1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Термичко шишање

Дискусија во 'Коса' започната од lola-86, 18 мај 2011.

  1. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Хм , ме заинтересиравте и мене со ова термичково шишање.Ко створено за косава моја насушна, т.е. пресушна :rofl: А достапно е само во Силует во Скопје ,или го има и во она Битолсконо?
    И уште ова, дали некој е информиран за достапноста на услугава во Прилеп и ако ја има, во кој фризерски салон и, се разбира , цената? Не ми се исплаќа да идам до Скопје само за тоа , 1000 ден ќе ме фати упм...
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Ајде бе некој нека каже какво искуство има со шишањево и ние да си пробаме :)
     
  3. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Девојки бев денес се вратив,и еве ме одма да ви пишувам седнав.
    Термичкото шишање беше добро,значи ми се допадна,врвовите ми се помеки...за шишањето се супер имам да кажам,но не сум задоволна воопшто од услугата во Силуете,се разочарав тотално :x
    Не очекував дека ќе е така!Прво каснеа 20мин чекав но тоа е најмал проблем,друго и најстрашно е арогантноста и нелјубезноста на вработените-тотално се разочарав.Јас плус се фарбав и замислете ми стави фарба на коренот само и ми рече ќе се вратам за 10мин сама сум колешката е излезена и се врати после 40 минути верувајте :devil: ЗБЕСНАВ!ИДИОТИЗАМ!Кој им е крив кога не знаат да си направат тие распоред.Време беше веќе да ме мие а не да ја достава фарбата на должината,и ајде сето тоа на крај како врв на се не ми ја ставаше фарбата со четка како што треба него ми ја нашлапа само онака со ракавиците,ќе експлодирав од нервоза!и за 10мин ми ја изми.
    Однос никаков,фарбање катастрофално,идиотизам максимално.
    Па јас мислев овие од Силуете прочуен салон дека се ќе биде на ниво,дека ќе немам замерки,ама верувајте дека кај некој фризер во маало поарно ќе си поминете 100 пати.
    Ви го препорачувам термичкото шишање,но никако фарбањето или било што друго таму.
    П.С---Мислам дека тие ножици ги имаат само во СК.во Силуете.

    Не одете за други услуги,мислам дека ќе се разочарате.Јас имав стварно непријатно искуство,не беше тоа што очекував,него баш напротив.Шишањето е во ред,но вработените и нивниот однос не се воопшто како што треба да бидат во еден таков реномиран салон.Не осетив ни П од Професионализам.
    Поздрав девојки.
     
  4. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Можете и во домашни услови вака ја неколку години по ред ја подскратува така косата ке ставам да зоврие вода потоа ножичките во водата некои 10 мин да одстојат и резултатот е 6 месеци не распукани врвови
     
  5. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Јас и онака не се шишам, а тек па да експериментирам. Нема фризер што ме погодил, не не. Фобија ми е одење на фризер. :D
    Ќе чекам да се развие ова кај нас. Не да посетат 1-2 курса и ајде.
    Пишувајте си вие како сте поминале, одете да пробате. :wasntme: :angel:
     
    На Shana му/ѝ се допаѓа ова.
  6. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Каде ти текнало ова,кој ти кажал?Царица си!!! :) и стварно е добро?ама дома немам некој компетентен кој да ме шиша.а морам да пробам!а од каде ти е оваа идеја?

    Шишањето беше добро не се жалам,ама фарбањето и услугата во Силуете не беше добра.Ама што да се прави кога само тие ги имаат овие ножици :(
     
  7. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    :D супер е немај гајле веќе 3-4 години сама си се шишам по дома неам гајле,по некогаш и мајками ми помага
     
  8. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Thank you :* и јас ќе пробам ко ќе дојдам нареден пат за шишање...ќе пишам впечатоци.
    Се би направила за да не ми цветаат врвовите,да ми речат со г...а намачкај се тоа било добро и тоа ќе стаам само да се спасам од нив :D
     
  9. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Лола,со здравје да си ја носиш фризурата :)
    А колку те чинеше термичкото стрижење?
     
  10. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    :o Не цветале врвовите ... мижи асан да ти баам.
    Еве ги расцветани и спремни пак за шишање по некои нецели два месеци ако не се лажам. И тоа нит пегла им имам ставено нит бутур.
    Сега добиваат обично шишање. Во салонот силуете каде што имаат услуга рамна на минус моја нога веќе не стапнува, па косата и како свилена да ми е после тоа.
    Фино лепо, кај локалната фризерка, ем ќе се ишишам, ем ќе знам која е трудна, која се разведува низ населба, ем џебот помалку ќе ми се олесни. И тако то.
     
  11. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Велиш кај тебе не се покажа ефикасно...Штета за парите што си ги дала,јбг..
     
  12. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Фала срц :* иначе шишањето беше 500 денари толку ми наплатија а на тел кога закажував ми кажаа 600 :^) ...само ако одиш кај нив не очекувај многу од услугата како мене :D јас се разочарав тотално!

    Бацки :*
     
  13. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Иначе и јас веќе кажав претходно дека услугата ми е никаква и дека е подобро да си одиш кај маалските фризери,барем ќе поминеш супер со муабет и кафе :D и се многу пољубезни се согласувам со тоа а и веќе кажав и самата.Е сега ќе видам како ќе биде дали ќе пукаат и дали ќе е тоа со ист интензитет па ќе размислам за понатака а ќе пробам и во домашни услови како што ми кажа феминката погоре.
    Поздрав.
     
    На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
  14. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Стварно се загреав ама за понатаму ,не сега ,уште не ми процветала ;)
    Ме премисли со постов , ама можи да го послушам и тоа девојчето што кажа дека се стрижи со затоплени ножици ...
    Ти благодарам и на советот и на бацките :)

    Бацки и до тебе ,се најубаво ! :*
     
  15. Eileen

    Eileen Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    ако може некој да ми каже за шишање каде најдобро шишат ама во скопје бидејки навистина веке доволно сите се учеа на мојата коса сакам да отидам кај некој што стварно си ја знае работата... информации ве молаам!
     
  16. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Има само во Силуете и е околу 500 денари.Мислам дека само таму имаат.Поздрав.
     
  17. Eileen

    Eileen Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Си пробала таму да се шишаш или...? инаку сакам после тоа шишање да не се замарам со пеглање... коса пери носи а да стои убаво а не грозно ааа којзнае дали некој ке ми ја погоди хахааа :DDD
     
  18. little-devil

    little-devil Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    и јас ова го гледав на тв. таа жената односто бабата (беше околу 50-60 год може) имаше мноогу долга коса, а стварно и беше без распукани врвови. Целата сјаеше.... мхх.. :D
     
  19. zanana

    zanana Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    57
    Пол:
    Женски
    Јас малку каснам =) ама не можев да не ти кажам...6 години веќе се шишам кај Сретен и никогаш, никогаш не ме утнал... Имало периоди кога сум без пари, па сум собирала за да се шишам таму. Не е снобизам во прашање, туку и јас сум напатена од фризери кои се вежбале на мене. Па кога ќе видам фотографии од пред 7-8 години ми се плаче. Инаку имам природно виткана коса, со прекрасни локни. Тоа го открив откако започнав да се шишам правилно, нормално. Инаку шишањето чини 900денари (без фенирање) и вреди секој денар!

    Иначе жена на улица ме има сопрено да ми каже дека додека не ме видела мене во косата, мислела дека рекламите за шампони се фиктивни :D

    Во врска со односот на персоналот кај Сретен, немам коментар. Многу се љубезни, дури некогаш и ми е незгодно :)

    И уште за загреаните ножици... Уште пред 8 години, во Охрид, кај еден локално познат фризер, Младен, се шишав со такви...Врска немаа! А и реално нема логика... Влакното пука на промена на темпераура, а јас ги третирам со усвитен метал!

    Поздрав, девојки! :)
     
  20. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Значи да заклучиме...ништо изгледа нема аир од термичкото шишање.Јас утре сум на шишање али не на термичко овој пат :D
    Ќе се шишам обично.