Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Твојот омилен празник

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Red Flower, 19 јануари 2018.

 1. Red Flower

  Red Flower Активен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Женски
  Барав ваква или слична тема но ненајдов.
  Секоја членка нека каже кој е нејзин омилен празник и зошто баш тој празник и е омилен. Ќе почнам јас.
  Омилен празник ми е Велигден. Бидејќи на тој празник се запознавме со сопругот, на тој празник станавме дечко и девојка и на тој празник ме запроси. Исто така после две недели по Велигден правевме свадба.

  Ајде кажете и вие за вашиот празник девојки.
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.942
  Допаѓања:
  61.522
  Пол:
  Женски
  Божиќ. Ден долгоочекуван, за раѓање на надеж, проследен со голема радост и посебни емоции.
   
  На Red Flower му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Olgica.bu

  Olgica.bu Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  257
  Божиќ, Велигден, Ѓуρѓовден, 8 август Св.Петκа 27 оκтомвρи и 10 ноемвρи. Ρаѓање на Св. Јован κρстител. Сите пρазници ми се убави, најубаво се осеќам за Божиќ .
   
  На Red Flower му/ѝ се допаѓа ова.