1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тешко ми е без него

Дискусија во 'Разделби' започната од eci18, 19 јануари 2010.

 1. eci18

  eci18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Zdravo na site imam eden problem... raskinav so deckomi i resivme da ne se slusame eden period no mene mi e uste potesko taka bes nego.On saka da se slusame celo vreme no jas nesakam poso mislam deka taka uste potesko ke mi bide a i vaka bes da mi se javi mie tesko... cel den placam depresivna sum...ve molam popognete mi
   
 2. disturbia

  disturbia Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  4
  Јас со мојот бивши сем еднаш само што се слушнав во рок од три месеци.Не посигнав барем досега да се јавам и да ми затреба затоа што ме остави,зар сеуште ќе се понижувам??така и ти незнам како ви било во вашата врска но знај чим е бивши значи е силна причината зошто сте раскинале и ако сакаш да го заборавиш остави го тел.не се јавувај само ќе биде уште потешко..покрај другото ако толку ти додева смени број или нешто слично
   
 3. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  399
  eci18,колку време одеше со дечкото? Нормално е да ти е тешко, сега си во една нова ситуација и не можеш да се навикнеш без него. И добро е што не сакаш да се слушате, бидејќи разбирам дека нема да ти биде сеедно. Пробај да си продолжиш со животот како што живееше пред да бидеш со него. Со тек на време, ќе остануваат спомените, но ако ти помалку се сеќаваш на нив и си ги споменуваш, ќе ти биде подобро, но да знаеш, спомените, како дел од тебе секогаш ќе ти останат. Верувај дека времето е најдобар лек за се.
   
 4. barbiegirl

  barbiegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  49
  Многу зависи причината поради која сте раскинале?! Но тоа е ваша работа...
  Јас имав искуство да раскинам со тип после 5 месеци баш онака. Мислам тоа ми била најубава врска ама со оглед на тоа дека претходно бев со друг, ми дојде премногу и го откачив. Од тогаш јас и он се муваме. Понекогаш нема воопшто да се слушнеме и по месец дена но секогаш пак ќе се најдеме. И тоа трае веќе година дена. Моментално размислуваме повторно да сме заедно, но не знам што ќе биде... Некои би рекле, тоа е љубов?! Можеби, не знам.
  Сакам да кажам дека ако причината поради која сте раскинаlе е доволно јака и ти си повредена од него можеби е подобро воопшто да не комуницирате. А ако е некоја како мојата, баш без причина, и мислiш дека има шанса повторно да сте заедно, не го оставај толку лесно!
   
 5. Dirty-angel

  Dirty-angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  16

  Види немора да значи дека ако те повредил да не комуницирате воопшто, мислам во ред е да си лута и се... Али според мене работата е дали сакаш да бидеш со него? Затоа што ако сакаш да си со него незнам што и да е нема да те спречи во тоа ама ако сакаш да се разделите... Тогаш кажи му искрено :)
  Ова ти го кажувам најискрено затоа што јас сум во обратна ситуација- јас го повредив и тоа многу. И сега можеби од страв да не го повторам тоа пак, он несака да се гледаме а јас правам се за да му покажам дека ми е жал за тоа што сум му го направила :( Така да верувај ми и нему не му е лесно, затоа те бара постојано и настојува да се слушате затоа што мисли дека ако се одалечите сега после ке му биде потешко да те врати, а верувам дека несака да те изгуби ;)
   
 6. Dirty-angel

  Dirty-angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  16
  Уште ова заборавив АКО СТВАРНО СЕ КАЕ, ЗАСЛУЖУВА УШТЕ ЕДНА ШАНСА ;) :)
   
 7. barbiegirl

  barbiegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  49
  Јас мислам дека тоа е зависно од карактерот на личноста. Мене лично кога некој толку многу ќе ме повреди (па заради тоа раскинеме) нема назад.
  Но ти си од другата страна на ситуацијата (каде што јас не сум била до сега, и немам право да коментирам) и знаеш какво е чувството.
   
 8. Anicka85

  Anicka85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  neznaev kade tocno da go smestam postov pa odluciv tuka :)
  imav 6ipol godisna vrska, mnogu se sakavme ( mislam deka i seuste se sakame ) no poradi splet na okolnosti raskinavme najmnogu ( poradi negovata ljubomora, poradi moite roditeli ) veke ima pominato skoro 3 godini kako ne sme zaedno, jas sum vo dr vrska veke 2 godini no TOJ ne mi izleguva od glavata, non stop mislam na nego, na net sednuvam so nadez deka ke e online ( iako nisto ne mu pisuvam, bitno online e :):) ) sekoja vecer pred spienje si gi gledam nasite sliki i si go vrakam filmot nanazad . So i da pravam se budam i si legnuvam so misla na NEGO. Inaku i toj si ima zenska i retko koga go gledam, iako sme od ist grad
  Daj kazete kako ednas za sekogas da rascistam so toa moe minato ( iako mislam deka nikako i nikogas nema da mozam ) :(:((
   
 9. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.051
  ednostavno..trudi se da ne mislis na nego,da ne go baras naokolu...okupiraj se so segasniot decko i dr raboti sto te interesiraat..a inaku vremeto e toa koe ke se pogrizi za da zaboravis na nego celosno..i da ti ostane samo kako eden ubav spomen ;)
   
 10. Anicka85

  Anicka85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  kolku vreme treba da pomine !?:(:( 3 godini kako ne sme zaedno, a bevme zaedno 7 godini. Aj ke cekam jas vremeto da izleci se iako ne mi se veruva. Nekoj duri i me sovetuvaa da se omazam so segasniot decko i so toa 100% ke sum zaboravela na bivsiot no jas ne veruvam deka toa e resenie :(:( no sto e toa e
   
 11. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  mazenjeto definitivno nema da ti gi smeni cuvstvata. a tolku ne bi se smirila so nego?
   
 12. elence96

  elence96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  zdravo :) bidejki sum zatvorena licnost pred lugeto sto gi poznavam i sto mi se bliski,nemozam da pravam muabet so nikoj pa zatoa se zacleniv tuka :) imav vrska 5 godisna i sega poveke ne sme zaedno:) o vrskata pominav nis mnogu losi raboti do krajnost i maltretiranje :( no jas nemozam da go zaboravam pak go sakam uste i nemozam da sfatam deka sum bez nego iako veke godina vreme i poveke ne sme zaedno :( izlvam grad poradi nego drug ne me intereisra, mislam deka nikoj drug osvenm nego nemozam da sakam, a toj me zameni so mnogu iako veli deka me saka, cesto e so drugi pred oci i posle mi veli deka site mu se drugarki:( mnogu mi nedostiga i po se i po se nemozam da go zaboravam i po site ponizuvanje nemozam
   
 13. Dirty-angel

  Dirty-angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  16

  Драга знам како ти е :) Кога си стварно заљубена воопшто и не размислуваш како те повредил и спремна си СЕ да заборавиш и да почнете од почеток само за да си со него. . . И мене дечкото ме повреди многу пати и секој пат викав готово крај ама тоа трае само месец дена после ке ми се јави и .. доволно е само едно ТЕ САКАМ за пак да бидам со него... Не сум толку паметна да те советувам што да правиш :? Да знаев и јас ке го направев тоа ама. . Ке видиш ке помине време можеби ке се смирите, можеби ке сретнеш некој др... Не губи надеж!! Јас секогаш си викам- МОРАШ ДА ГО ДОПРЕШ ДНОТО ЗА ДА ГО ДОСТИГНЕШ ВРВОТ ;)
   
 14. Anicka85

  Anicka85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0

  Nikako , postojat premnogu precki koj mislam deka nema da gi nadminam :(
   
 15. mila24

  mila24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  12
  I jas sum bila vo ista situacija,mozam da kazam iako imam dolga vrska sepak pomisluvam na bivsiot iako ima pominato dolgo vreme,nemozam da go zaboravam mozda zatoa sto mi bilo ubavo so nego,mozebi zasto mi znacel iako mislam deka jas ne mu znacev i ne mu bev vazna iako on tvrdese deka me saka i mu znacam on me povredi mnogu mnogu,bese so mene a spiese so moja najdobra drugarka iako se sto sakase imase so mene.Se razdelivme na moja inicijativa nemozev da pominam preku toa sto mi go napravi iako togas imavme po 17 godini, on tvrdese deka drugarkami ne mu znaci nisto deka ona mu se naturala i slicni raboti ama nesto vo mene mi kazuvase deka moram da prekinam zasto on ako toa go napravil ednas ke go napravi pak i pak i pak nego ke mu bide ubavo a jas ke bidam taa sto e povredena i ke place posle sekoe negovo neverstvo.Se trudev da go zaboravam placev duri i oslabnav ama sepak resiv da go zaboravam on iako mi se javuvase da se vidime onaka drugarski jas ne popustav iako mi bese tesko.

  Ne vi velam da gi zaboravite vasite bivsi zasto navidum i ne e taka lesno samo treba da imate jaka volja da prodolzite ponatamu so vasite zivoti,da se druzite da iskacate pa duri bidejki sme i zenski da promenime nesto vo nasiot izgled,ednostavno da si gi otrgnete mislite od toa sto ve povrzuva so nego zasto posle nekoe vreme ke svatite deka lelekanjeto po nekogo i nevredelo se poveke ke mislite na negovite losi osobini i na toa deka ve povredil i deka ne e vreden da ostane del od vasiot zivot.Posle nekoe vreme veruvajte ke ostane samo bleda slika od nego,a sekavanjata ke bidat prisutni ama ne na tolku bolen nacin ,nekogas ke pomislite na ubavite raboti pominati so nego ama sekogas ke bidat pojaki rabotite so koi ve POVREDIL.Veruvajte go pominav toa na svoja koza bez razlika na razlicnite nacini na koi sme bile povredeni,sega sum srekna si imam decko koj navistina me saka i dolgo vreme sme zaedno,ne zaboravajte podrskata od vasite najbliski e najbitnoto nesto.
   
  На richgirl998 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. mariatim

  mariatim Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  1.152
  Допаѓања:
  12.529
  Пол:
  Женски
  koj gi izmisli razdelbivee ;( maz mi e vo avganistan veke 4 meseci samo sto se zedovme po eden mesec zamina strasno mi fali sega osetiv deka bez nego nemozam nisto da pravam zosto za se sekogas e so mene a sega sum najosamena na svetot ;(
   
 17. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  71
  Нешто најтешко што ми паѓа е разделбата. Сега се чувствувам многу осамено, премногу ми е тешко. Неможам повеќе. Последнава разделба најтешко ми падна ;( не вреди за него, ама премногу боли..... Незнам до кога вака?? ;( ;(
   
  На richgirl998 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Oluska

  Oluska Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  24
  Ееее колку пати си го поставувам и јас ова прашање :(
   
 19. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  71
  Се обидувам на секој можен начин да го заборавам и таман кога ќе помислам дека можам, го гледам него и чувствата пак ми се враќаат... и цела ноќ не спиев, туку плачев ко будала.... а он гајле нема... не ме поздравува кога ќе се сретнеме.... премногу болииии ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;(
   
  На Mila.T22 и richgirl998 им се допаѓа ова.
 20. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.051
  Срцка, само едно ќе ти кажам ТРКАЛОТО СЕ ВРТИ!Така да немој да си земаш при срце ради себе..ќе се сменат работите ;)
   
  На richgirl998 му/ѝ се допаѓа ова.