш до два пати годишно и кога ќе се видат ок се онака нормално си прават муабет.
     
  10. fifi16

    fifi16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2013
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    177
    Пол:
    Женски
    не се сакаат, но така за важни настани заедно се... порано имаа подобар однос, но после се смени се... можеби еден ден ќе се вратат пак во нормала ама штознам |(
     
  11. TSS

    TSS Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2013
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    396
    Па и не дека се некои пријатели :?: На почетокот си имаа ок односи но после подоброто запознавање и различните мислења и сфаќања :?:
     
  12. bokace

    bokace Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2013
    Пораки:
    1.638
    Допаѓања:
    5.980
    Пол:
    Женски
    Повеќе ке кажам дека се противници и еве од како што сме заедно со мм тие не седнале кафе да пијат заедно или да ручаат заедно ..
     
  13. pepus

    pepus Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    156
    Никогашен е се днале заедно никогаш не си се ни јавиле последно се видоа за роденденот на малата, ни два зборане разменија , кога моите ги вратија дома со колата бидејќи во нашата немаше место за нив а никој не вози „побегнаа“ без да кажат едно пријатно
     
  14. Agrona

    Agrona Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    1.713
    Пол:
    Женски
    Во последно време ги сменија и едните и другите односите и поладни се. Моите од почит спрема мм и јас како снаа појдена во нивна куќа им ѕвонат им честитаат родендени, празници, а овие ЈОК ништо ни телефон кренале ни ништо. Бидејќи моите се во друг град мајка ми знае да си дојде некогаш на гости за викенд да прошетаме и овие стариве од мм ни да ја викнат на ручек ни ништо. Многу и не се замараат моите додуша и така треба. И им реков сега нит да им ѕвонат нит ништо.
     
  15. kettygirl

    kettygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    244
    И моиве со родителите на мм не се баш во најдобар однос :^)
     
  16. babibaby

    babibaby Активен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2013
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    6
    mojte i negovite roditele ne se poznavaa se zapoznaa pred nekoe vreme i sea za sea dobro komuniciraat
     
  17. Dvolicen

    Dvolicen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    3.485

    Извини може да не пишуваш латиница ? :fubar:
     
  18. Ojesil

    Ojesil Активен член

    Се зачлени на:
    6 април 2014
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    13
    do pred nekoj den ne se pocituvaa, no sega lice si pravat ama ne se prijateli
     
  19. missfortuna

    missfortuna Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    404
    Допаѓања:
    171
    Живеат толку блиску, а многу ретко си одат на гости. Чудни ми се. :^) :D
     
  20. fairy90

    fairy90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    На почеток функционираа одлично,сега не е така заради тоа што мајка ми и мајка му се на различна фрекфенција,јас си ја знам мајка ми и свеки ја знам,и двете се некако не знам едната е дволична другата лицемерна хаха,така да не се ни видуваат само на битни настани.