1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тешко ми е без него

Дискусија во 'Разделби' започната од eci18, 19 јануари 2010.

  1. Djevrie

    Djevrie Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Anicka85
    non stop mislam na nego, na net sednuvam so nadez deka ke e online ( iako nisto ne mu pisuvam, bitno online e :) ) sekoja vecer pred spienje si gi gledam nasite sliki i si go vrakam filmot nanazad . So i da pravam se budam i si legnuvam so misla na NEGO. Inaku i toj si ima zenska i retko koga go gledam,

    I jasum vo istata situacija kako i ti ,i jas gi pravam istite raboti....i mislam deka seto toa e OK
    Isto i jas se prasuvam kako da go zaboravam... ednostavno ne nemozam da mislam na segasniot decko koga toj mi e vo glavata ;(
    Mislam deka treba da ostanat samo ubavi spomeni od minatoto ..i da se nadevame na idninata :P pozdrav4e ;)
     
  2. female.3

    female.3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    37
    од кога му признав се го изгубив, е ај сеа кажи колку е искреноста праведна. Кога кутев и ги криев моите вистински чувства ми беше тешко, а сега кога ги искажав ми е уште потешко. :(
     
  3. nezastitena

    nezastitena Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2012
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    28
    Ги прочитав сите ваши мислења и сватив дека на сите вас што сте разделени ви е тешко. Но верувајте дека надежта кај вас треба последна да умира ,затоа што сигурно дека на некој начин сепак се надевте дека би можеле повторо да ги обновите вашите врски и да бидете со вашите љубени. Послушајте ме - не губете надеж.
    Но јас мојата надеж ја изгубив ноќта кога го изгубив мојот сакан сопруг, тој почина наеднаш и мојот живот се сврте наеднаш наопаку. Мислев дека умрев заедно со него со месеци не можев да се соземам,но мојте деца ме вратија во живот. Сватив дека морам да живеам за нив , но со мојата болка длабоко скриена во мене. Беше мојата прва љубов и верувајте засекогаш така ќе остане. Се посветив на мојте деца и на работата. Точно е дека времето лечи се , но кај мене сеќавањето на него е многу големо и неминливо затоа што тој беше прекрасен човек - иако веќе поминаа 5 години не можам да го заборавам.Оваа тема ме потсети на него затоа што навистина ми е тешко без него.
     
    На LaraSolare, Divinebutterfly, richgirl998 и 5 други им се допаѓа ова.
  4. mirindaa

    mirindaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    25
    Бев во врска 4 месеци.Му раскинав поради проблемите кои ги правеше мајка му .. Но денеска се каам .. Сфатив дека ако некого сакаш никој не може да те раздели од него .. Но сепак возрасни луѓе да разговараат на телефон и неговата мајка и затвора слушалка на мајка ми без причина? Како прво мене ми е непријатно и глупаво , сепак ми е мајка .. И на 27 август беа 4 месеци како раскинавме .. Се каам за тоа значи .. Незнам .. Сеуште го сакам а тој зборува и се фали дека сме имале односи што нема врска .. Значи не знам дали заслужува да го сакам , сепак тоа е .. Не мислам на него но или песна , или слика , или некој збор ќе ме потсети на него .. Сега сум на блок кај него на фб но кој чека ќе дочека .. Даа видиме дали ќе бидне така . :/
     
  5. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Не сакам да се шетам со крстена вода низ форумов, но ту мач ис ту мач.
    Што зборуваш по ѓаволите? Врска од 4 месеци, на 13 години, во која се вовлечени и родители, па уште се слушаат на телефон сваќите, па на крај се налутија и свекрвата тресна слушалка, најверојатно околу миразот не можеле да се нагодат :?: Па и уште приказни за имање/немање односи...(смајли што се крсти)
    Не сум конзервативна, ама ваквиот напредок на вашите сфаќања на таа возраст, просто ме плаши. Го прескокнувате детството и ептен ви се брза да пораснете. Да и кажев на мајка ми на 13 години дека имам дечко, имаше да ми следи толкава казна, што најголема фобија денеска би ми била самата помисла на машкиот род. Моите се запознаа со сватовите и прв пат се слушнаа на телефон кога мм ме запроси, што и сметам дека е сосема нормално, ако сум грешка слободно поправете ме.
    И на крајот, ајде да замижиме пред сите овие детали и да кажеме дека ти си вљубена и покрај тоа што тој те повредил, шири невистини за тебе кои можат да те етикетираат,ти ставил блок на фб, ти се смее зад грб, брише патос со твоето име..... Детенце, на што се надеваш ти?
     
    На fallenangel, Sweetheart87, simpaticnaa и 3 други им се допаѓа ова.
  6. solzuska

    solzuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    135
    Не можам без него, се потешко ми е :/
    се разделивме летото и тогаш ми рече дека не сака врска, ама после пак ме побара и се видовме уште неколку пати... и то беше крај, речиси два месеци не сме видени а јас не можам поќе :‘( сумњам дека се глеа сега со една... да му пишам ли јас прва по толку време или да си гаам некоја надеж у мене само?
    не можам поќе стварно....
     
  7. Truthful.Lies

    Truthful.Lies Активен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    20
    Колку време се гледавте пред да се разделите?
    Дали ти кажа зошто не сака врска? Штом ти рекол дека не сака врска, нели е очигледно дека не треба да го бараш?
     
  8. princess5

    princess5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    4.843
    Допаѓања:
    34.111
    Пол:
    Женски
    Se skaravme za banalna pricina i kao on nemoze da pomine preku toa a se slusame i sekoj den posle kavgata veke edna nedela no ne sme ni smireniii tesko mi e sekoja ve4er si placam i mislam da ne mu ni krevam no nemozam da odoleam koga ke vidam deka mi vrti nekolku pati sledniot veke krevam i kao zborime demek sme ok a koga ke mu recam ova znaci ok sme ili so e momentot na toa dobivam odgovor deka i nego mu e tesko no deka nemoze da pomine preku kavgata i deka nesaka da imame nitu seks a vo dr prilika deka tolku mu falam i deka saka da me gusne i zalapa no ne pravi nisto... sto da pravam?
     
  9. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Ако причината е банална,тогаш незнам зошто не се смирите :?:
    Можеби сте имале повеќе караници во минатото,па со оваа караница "испливало" се на површина..незнам,вие си знаете.
    Ако те сака нема потреба да одолговлекува,разговарајте и донесете одлука.Нема потреба да ја правите работата уште поголема,ако не вреди караницата.Плус поминало една недела од кавгата,мислам дека тоа е доволно време за да помине лутина(ако е за глупост,нормално) и да се средат мислите.
    Ми делуваш како да ти е криво највеќе што немате секс :lol: :P Се шалам,немој да ми замериш ;)
     
  10. princess5

    princess5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    4.843
    Допаѓања:
    34.111
    Пол:
    Женски
    pa sto e i najtragicno po edna nedela nie kao razgovarame i ok e no ne sme smirenii neznam ni jas zosto bidejki i denes mu kazav razmisli dobro sto sakas bidejki jas kako drugar ne te gledam i nemozam da te gledam ako imas i sakas da si so druga kazi i ok ke e ke zavrsime so se ... a toj se kolne deka druga nema i nesaka no deka sepak nemoze da pomine preku toa sto se karavme vo nedelata
    [mod-kirilica:3l9226mh][/mod-kirilica:3l9226mh]
     
  11. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    A ако не е тајна,зошто се скаравте?
    Зошто според ова што го пишуваш,малку е нејасна ситуацијата :|
     
  12. princess5

    princess5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    4.843
    Допаѓања:
    34.111
    Пол:
    Женски
    Ne e tajna toj mi vrtel a jas spiev i koga mu vrtev toj bese na rab.... mu zvonam mi kreva i ne me ni slusna so mu kazav tuku mi spusti pocekav malce i mu vikam ke vrtis koga ke mozes ili kako ? toj neso izgleda bese napnat i posle toa mi zvoni kao so bilo momentot zs sum mu zvonela ne me ni slusnal so sum mu rekla i ete vojna
     
  13. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    :emo:
    Немам коментар :x
    Јави се и договорете се да се видите и да зборите.
     
  14. princess5

    princess5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    4.843
    Допаѓања:
    34.111
    Пол:
    Женски
    ni jas :/ a uste po ironicno e posle toa toj pocna non stop da zvoni znaci se slusame i koga go prasav sto ova znaci ok li sme... toj mi veli da be ok sme no ne sme smirenii ...mu rekov ako ima druga deka nemora kavgata da ja koristi ko izgovor tuku da kaze iskreno bidejki po godina dena nonstop gledanje slusanje i se mislam deka ne e kavgata ona preku sto toj ne bi mozel da pomine.. a pred da se skarame duri i se ''dogovorivme''da ne se napnuvame periodov zs go spremam posledniot ispit i diplomskata i kako naprotiv ni se sluci ova i sega nemozam ni da se skoncentriram da ucam
     
  15. ane.jovanova1996

    ane.jovanova1996 Активен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Девојки нова сум на форумов сакам да споделам со вас стварно ми е многу тешко...Вака сега пред 1 година имав дечко со кој што ни беше многу убаво,но се разделивме поради далечината...иако помина толку време јас неможам сеуште да го заборавам, се ме потсетува на него го избришав од фб но и покрај тоа сеуште мислам на него и покрај тоа што знам дека нема да бидеме веке заедно. Ве молам кажете ми на кој начин да го заборавам ова веќе вака не бива...позз
     
  16. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    Aне ако бил вистинскиот за тебе немаше да се разделите нели,но нормално дека ќе ти е тешко ако си се вљубила има луѓе со години се носат со тоа не си единствена и ти посакувам од се срце да најдеш нова љубов :*
     
    На vinozito1 и ane.jovanova1996 им се допаѓа ова.
  17. princess5

    princess5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    4.843
    Допаѓања:
    34.111
    Пол:
    Женски
    Razgovaravme... i rabotite odat na podobroo :)
     
  18. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Баш ми е мило :) И друг пат не се палете толку на такви глупости,,некогаш е подобро да попуштиш,наместо да ја направите голема :) :*
     
  19. princess5

    princess5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    4.843
    Допаѓања:
    34.111
    Пол:
    Женски
    Vo pravooo sii... durii mi prizna deka i za inaet napravil taka za da ne sum reagirala taka sekogas tuku deka treba da se soslusame i sl pred da izbuvnuvame...iako ne sme skros ok ideme kon toa :D sega se smeeme na nasite kavgi i takvi glupi reakcii za nisto
     
    На Irrepleceable му/ѝ се допаѓа ова.
  20. MinniMouse

    MinniMouse Активен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    раскинавме скоро време и сега останавме во контакт и вели јас не сакам да изгубам лиќност како тебе секогаш ќе бидам тука за тебе, вака нака.. нон стоп ми пишуваше на фб 2-3 дена а сега наеднаш не пишува ништо еднаш го заденав и почна да се прави абее даа цуци вака онака.. а бевме заедно 9 месеци постојано бевме заедно, секоја ден по 5 часа и секогаш кога помислувам на него ми се навираат солзи и убаво спомени и незнам како да престанам да мислам на тоа и зошто така наеднаш се однесува дали и јас да му се правам незаинтересирана или да го задевам и да бидам пријателски располложена, навистина ме боли навикната бев со него 9 месеци секоја ден и сеа наеднаш некако ногу ми недостасува и кога ќе ме гушнеше и ке рече ништо не е се е во ред.. навистина ми треба малце совети и помош како да не мислам на него ?? ;((( се прашувам и последниот месец дали и воопште ме сакаше, и овој начин со пријателството му е начин да останам покрај него да гледам со која оди и како.. не сакам да бидам пријателка со него ми смета и се ме потсетува но во друга страна и јас не сакам да изгубам некој како него првите денови многу убаво се однесуваше и имавме многу за муабет но однеднаш се смени незнам што се деси.. и ми недостига и незнам ни како да го преболам ни ништо..