Тексас - Jeans

Дискусија во 'Слики' започната од pamelche, 29 април 2012.

 1. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.694
  Допаѓања:
  11.392
  Дали преферирате да носите тексас: Фармерки,шорцеви, палтиња, чанти, елеци,кошули ...Дали би се осмелиле да излезете надов од глава до пети во тексас, како да сте од Тексас :D , или само едно парче, пример саамо палто, м? Што највеќе имате во вашиот плакар? Еве и неколку слики:
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Ако темата е дупла, или не ви се допаѓа има канта. ;)
   
 2. Jessie-J

  Jessie-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  60
  Па носам по едно парче до две тексас повеќе не :D
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 3. IviA

  IviA Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  24
  Кај секој во гардеробата може да се најде барем по 2 ,3 парчиња тексас , секој носи фармерки , кратки панталончиња и слично ....... :D јас имам некаде околу 10 парчиња тексас :D
   
 4. Champs.Elysees

  Champs.Elysees Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  117
  Во мојот плакар од тексас имам само фармерки и шорцеви .Носам и посветол и потемен тексас, но најчесто сум во потемен тексас поради лошите пропорции на моето тело. :lol:
  Јас искрено не би се осмелила да излезам надвор од глава до пети во тексас, , секогаш носам само по едно парче на мене ( фармерки ) . Би сакала да си купам и тексас кошула, баш интересни комбинации се прават , па се надевам дека ќе си ја остварам оваа замисла во најскоро време .. :)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 5. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.694
  Допаѓања:
  11.392
 6. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  |-)
   

  Прикачени фајлови:

 7. narakvica

  narakvica Активен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  1
 8. Heidy

  Heidy Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  68
  Пол:
  Женски
  Тексас кошула - кај да барам? :) :)
   
 9. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.694
  Допаѓања:
  11.392
 10. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.036
 11. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  930
 12. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
 13. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.694
  Допаѓања:
  11.392
 14. M.arija

  M.arija Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2012
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  268
  [​IMG]
  [​IMG]
  http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/566704959/hot-sale-price-Women-s-Summer-2012-new-casual-slim-denim-short-jeans-cotton-jean-pants.jpg[/img
  [img]http://storediesel.com/images/DIESEL-SKINNY-FOR-WOMEN/Diesel-Skinny-For-Women-Jeans-Chartreuse-Denim-Zivy-0019H.jpg
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 15. Clear

  Clear Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  47
 16. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
 17. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
 18. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
 19. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
 20. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.575
  Допаѓања:
  10.939
  Пол:
  Женски
  <3
   

  Прикачени фајлови: