1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Термичко шишање

Дискусија во 'Коса' започната од lola-86, 18 мај 2011.

 1. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  Дали некој го пробал овој нов начин на потстрижување?Девојки?какви искуства имате со ова?Јас слушнав дека е мн. добро за косата и дека не пукаат врвовите,сакам деновиве да се шишам но незнам дали е стварно дека има ефект,ај ВЕ МОЛАМ кој има искуство нека пише...и колку е цената од прилика?сакам да ја допораснам косата и затоа ми се битни врвовите,да не се шишам мн.често...сакам мн.долга коса,до половина :D
  Чекам одговори,ако има ваква тема извинете,но мислам нема.
   
 2. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  132
  ТЕРМИЧКО ШИШАЊЕ

  Јас сум на пат да станам фризерка ама прв пат слушам за вакво шишање.... Да објасниш некако како иде???
   
 3. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  ТЕРМИЧКО ШИШАЊЕ

  НЕзнам ни јас точно мислам дека имало специјални ножици кои се затоплувале,а видов дека таква услуга има во салонот на Силуете но незнам цена,и точно како иде тоа.планирам да се јавам и да прашам......
   
 4. moni24

  moni24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  121
  ТЕРМИЧКО ШИШАЊЕ

  Сум слушнала и јас за вакво шишање , да со топли ножици се шиша но точно незнам како оди процедурата.Јас знам за еден друг метод (многу стар), со бамбусово дрво (гранка) се запалува , се зема прамен од косата и се врти како црвче и сите ситни влакнеца што штрчат се горат со пламенот но се разбира од далечина . Тоа се прави 1 годишно , не доаѓа до распукување на врвовите и косата расте без потшишување .
  Ова го гледав на телевизија мослам дека се применува во Панковиќ академија во Белград...
   
  На Hova му/ѝ се допаѓа ова.
 5. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  ТЕРМИЧКО ШИШАЊЕ

  мене ми кажаа третман 600-700 денари тоа пред две години прашав, незнам сега.
   
 6. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  ТЕРМИЧКО ШИШАЊЕ

  Овој вид стрижење е иновација во светот на фризерството. Со нормалниот начин на скратување на косата со ножици, врвовите се скратуваат и остануваат распукани, така што многу лесно распукнувањето продолжува и за кратко време врвовите расцветуваат и косата ја губи својата форма. Со иновативниот начин на стрижење Јагуар, врвовите се скратуваат и се заваруваат, со што косата не цвета, а во нејзината структура од коренот до врвот остануваат природните масла и влага. Косата станува посјајна, со поголем волумен и поздрава, а има способност и сама да се регенерира.


  http://www.silhouette.com.mk/index.php?component=services&task=view&id=53#frame  http://www.youtube.com/watch?v=BJLMAgRpgBw
   
  На Strumfeta93, MarchelineAmaru и lola-86 им се допаѓа ова.
 7. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  ТЕРМИЧКО ШИШАЊЕ

  Фала срцушке,е сега сигурно така ке се шишам,хахахаха...планирам наредната недела после испитите па ќе ве известам за тоа како беше и дали ќе сум задоволна...поздравче.
   
 8. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.639
  Допаѓања:
  80.775
  Пол:
  Женски
  Има низ нашиве салони вакво чудо и колку паринки би било, ако не ви е тешко да чкртнете 2-3 лепе речи, па ако чини, сместа одиме да се заваруваме :D
   
  На Miss666 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  Во ценовникот на силуете пишува дека е 500 http://www.silhouette.com.mk/images/pricelist.pdf, инаку јас по другиве салони не сум сретнала
  во битола
   
 10. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Не се одлучувам на ваков чекор од причина што ова кај нас е многу ново, значи и професионалци да се НОВО е невежбано, неискусено. Веројатноста да те утнат и заебат е преголема. Нека помине време, не сум овца да ме стрижат само треба асално и убаво не да ме утнат. Тоа ме заебуваат на обично шишање со ладни ножици не па вака. Прерано е. Иначе супер е, само не сега зошто е ново, невидено и неискусено од нашиве фризери, некои дури не ни знаат дека постои.
   
 11. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  Јас закажав за наредната недела, сосе префарбување на долниот дел од косата :rock: Не се плашам да ризикувам, после ќе ве известам како ќе биде :)
   
  На soncicko му/ѝ се допаѓа ова.
 12. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  Ке чекам одговор,да ми кажеш како помина,не заборавај да не известиш...кисссссссссс
   
 13. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  Еве сум еве сум ... Ветено сторено.

  Се шишав. Се обидувам да не ги жалам парите само зашто косата убаво ми мирисаше и се надевам дека не е лошо шишањето со оглед на тоа дека не ме шишае фризерка туку обична вработена. Ај за услугата во силуете ќе си коментирам некој нареден пат :D

  инаку седнуваш, те шишаат со тие ножиците и тоа е тоа. не ми падна косата, не ми е сува, океј е. Сега уште кога ќе ја испеглам да видам дали има асолизирана форма и дали се врвовите какви што сакам јас.
  Инаку ок задоволна сум. језда малку скапичко :D

  800 е инаку, ама дека матурски период па 500. :)
   
 14. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  Јас сега ќе закажам и јас сакам да пробам,па ќе ве известам како поминав јас...

  Поздрав...
   
 15. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Лола како помина, не се фалиш или имаш лошо искуство, што напарави ?
   
 16. AhThatFemaleProblems

  AhThatFemaleProblems Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  200
  хмм.. сакам и јас баш да пробам... teddybear, сега кога има поминато малку време, каква ти е косата? Покажува разлика?
   
 17. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Лола се шишаше ли? Пиши како помина :) Исто теди и јас да прашам, како ти е сега косата?? :)
   
 18. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Сакам и јас ама не би од причина што е ново , не сакам да им бидам како глушец за експериментирање . Секогаш сум за да се оди на сигурно ! :lol:
   
 19. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  Нема во Охрид :( се јавив во Силуете за да закажам ама ми рекоа дека има само во СК.во салонот,така да кога ќе идам сега накај СК.ќе одам таму,морам да пробам баш ме интересира,а и едвај чекам врвовоте да си ги потстрижам :D
   
 20. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  Девојки четврток сум на термичко шишање :D закажав! закажав во Силуете во СК.мене ме рекоа дека е 600 денари,а си закажав и фарбање.Ајде ќе ве известам и јас дали вреди,конечно да го испробам и јас тоа чудо :lol: ако не ме бендисува уште еднаш нема да ме видат на термичко шишање,ај ќе го видиме марифетот :lol:
  Поздрав до сите.