1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Твоите и неговите родители-пријатели или противници?

Дискусија во 'Брак' започната од Gea, 9 декември 2011.

  1. butterfly.mk

    butterfly.mk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.142
    Допаѓања:
    1.079
    џоа вода и уље се.
     
  2. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Ne se moze najdobri prijateli no kako za luge koi se poznavaat edna godina i cii deca resile zaedno da go pominat zivotot imaat korekten odnos.
    Svekrva mi e sama i uste na start imase mozocen udar i moite bea tie sto bea postojano pokraj maz mi i svekrva mi.I tuka zapocna nivnoto da nerecam pointenzivno zblizuvanje.
    Od togas nekako moite kako i da se isforsiraa malku i pokraj toa sto jas gledam malku da gi stalozam.Nema potreba od preteruvanje.
    Dovolno e da ne ni se mesaat ni ednite ni drugite i sekoj da si go gleda svojot zivot i pod svojot pokriv.
    Okolu toa koj kolku dal ne mi e sfatlivo deka treba da razmisluvam.Ne daj boze da treba da mi dadat ni moite ni
    svekrvata.
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
  3. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    Моите сега за сега се ОК.
    Татко ми и свекор ми да ги оставиш цел ден ќе си прават муабет значи за се и сешто и винце ќе си пијат, а мајка ми и свекрва ми се различни како оган и вода. Немаат исти интереси, немаат заеднички теми за муабет. Муабетот му е само син ми и онака нешто за работата по дома.
     
  4. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.364
    Допаѓања:
    317.397
    Пол:
    Женски
    Ни пријатели ни непријатели.Одржуваат една златна средина за мир да имаат и двете страни.Се гледаат отприлика 4 пати годишно,тел не се слушаат,не се скарале досега.А поголема блискост и интимност не им ни треба.
    Жените се ок мажите мегу себе знаат да поводат 'војна' за тоа кој колку поуспешен дедо бил (машко его).
    Се на се ок однос имаат.
     
    На <3 pleza4e <3, vitamina, vlademali и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.870
    Допаѓања:
    217.913
    Пол:
    Женски
    Сосема формален и коректен однос чисто од почит и култура, повеќе од тоа не ни треба!
     
  6. VladeMila

    VladeMila Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    8.515
    Пол:
    Женски
    Ни пријатели,ни непријатели,се гледаа само за поводи,чат-пат свекрвами ке појдеше на кафе кај моите.
    Коректен однос и тоа е тоа
     
  7. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Svekor mi i tatko mi si go imaa muabetot,i dvajcata bea segobijci i go obozavaa sin mi,za zal ne poziveeja za da moze da mu se raduvaat.Svekrva mi i majka mi se dosta dobri prijatelki,imaat slicna rabota,zaednicki temi,dvete vo brzo vreme ostanaa vdovici,go obozavaat sin mi i nikogas ne se borat za negovata ljubov (barem jas nemam primeteno) go ucat deka treba da gi saka i dvete podednakvo.Koga doaga majka mi obavezno prvo odi kaj svekrva mi da se pozdravi i se kacuvaat gore ili zaedno ili podocna majka mi povtorno se simnuva isto i svekrva mi i odi nagosti.Da ne gi urocam super se slagaat :)
     
    На vitamina, joy1, Emy867 и 2 други им се допаѓа ова.
  8. snegulkata

    snegulkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    2.832
    Допаѓања:
    28.313
    Имаат коректен однос, а тоа ми е доволно! Јас реално и не сакам многу близина, имам примери во близина каде од многу пријателски односот си го сведоа на ривалски. Можеби нема да сме таков пример, но ете, сакам само да се почитуват и одвреме навреме сретнуваат, најчесо со повод именден, роденден, празници.
    На такви средби ми се допаѓа атмосферата, воглавном опуштена, темите интереси... Ми се чини дека свекорот и татко ми повеќе се наоѓаат на муабет, а мајка ми и свекрвица малце потешко им оди. Едната е многу зборлива другата е малце потешка за размуабетување... најверојатно затоа поограничена комуникација имаат.
    Но сепак опуштено е, и сакам тој коректен однос да го задржат засекогаш.
     
    На VladeMila му/ѝ се допаѓа ова.
  9. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    Moite i negovite neni se poznavat..nikogas se nemat videno..ednite vo edna drzava drugite vo druga drzava hoho
     
    На VladeMila и tincemajmunce им се допаѓа ова.
  10. Strumka22

    Strumka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    2.442
    Пол:
    Женски
    Дали и колку ќе бидат (не)пријатели зависи од вас, кога велам вас мислан на жените.Ако вие нон стоп на телефон се жалите од вашата свекрва и ако правите од неа црн ѓавол кој малтене секој ден ве пржи во врело масло, како тогаш може да очекувате да вашата мајка има пријарелсќи однос со вашата свекрва? Понекогаш треба да преголтаме некои работи или да ѓи решиме во кругот на семејството без никој да знае, отколку да бидеме негативни и да шириме негативна енергија на цела фамилија. Ова го велам од проста причина што знам дека ние жените знаеме некои работи да ѓи пренагласиме посебно ако се работи за односот со свекрвата до таа мера да заради болва изгориме цел јорган. Додека кога се во прашање грешќите на сопругот секогаш наоѓаме оправдување. Значи да пофторам, какви ќе бидат односите помеѓу нашите и неговите зависи во 90% од нас самите. Затоа да се потрудиме да балансираме и да сфатиме дека свекрвата не е ѓавол ниту мајката анѓел.
     
    На mama31 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.707
    Допаѓања:
    150.441
    Лично јас не сакам да се ништо.
    Ни пријатели, ни непријатели, познаници со коректен однос.
    Не ми е природно да се дружат и да се блиски и мислам дека од тоа не може да излезе ништо добро, особено па за младите. Јак сојуз е тоа.
    Подобро да се на безбедна дистанца и да не се среќаваат на само, само во присуство на младите и со повод.
     
    На CameliaMiller, mimiiiii, VladeMila и 3 други им се допаѓа ова.
  12. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    Srcka dali si vo brak ti?
     
    На Glasna му/ѝ се допаѓа ова.
  13. suzimuzi

    suzimuzi Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2015
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    182
    Пол:
    Женски
    Моите едвај се поднесуваат.Ова за свекорот е наменето,со другите е онака.Тој е многу љубоморен и неможе со никого да направи нормален муабет,нема тема .Од почетокот татко ми се трудеше и за многу работи му помагаше и сегде го носеше те во болница,те во село,те вамо те тамо,те за куќата да копал темели а овој на тоа ни едно фала не кажа туку јадел гомна дека татко ми му рекол дека тој куќата ни ја направил(татко ми) а тој нема шанси да збори такво нешто.Татко ми и да ми направи куќа никогаш нема да дозне никој ако јас не кажам,таков е човекот ,не сака да се фали,ама овој свекоров од пуста љубомора дека го знаат како мирен човек татко ми, гледа на секој можен начин шерови да му фрли и по цена и да излаже
     
  14. suzimuzi

    suzimuzi Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2015
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    182
    Пол:
    Женски
    само татко ми е многу мирен и пак сака чест да му направи и кога иде кај нас се труди да му збори а овој не го ни ферма, демек главен е тој и ако сака ќе збори.Ама затоа јас му кажав колку доле му е местото на свекорми и дека две чисти нема и неможе да се рамни со никој друг ,зошто нема понамчор од него и пољубоморен и на татко ми му реков додека сме заедница со старите да не иде тој тука,нема потреба да се понижува, јас ќе одам и ќе си го гледам.А мајка ми да беше жива,друга песна ќе беше,одамна ќе му покажеше кај му е местото на тој намчор од свекор,што ништо во животот нема стцорено и си пати од комплекси и мака што други се труделе а тој чекал на жена му. 30 години жена му надвор миела садови,се бањале во корито,се до пред 2 години. И на крај да дозволам еден недомќин ка ми се прчи.НИКОГАШ
     
  15. Mini90

    Mini90 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2014
    Пораки:
    570
    Допаѓања:
    2.199
    Пол:
    Женски
    Моите уште не се запознале, ваљда ќе се сложуваат, еве не знам.
     
  16. blessed.an

    blessed.an Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2016
    Пораки:
    2.582
    Допаѓања:
    12.057
    Пол:
    Женски
    Имаат коректен однос..И свекорот и свекрвата одат кај нив некогаш и моите доагаат..Блиску живееме и ми се допага искрено тоа што се имат и до сега немало никакви расправии ништо..Се надевам така ке остане
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Цвет88

    Цвет88 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 март 2017
    Пораки:
    3.853
    Допаѓања:
    21.124
    Пол:
    Женски
    Добри се добри..некогаш и предобри...посебно си се дружат на само, кога ние двајца сме на одмор или викенд некаде. Да можат на раат да не оговараат.