1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тепање волк со боксови во штипско Карбинци

Дискусија во 'Политика и настани' започната од PogbaPol, 25 септември 2015.

 1. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.502
  Допаѓања:
  10.371
  Пол:
  Машки
  Приложуваме видео клип од штипско Карбинци превземен зачуван од веб порталот Мотика каде локални насилници се изживуваат врз волк и при тоа со еуфорично се забавуваат од стореното дело.

  На видеото кое ви го приложуваме а од кое на нормален човек му се превртуваат црева јасно се гледаат лицата на садистите, кои фатиле и врзале на хауба жив волк, кого потоа го маваат со боксови и се смеат, уживаат и снимаат се. Животното трепери од секој удар, немоќно е и едвај ги затвара очите. Умоболната багра не се задоволува, се изживува додека не му го извади последниот здив, му ставаат цигари во ноздрите, се сликаат покрај телото на прекрасното диво животно кое умира.


  Овие слики и снимки сакаме да бидат снимки од монструми кои веќе утре ќе лежат во затвор, кои брзо ќе ги стигне правдата за убиениот волк!

  Ве информираме дека во моментов вршиме пријава до надлежните органи - Агенција за храна и ветеринарство, Министерство за внатрешни работи, Државниот инспекторат за шумарство и ловство и очекуваме најстрога казна за силеџиите кои не заслужуваат да шетаат слободни меѓу нормален свет, кои се агресивни, кои се закана по сите. Ништо помалку од затвор нема да биде доволно за оваа грозотија, ги сакаме зад решетки што поскоро. Затворска казна, зошто колективното згрозување и презир овие кукавици од овој миг ќе го добијат веднаш од нас граѓаните .

  Видеото е превземено од www.motika.com.mk
   
  На galapce, MilaP и Скопјетесакам им се допаѓа ова.
 2. Скопјетесакам

  Скопјетесакам Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2015
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  9.196
  Аххх само да ми дадат 5 минути власт,ке се кае што се родило копилето мајчино.Дај боже господ дупло да му врати и дупло да го мачат од ова душиче што го мачи.
   
  На angelche16, blueberry93, Oscar Lady и 5 други им се допаѓа ова.
 3. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.398
  Пол:
  Женски
  Не сте нормални со темава.
  Вас нека ви ја јадат стоката за која што се мачите и прехранувате семејство, а вие посвојте го крволочникот.
   
  На wanderlust, realGirl, NovusOrdoSeclorum и 4 други им се допаѓа ова.
 4. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.502
  Допаѓања:
  10.371
  Пол:
  Машки
  не сме
  нека го убие ако мисли дека е решение, но нека не си прави видео со него како го изживува и мачи.
   
  На veren, Lella, rak4estip и 26 други им се допаѓа ова.
 5. forumka

  forumka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2013
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  31
  Баш ме интересира како ќе заврши ова?
  Кога некој се однесува на ваков начин со животно замислете каков ''ЧОВЕК'' е?
   
  На butterfly* му/ѝ се допаѓа ова.
 6. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.502
  Допаѓања:
  10.371
  Пол:
  Машки
  најверојатно парична казна или 1 год. затвор за насилниците. Велат од МВР.
   
  На senza.parole и butterfly* им се допаѓа ова.
 7. forumka

  forumka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2013
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  31
  Изживувањето е проблем.
   
  На Tinushka и butterfly* им се допаѓа ова.
 8. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.266
  Животното нема свест, реагира инстиктивно према нагонот за преживување. Човекот пак од друга страна е разумно суштество кое има тенденција умствено да еволуира.

  П.С. Од каде информацијата дека ги изел овците?
   
  На Marossa, Lella, Artemission и 27 други им се допаѓа ова.
 9. Natalian

  Natalian Нов член

  Се зачлени на:
  25 септември 2015
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  37
  Lugje znaci i jas se vmesav na ovaa tema na youtube..Ova e preterano,brutalno i necivilizirano..Gi sakam zivotnite i sum strogo protiv ovie necovecki postapki...Ako mu gi izel ovcite nega go utepa ama neka ne go machi na ovoj nachin i kako vrv na se se smee kako nekoj nedozrean...Znaci ova e zivotno i toa ima dusa kako nas...Ovie nemaat problem ova da go napravat na zivotno znaci ke nemaat problem i na covek da mu go napravat...Ako tolku saka neka si go zastiti dobitokot podobro..Ova e krajno necovecka postapka..Jas se cudam kako nekoj uziva vo seto ova...Znaci postoi sindzir na ishrana..Razbiram deka volkot e opasno zivotno no ne zasluzuva na ovoj nacin da bide maltretirano..Utepaj go ako tolku e zakana ama za ova delo nemam zborovi...Samo se nadevam deka drzavava kje prezeme nesto okolu ova...
   
  На galapce, Rose96, sanjaeva и 6 други им се допаѓа ова.
 10. veren

  veren Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  1.268
  КОЈ Е ОВДЕ ЖИВОТНО ? (facepalm)
   
  На Lella, 123.Maki-first, CoverGirl10 и 18 други им се допаѓа ова.
 11. honest girl

  honest girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2015
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  1.657
  Пол:
  Женски
  ;( страшно, ако толку решил да го убие можел и со куршум а не вака да се изживува над беспомошно суштество, душиче :(
   
  На Oscar Lady и Natalian им се допаѓа ова.
 12. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.931
  Допаѓања:
  162.213
  Пол:
  Женски
  Сериозно?! :|
  Не бе, нормално би било секој што некое диво животно ќе му ја јаде стоката со која прехранува семејство, да го измачува истото и уште да се снима за на фејсбук. :nod: Проблемот е во уживањето и забавата што овие нелуѓе ја наоѓаат во изживувањето, па макар и врз опасно животно кое им направило штета водено од инстиктот за преживување како што рече Вале.

  На вакви видеа се реагира со I don't wanna live on this planet anymore едноставно... :x
   
  На Marossa, Lella, Sunshine.Sunshine и 11 други им се допаѓа ова.
 13. honest girl

  honest girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2015
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  1.657
  Пол:
  Женски
  Очигледно ти не си нормална со излагањево. Не ми се верува колку примитивно некој размислува (facepalm)
   
  На CoverGirl10, blueberry93, Oscar Lady и 3 други им се допаѓа ова.
 14. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.398
  Пол:
  Женски
  На бесилка типот веднаш!
  Сирото невино животинче.:(
   
  На NovusOrdoSeclorum му/ѝ се допаѓа ова.
 15. p.anka

  p.anka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2015
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Uste Na mrtvo ..cccccc, za sekoja osuda, na vakvi videa treba da stoi 18+, za psihata na decata se raboti..
   
 16. CirezD

  CirezD Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
 17. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.372
  Пол:
  Женски
  Поголемо животно од глупав човек нема.
  Тешки сељаци се овие, Господ нека им е на помош. Наместо да го убијат и да му ги скратат маките, тие што му прават? Цигари му ставаат во нос? Стварно, возрасни мажи ова го прават?
  (facepalm)
  Ех со тешка сељачана живееме во иста држава.
   
  На Lella, kukla21, Victorian и 8 други им се допаѓа ова.
 18. Скопјетесакам

  Скопјетесакам Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2015
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  9.196
  Сега прави на животни,утре ке почне да се иживува со луѓе,али нели што има врска големо чудо ;)
   
  На Lady Phoenix, blueberry93 и galapce им се допаѓа ова.
 19. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.246
  Пол:
  Машки
  Од проста раја што може да се очекува? Неиживеани луѓе кои комплексите си ги лечат на ова животно, па ако му ги изел овците негови, како што рекоа и членовите погоре нека го убие одма барем да му ги скрати маките, а не вака да го малтретира па уште и цигари му бута.
  На почетокот на видеото мислев дека е мртов волкот. Сељаци кои немаат ни грам совест, ај да беа некои млади ајде де, мада и тоа не оправдувам, ама овие бе? По 50 години у газот што имаат и вака да се понашат? (facepalm)

  Ако не се лажам пред некој месец се појави видео, мислам на мотика дека беше со едно куче кога му го
  сечеа опашот, тоа сирото од болка не може да викне, овие се скинаа од смеење. :@

  Ова понашање вакво може да доведе до нешто друго. Психологијата вели дека прво се започнува со животни, а се завршува со луѓе.
   
  На Victorian, Lady Phoenix, blueberry93 и 2 други им се допаѓа ова.
 20. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.340
  Пол:
  Женски
  Душата ме боли...
  Ајде бре нека почат со казни посаламни за вакви работи нека се свести народот...
  :(