1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тешко ми е без него

Дискусија во 'Разделби' започната од eci18, 19 јануари 2010.

  1. hellowooorld

    hellowooorld Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    107
    Не, не, воопшто не ме ни избегнуваше и слично. Се си беше ко порано, неможам ни да ја разберам причината ама ете, ми кажа немал чувства веќе спрема мене. Полесно ќе ми беше да бев спремна, да се однесуваше чудно и да знаев дека кога-тогаш, во скоро време ќе дојде крајот.

    Знам дека пред мене се најубавите години и дека не треба да си се уништувам самата, да се затворам поради еден дечко, ама ете некако тешко ми е. :(

    Знам дека треба време и се, само овој период ми е така потежок.
    Ти благодарам многу на утехата :) :hug:
     
    На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
  2. kika.dragan

    kika.dragan Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2013
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    148
    :) И мене ми е тешко али је*и га... ;)
     
  3. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Секоја разделба е тешка,без разлика дали истата е очекувана или не.
    Секој поминува низ ваков тежок период.Но нели секој различно се носе со него.
    Бев и јас многу пати оставана..
    Но секое лошо за добро е нели.Кога и да мислеме дека е премногу тешко и не можеме без некого,на крајот сепак се испостави дека не било така.
    http://www.youtube.com/watch?v=CseZvlqTH7w
     
    На hermosa, Gioia, awayfromyou и 2 други им се допаѓа ова.
  4. awayfromyou

    awayfromyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2012
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски

    Точно така,но животот е таков,а ние мора да продолжиме понатаму со животот без разлика колку и да е тешко.Мора да се случуваат и лоши работи инаку како би биле посилни и појаки личности од тоа што сме.Само главата горе и гордо продолжете :) Животот е полн со изненадувања.
     
  5. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Тешко не тешко, никој не те прашува мораш да се избориш сам во животот и да одиш со исправена глава, да заборавиш што било некогаш и да се прашаш што заслужувам понатаму и што ќе правам јас. На некои луѓе едноставно не им е судено да бидат заедно, таков е животот суров и воедно полн со изненадување, натаму ќе можеме слободно да дишеме за личностите за кои во моментов ни е тешко :)
     
    На H.VAGA му/ѝ се допаѓа ова.
  6. e4e

    e4e Активен член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    дечки значи нова сум овдека незнам ни дали е правото место за пишување ама вака сега...имав 8 годишна врска и пред месец дена раскинавме со дечкоми.Значи неможам од кревет да станам плачам секој ден го мислам само наши слики гледам и ред др работи...го побарав ама не одговара на повик,му изнапишав многу пораки ама ништо не врати(што и знаев дека така ке биде).Ве молам дајте ми некој совет незнам на кај да фатам ептен сум за никаде :(
     
  7. Barbie20

    Barbie20 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    10.722
    Пол:
    Женски
    Пробај да се смириш. Осум години не се малку. Знам дека е тешко, но ќе помине.
    А која е причината за раскинувањето?
    Остави го. Немој да го бараш и да му пишуваш. Ако тој сака да биде повторно со тебе ќе те побара.
    Секој совет би бил залуден.
    Времето ќе излечи се.
     
  8. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Жал ми е за разделбата,ама нели секое лошо за некое добро е :)
    Предолга врска,за фатален крај.Најпрвин соочи се со тоа,дека е крај!Така полесно ќе ја прифатеш реалноста,и ќе продолжеш напред.
    И сама си свесна дека не одговара на повици.Ти си се обидела да сменеш нешто,за подоцна да немаш грижа на совест дека не си пробала,но залудно е.
    Колку и да те советуваме,тежината само ти ја чувствуваш.
    Гледам на профилот,24 години си.Тоа значи од 16 години сте заедно?
    Грешка е тоа,сериозна врска подоцна,тогаш се најубавите години,и дека немаш поминато низ вакво љубовно разочарување,не може да го прифатиш и да се соочиш со него.
    Исплачи се добро...и сега крени ја главата избриши ги солзите,и излези со другарките на кафе,шопинг,чијат книга.Можеби ти звучи како клише,ама и те како помага.Не го барај веќе,не му пишувај,не ги разгледувај заедничките слики,не мисли на моментите...
    И стварај си секојдневно обврски,за да не мислеш на него.Волонтирај некаде,вежбај.
    Не дозволувај да западнеш во депресија.
     
  9. micky

    micky Активен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Zdravo.Mi treba vasa pomos:worried:o devojkami se skaravme pred okolu 2 meseci.ostanavme vo kontakt iako toa taa bas i ne go sakase jas insistirav.pred dve nedeli povtorno se potsmirivme no pred dva dena mi kaza deka ne me saka poveke.Raskinavme poradi edna moja glupa greska.No pred dva dena mi kaza deka ne me saka poveke,mnogu tesko mi padna toa bidejki se nadevav deka ke se sblizi povtorno so mene no eve...Jas ja sakam najveke od se taa mi znaci se cel zivot..Mi rece deka moze da bideme prijateli moze da se slusame na telefon no kako prijateli i ne sekoj den.Mnogu mi fali i mn mi e tesko bez nea no i rekov deka ke go pocituvam toa sto go kazala.Padnav pod depresija oslabev ne sum raspolozen..Sakam povtorno da go pridobijam nejzinoto srce no neznam kako da go storam toa ..Imam seuste nadez deka mozam da gopridobijam nejzinoto srce no neznam kako..I ne sakam da otide so drug sakam da go storam toa pobrzo bidejki mn ja sakam i koga pomislam deka moze da otide so drug mi se krsi srceto ...Pomognete mi ve molam ..! :)
     
  10. francais

    francais Популарен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2012
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    1.282
    Сакаш да направиш да те мрази? Доволно турболенции сте минале, остани и во сеќавање по добро.
    Не ја малтретирај со „врати ми се“ клише реченици. Работите се веќе направени, нема назад. Болка е нанесена, а извини не е решение.
    Љубов, како дошла така и ќе си отиде. Се е пролазно.
    Не блаботам зашто не сум осетила. Кога не оди нешто, не оди.
    Убавина силум не бидува.
     
  11. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Тебе кој дел од 'не те сакам повеќе' не ти е јасен? :)
    Не те сака,кратко и јасно.Како ќе ја придобиеш?Љубовта не е нешто што се руши и гради одново и одново со една личност.Не комплицирај.Нема љубов.Всушност има љубов,но еднострана е.
    Биди благодарен што девојката ти кажала дека не те сака,одшто да те влечка со изговори.
     
  12. micky

    micky Активен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Da..imate pravo no jas seuste imam nadez deka mozam da ja imam povtorno ...nemozam bez nea veruvajte ke umram...i mislam deka ako odredeno vreme ne otide so nikoj bi mozel povtorno da bidam so nea..
     
  13. innamylove

    innamylove Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    379
    Допаѓања:
    226
    нема да умреш, никој не умрел од скршено срце :)
    ќе биде тоа долг процес на заздравување на раната која ја имаш во срцето, али за тоа да си го дозволиш треба да не си создаваш толку голема надеж за да биде дел од твојот живот оти да бидеме реални со сила убавина небидува.
    има толку убави и добри девојќи на овај свет која ќе ти подари неизмерна љубов....знам ќе кажеш но тоа не е таа.....затоа времето е најдобриот лек за се....ќе има денови кога ќе плачеш и ке ти биде тешко али ниту една тага на светот не останува иста како првиот ден, да беше така досега сите ке умревме од болка :)
    никој не е толку вреден да умреш поради него, поготово девојка која во очи ти рекла дека не те сака, таа тебе не те заслужува, не тагувај по неа, сврти го другиот лист на животот и ќе видиш како е убаво да те грее сонцето на таа страна :)
     
  14. princess5

    princess5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    4.884
    Допаѓања:
    34.233
    Пол:
    Женски
    Искрено подобро да умрам и да ме нема ако ми е вака отколкуу да ми е тешкооо некоголку саати како е крај а мене веке ми е тешко... (поради сите караници посакав крај го добив и сега? сега ми е тешкоооооо)
     
  15. UnknownLadyDi

    UnknownLadyDi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2012
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    951
    :(
    missing him.
     

    Прикачени фајлови:

    • large (1).jpg
      large (1).jpg
      Големина на фајлот:
      52 KB
      Прегледи:
      320
  16. mili1980

    mili1980 Нов член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2013
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    treba da si jaka, zivotot prodolzuva dalje
     
  17. princess5

    princess5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    4.884
    Допаѓања:
    34.233
    Пол:
    Женски
    Toa e ... на сите некој ни недостига но се се случува со причина па можеби сме на тест во животот да станеме посилни и поиздржливи... и џабе пишувам дрн дрн кога знам како е кога некој ни недостига...
     
  18. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    И мене ми е тешко, кој знае кога ќе помине ова :(
     
  19. chips.for.free

    chips.for.free Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2013
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    37
    Како да издржам? Како ќе издржам сега сама?! секој ден ми е се потешко и потешко... и не можам повеќе.. ама после тие зборови, немам ни сила да му се јавам! не знам како да продолжам
     
  20. fifi16

    fifi16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2013
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    177
    Пол:
    Женски
    мила повеќе излегувај, дружи се, верувај со текот на времето ќе исчезне се, само трпение и пред се да не дозволиш срцето пак да те одведе кај него за да го молиш... чувај си ја гордоста... прави и работи кои ти се интересни и кои секогаш си сакала да ги правиш, доколку имаш некоја желба исполни си ја, мисли и позитивно дека поубаво ти е без него, поднови се, барем тоа секогаш го сакаме ние женските :) ако ти се плаче исплачи се.... и не заборавај дека времето ги лечи сите рани....
     
    На chips.for.free му/ѝ се допаѓа ова.