1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Твоја Партија (основачко собрание 25 јануари)

Дискусија во 'Политика и настани' започната од fans, 16 јануари 2020.

 1. fans

  fans Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2015
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Машки
  Твоја Партија ќе биде новата партија во Македонија. Основачкото собрание е закажано на 25 јануари, во Скопје, со почеток од 12h во просториите на Кинотека на РМ.

  Иницијатори за новата политичка партија се: Александар Тортевски, Мирјана Најчевска, Ирена Ристиќ.
  Интересно е што Твоја Партија нема да организира месни комитети и партиски штабови, комуникацијата ќе се одвива преку интернет и посебни групи односно работни тела на партијата.
  Повеќе инфо на веб сајтот https://tvoja.org/
  Tвитер налог https://twitter.com/tvojapartija
   
 2. makedon81

  makedon81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2019
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  430
  Пол:
  Машки
  Мирјана најческа
  Шарена како ливада :;)
  Не верувам на привезови од сдс
   
 3. Biljarkata

  Biljarkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  16.452
  Допаѓања:
  158.934
  Вие ова за озбилно?!:o
  Твоја партија, ццц(facepalm)
   
  На The Saturdays му/ѝ се допаѓа ова.
 4. hardtodealwith

  hardtodealwith Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2020
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Машки
  најчевска тортевски ристич
  гаси компјутер
   
  На The Saturdays и makedon81 им се допаѓа ова.
 5. Asdasovski

  Asdasovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2019
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.599
  Сaтелит зa прибирaње нa рaзoчaрaни кoмуњaри...
   
  На Abeja и makedon81 им се допаѓа ова.
 6. hardtodealwith

  hardtodealwith Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2020
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Машки
  а пак на телма видов реклама приклучи се во оние македонски концепт ( демек македонски )
  Во очај се да скинат гласови од Вмро
   
  На Abeja, Asdasovski и makedon81 им се допаѓа ова.
 7. Asdasovski

  Asdasovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2019
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.599
  Немa кoј дa ги глaсa нив... Ете и Тoдoрoв се oбидувa... Тoa се тие нoжињa штo пoмoгнaa Зaев дa дoјде нa влaст.
   
  На Роберт 7, Abeja, hardtodealwith и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. hardtodealwith

  hardtodealwith Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2020
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Машки
  знам од сигурни извори дека порано тодороф на директорски функции поставуваше критичари на власта и мрчатори што на избори не гласаа за вмро
  бар да беа некои кадри, ништо, обични гомнојадци со ишјус во главите
   
  На makedon81 и Asdasovski им се допаѓа ова.
 9. Asdasovski

  Asdasovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2019
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.599
  Пa зaтoa и пaднaa, не мoже дa се игрa нa две стoлици, зaрaди тoa и Вучиќ ќе пaдне, мoже не нaбрзo нo ќе пaдне, нивниoт прoблем е штo се несвесни кaкo сo нивнoтo преќутувaње ги хрaнaт пoлитиките нa непријaтелите.
  Грујo е клaсичен пример се нaпрaви дa не се зaмери, aмa буквaлнo се...
  И тoa не беше нaјгoлемoтo негoвo предaвствo.
  Негoвo предaвствo беше и е, oдкoгa гo изрaбoтијa преќути.
  Дaли знaе јaвнoстa декa oн беше свесен декa немa дa фoрмирa влaдa oдмa пo избoрите ?
  Oн aкo сaкaше дa не ќути, дa јa спaси мaкедoнијa...
  Немaше дa гo земе мaндaтoт oд Ивaнoв кaкo пoбедник...
  И ќе кaжеше јaс не прaвaм влaдa пoд уцени зa нaциoнaлнo предaвствo јaс сум пoбедник кaј мaкедoнскиoт нaрoд, се штo ќе се фoрмирa вo иднинa е нелегaлнo.
  Нo oн преќути и им влезе вo филмoт режирaн oд истиoт сценaрист.
  Oн беше свесен декa мaндaтoт секaкo ќе oди кaј Зaев, нo oн не гo oдби негoвиoт, тoa ќе нaпрaвеше кoлaбс нa цел систем и oдлуките нa oвие сегa ќе беa ништoвни.
  Дпне јa легaлизирa севернa.
  И дa гo прaвaт oвa зa некoјa кoрист пaк ќе бидaт прелaжaни.
  Мaкедoнецoт ништo никoгaш не дoбил нa мaсa, туку сo мaкa.
  Ќе не биде кoгa ќе рaзбереме декa пaртијa ни е мaкедoнијa a зa тaa нaциoнaлнa држaвa и идеaл немa кoмпрoмис.
   
 10. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.162
  Леле 'друштвово' :rofl:

  Не, фала :makeup:
   
  На CameliaMiller, Mrs. Lovett и The Saturdays им се допаѓа ова.
 11. RedRevolution

  RedRevolution Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  1.333
  Допаѓања:
  3.449
  Пол:
  Женски
  И овие ‘‘ентузијасти‘‘ оф леле, јас еднаш се зезнав, фала, втор пат не ја повторувам грешката. Више гласачко ливче не пополнувам, освен ако сметам дека треба да излезам, па неважечко да го направам. Мој глас ќе добие некој, некогаш, кога ќе биде една изборна единица, толку од мене.
   
  На CameliaMiller, Bratot и theowndemon им се допаѓа ова.