1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Текстови од песни кои сте ги пееле грешно

Дискусија во 'Канта' започната од theunforgiven, 19 септември 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  1.188
  Допаѓања:
  1.911
  Не знам дали има ваква тема, не можев да пронајдам.

  Сакав да ве прашам и истовремено да ве инспирирам и мотивирам да се потсетите на минатото, кога сте си пееле некако некоја песна (да не речам „На ВАШ начин“) дали оти сте биле убедени дека текстот е таков или не сте биле сигурни, па сте си ставале ваши стихови кои звучеле океј.
  Уствари, песни што некогаш сте си ги пееле некако а сега, отпосле, години подоцна, кога случајно ќе прочитате текст од песна - ќе се мавнете по глава од себесрам што сте пееле нешто сосема трето.

  Јас имам милион такви примери и пресмешно ми е сето тоа.

  На пример, песната Get Ur Freak On од Missy Elliott, коа бев мал и коа беше актуелна, си ја пеев како „Кичи фикао“.
  Коа излезе „HALO“ од Beyonce, јас мислев дека е HELLO и коа коментирав за истата (беше прва на топ листи) во еден кафич, сите ми се изнасмеаја, пропаднав у земја. Ама, тогаш научив што е HALO.

  Листата ми е долга. Секако дека, кога ќе се сетам и јас ќе напишам друго мислење за да се смееме.

  Забавувајте се!
   
 2. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.255
  Допаѓања:
  34.504
  Пол:
  Женски
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.