1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Телоген ефлувиум

Дискусија во 'Коса' започната од lita.ford, 8 јули 2018.

 1. lita.ford

  lita.ford Нов член

  Се зачлени на:
  8 јули 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво. Дали некој имал искуство со телоген ефлувиум. Јас од крајот на Март имам дифузно опаѓање на косата загубив 70% од косата. Посетив многу доктори никој не знае која е причината. Хормони, тироидна и железо се е во ред. Земам суплементи, здраво се хранам. Пробав Алпецин, домашни шампони со лук, ампули и триста чуда, пробав и рицинусово масло ништо не покажа никаков резултат туку косата повеќе опаѓа. Појдов и во клиник 101 каде ми дадоа некои тоници кои се доста скапи но и тоа не помогна. Ве молам ако некој имал искуство со ова или познава некој кој поминал низ ова нека ми пише. Ми треба сугестија ако познавате некој добар дерматолог во очајна состојба сум.