1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тешка кражба во Скопје

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Plavusa.17, 29 мај 2011.

 1. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Недела, 29 Мај 2011 12:04

  Пет илјади евра, златен накит и останати предмети вчера вечерта се украдени од куќата на 44-годишниот Н.Д.Како што информираат од МВР, тешката кражба се случила на улицата „Бајрам Шабани“ во Скопје од страна на засега непознато лице.
  Имено сторителот, откако се прекачил преку влезната порта, со употреба на соодветен алат го отворил прозорот, по што откако ги пребарал собите одзел 5000 евра, пет златни лири, златен ќустек (2 метра), една женска златна нараквица и златни прстени, со што го оштетил сопственикот за околу 480.000 денари.
  Случајот е пријавен во полиција и се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

  Извор: Курир.мк

  Одамна не сум чула за вакво нешто, инаку во скопска Гази Баба :o
   
 2. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  Ништо ново :)
   
 3. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Ништо чудно, ништно невообичаено. Секојденвно има вакви случаеви... За жал :worried:
   
 4. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Ги ошуриле луѓето, греота. Одамна неам слушнато за ваков грабеж кај нас :worried:
   
 5. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.097
  Пол:
  Женски
  Ништо ново ! :)
   
 6. Jewel

  Jewel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  144
  И што е најтрагично, сега полицијата само ќе трага по сторителите |(
   
 7. MoonChild

  MoonChild Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  90
  ќе трага,нема да ги открие зашто полицијава не ни чини
   
 8. Jewel

  Jewel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  144
  Па затоа и реков ќе трага, како што "трага по сторителите" на МНОГУбројните нерасветлени грабежи на банките низ Скопјево
   
 9. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  59.970
  Е будала работа. Се чуваат ли дома толку пари, златен накит ?? Барем во денешно време е лесно, парите во банка, секаде со картичка можеш да плаќаш. Ем безбедни, ем камата ќе си зимаш - ако ти се орочени - а не дома во чорапи и во душеци ќе ги кријат. Има милион сефови каде што можеш да го оставиш златото, да имам толку вредно злато ќе ми биде страв да спијам, па луѓе убиваат за да дојдат до него. :x

  Една моја баба - има околу 50тина год, јас ја викам тето ама по правило ми е баба - пред 2-3 месеца ја ограбија, саглам пари и земаа, околу 3-400 евра. Живее сама и си ги собирала со години, си ги диплела, си ги мазнела... Што би рекол дедо ми, го сакала мирисот на пари околу неа. Пазете, ги чувала во обично плико, во денари т.е. илјадарки, зад чашите во регалот. Уау. |( Уште да пишела имам пари дома, дојдете земете ми ги.

  Во денешно време и во сопствениот дом не можеш да бидеш сигурен, никогаш ништо не се знае.