Терористички напади во Париз

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Abeja, 13 ноември 2015.

 1. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.208
  Допаѓања:
  16.776
  Пол:
  Женски
 2. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.472
  Што убаво си коментиравмме за Дунавка....боже какви лоши вести...СТРАШНО

  Последна информација од Францускиот претседател Франсоа е дека ќе ги затворат границите!
  Се знаеше зошто т.н. бегалци навалија во Европа....господ нека ни е на помош
   
  Последна измена: 13 ноември 2015
  На Tanjamm и Lady Phoenix им се допаѓа ова.
 3. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  2.914
  Пол:
  Женски
  Заложници од театарот преку социјални мрежи ја молат полицијата да влезе бидејќи терористите убиваат човек по човек! Хорор!
   
 4. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  1.789
  Допаѓања:
  84.636
  Страшно...ама ова е резултат на либералните политики што ги водат европските земји
   
  На PaLaVa, faye, kjukli и 6 други им се допаѓа ова.
 5. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  7.618
  Баш отворам фемина и очекувам некој(сите) да пишува(ме) за ова, а прво што ми излегува е дека активно се чкрапа за Велики Брат. Ти ебам и игнорантност и се', не дека моментално ќе отидеме и ќе го спасиме Париз, ама е за да се загрижеме сите.

  Се' уште нема официјални вести што како, ама се надевам дека не е терористички напад. Сепак, што и да е, жално е и катастрофа. Ненајадени болни умови.
   
  На Victorian, Yowannty, crazylady и 22 други им се допаѓа ова.
 6. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  3.650
  Допаѓања:
  58.548
  На Magnolija му/ѝ се допаѓа ова.
 7. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  4.688
  Допаѓања:
  74.469
  Пол:
  Женски
  А кој очекуваш да коментира во оваа тема? Најактивна тема е Дали сум бремена, на која што прашуваат едни исти деца секој месец.
  И јас 100 пати проверувам нешто ново да не најдам, ама верувај овде е лоша идеја да гледаш.

  Страшно е ова што се случува ама овде никој не гледа толку трагично...абе во франција ми е гајле што се случува, дај пушти братот на сител
   
 8. jovanovska94

  jovanovska94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  1.077
  Допаѓања:
  3.800
  Има некаков линк за пронајдените тела на 8 (?) бебиња во стан во Баварија? Каков монструм треба да си за да го сториш тоа? :x
   
 9. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  6.087
  Пол:
  Женски
  Сигурна сум дека е тероризам...ИСИС.
  Страшно е што се случува во Париз, жално за загинатите и оние кои сеуште го доживуваат хоророт.Бог нека им е на помош на французите.

  Но мора да се признае дека оваа е резултат на лоша политика на западњаците.
  Да сакаа можеа да ги средат уште многу одамна, ги подржуваа бунтовниците, го подржуваат Обама на кој искрено мислам дека му чуе, преку барата е го боли уво, по реални се шансите за напад во Европа него во Америка.Се знае кој ги финансира и вооружува ИСИС сите западњаци на чело со Обама.Наместо да се единствени во политиката заедно со Русија тие тераа контра, а сега излегува дека тоа им е единствениот спас, бидејки кога ова се случи во Париз може секаде.
  Штета што страда невин народ,многу жално.
   
  На galapce, Црвче и Ethrnity им се допаѓа ова.
 10. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.973
  Пол:
  Женски
  Што вика мајка ми: Кога е војна барем знаеш каква е ситуацијата, ама тероризмов е многу пострашно. Во мирна земја, да си шеташ по улица и одеднаш да извади некој калашников и да почне да убива по ред. Или луѓево на концерт си отишле, за сега еден по еден да ги тепаат. Господ нека е на помош. На CNN гледав, збореше очевидец дека додека се шетал на улица, некој млад дечко на 20тина години извадил калашников и почнал да пука по луѓе. А од овие на концертот се слушало само врискање, па пукање... Страшно. Не знам веќе што да кажам стварно, го исклучив телевизорот, не можам да слушам веќе.
   
  На buba4e89, girl-miri, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 11. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  4.688
  Допаѓања:
  74.469
  Пол:
  Женски
 12. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  7.618
  Париз одамна не е безбеден за живеење, ама ова е веќе претерано и не е параноично човек да стравува за својата опстојувачка.
  Толку многу не сум запознаена со политиката што и како, не можам да тропам глупости, ова ми е веќе надвор од политичко и од се.

  Фала @Doozy за линковите, не е за лајк, ама...
   
  На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Victorian

  Victorian Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  869
  Допаѓања:
  4.861
  Пол:
  Женски
  Овој петок 13ти е ептен shitty ден
  Земјотрес и цунами во Јапонија, ураган во Мексико, бомби во Париз...
  Првите две се дело на природата, ова последново е дело на (не)луѓе и верувам дека бројот на жртви ќе беше многу помал ако барем еден го вклучеше нивниот испран мозок.
  Некаде прочитав дека ова било одмазда на ИСИС за смртта на нивниот Џихадист Џон, ама дури и да не беше така, ќе најдеа некој друг изговор со кој ќе ги оправдаа нападите.

  И пред да почнат нападите за „мигрантската политика“, само ќе кажам дека тероризмот постоеше и пред мигрантите да почнат да доаѓаат во Европа.


  Paris attacks: Thousands sing national anthem during stadium evacuation
   
  Последна измена: 14 ноември 2015
 14. Olgitsa

  Olgitsa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  797
  [​IMG]
   
  На realGirl, Yowannty, butterfly6223 и 10 други им се допаѓа ова.
 15. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  31.078
  Пол:
  Женски
  Досега се 112 убиени.....страшно ;(
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 16. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.381
  Пол:
  Машки
 17. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.197
  Допаѓања:
  41.027
  Да се потресе човек максимално!
  Ова е страотно што се случува, се надевам дека нема да има уште жртви.Многу жално, страшно.... Немам зборови невини луѓе на секој чекор умираат!
  Бог да ни е на помош :(
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 18. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.520
  Допаѓања:
  27.363
  Пол:
  Женски
  Ептен ме потρесе веста, стρашно е и жално што од луѓето напρави ρелигијата и власта.Немам збоρови да ја опишам тагата за сите невини луѓе што досега ги загубија животите и не само во овој напад туκу сеκојдневно што се случува.Не знаеме κому утρе ќе му теκне да извади κалашниκов и да убива се пρед себе, може да ни се случи на сите, ни нема спас, само Господ да не чува.Се надевам деκа бρојот на жρтви нема да се зголеми.Мислите ми се со нив, неκа молитвите им се на помош.
   
 19. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  2.914
  Пол:
  Женски
  Доколку Македонски државјани се во Париз
  и имаат потреба од помош од МКД амбасада

  Адреса: 21, rue Sebastien Mercier 75015
  Телефон: 331 45 77 10 50
  331 45 77 85 77
  331 45 77 10 73
  емаилот е: paris@mfa.gov.mk

  http://www.embassypages.com/missions/embassy6283/
   
  На fighter и simoncelicius им се допаѓа ова.
 20. honest girl

  honest girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2015
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  1.654
  Пол:
  Женски
  Најстрашно е што со овие нема компромис тоа им е агендата, тешки фанатици се, тераат идеологија и идат до крај ...
  Жално за починатите :(
  Се надевам заложниците ќе бидат што побрзо пуштени. :(