1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тенис

Дискусија во 'Канта' започната од VamosRafa, 22 јуни 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. VamosRafa

  VamosRafa Нов член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2014
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Тенисот' е спорт кој се игра меѓу два играчи (сингл), или помеѓу две екипи од два играчи (дубл). Целта во тенисот е да се префрли гуменото топче преку мрежата со помош на рекетот, од својата половина на половината на противникот.
  Што мислите вие за тенисот,дали некогаш сте играле и кој е играч за кој навивате?
   
 2. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.183
  Допаѓања:
  16.371
  Пол:
  Женски
  Изгледа дека оваа тема треба да оди во канта зашто веќе има ваква слична тема :
  sport/tenis-gleda-li-nekoj-vo-slobodno-vreme-t5536/340.html

  И пред да отворате нови теми видете дали веќе има вакви слични теми . :?: :tmi:

  И ова не си го земјате при срце , не ве напаѓам . :|
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.