Типови на форумџии според корисничкото име

Дискусија во 'Насмевка' започната од Unfaithful18, 20 август 2012.

 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.090
  Пол:
  Женски
  Локал патриот
  Во своето корисничко име не пропушта да стави суфикс со географска одредница која ќе дообјасни од каде е. Најчесто ќе ги сретнете на темите во подфорумите за спорт и во подфорумот македонски градови. Примери: ivana.sk, skopje.mk, emaSk sanjicka.kav, eleonorastrumica...
  Оние кои се уште поголеми хард кор локал патриоти регистрираат јузери кои не содржат име, туку само ја означуваат локалната припадност. Пример: skopjankata

  Самобендисани

  Полни со самодоверба, самозадоволни, свесни за своите карактеристики и доволно храбри самите да се декларираат како такви. Најчесто ќе ги сретнеш под име: BeautifulGirl, SexyGirl, SlatkaDevojka, SweetGirl, Bombona, Sovrsenstvo, simpaticnaa, najubava2010, najnajnaj итн.

  Емоционални

  Се потпишале во зависност од тоа како се чувствувале во моментот а веројатно мислеле дека засекогаш ќе останат такви: happygirl, taznatatajbg, razocarana, srekjna, nesrekjna... Има и такви кои се цврсто убедени дека засекогаш ќе бидат: alwayshappy

  Безвременски
  Најверојатно, мислат дека засекогаш ќе имаат по 17 или 27 години, или дека засекогаш ќе живеат во 2008 година. Или, можеби сакаат засекогаш да останат млади. Примери: Unfaithful18, Plavusa.17, agirl17 , kate21, ... И веќе догодина јузерот им станува демоде.

  Временски
  За разлика од погорните, овие знаат дека догодина е друга година, па за да ги обележат точно своите години и да не бараат промена на јузер по секој роденден како суфикс ја додаваат и годината кога се родени. Примери: Pocahontas93, problems94, blondy92, blueberry93...

  Официјални
  Јузерот се состои од цело име и презиме. Најверојатно, по регистрирањето на нивниот прв мејл акаунт во животот, форумот е второто место на интернет каде се регистрирале. Или, не се пички кои се кријат под превезот на интернет анонимноста. Подваријанта на овие се оние кои го ставаат само презимето како јузер, без името - најверојатно се горди на својата славна фамилијарна лоза, а жените со вакви јузери матичарот воопшто не треба да ги прашува дали ќе го задржат и моминското.


  Во која категорија спаѓа вашето корисничко име :D Ако нема соодветна, заедно да измислиме нова :!: :D И што е најважно, без лутење феминки ;)

  преземена тема и нешто плус ;)
   
  На angelche16, RockNroLLGirL, Twinkles и 34 други им се допаѓа ова.
 2. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.887
  Нова категорија - ретардирани. Моево ќе победи. ^_^
   
  На КикиМаус, RockNroLLGirL и Hipster им се допаѓа ова.
 3. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  Кај ти текна на ова жити се’. :bow:
  Јако е. :lol:

  Ми текна на уште една категорија: Љубовџики
  Пр. MacaLove, Lov3, Love23

  :D
   
  На okcenzi, LittlePinky, Twinkles и 9 други им се допаѓа ова.
 4. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.864
  Пол:
  Женски
  :D
  а јас каде сум :rofl:
   
  На okcenzi и КикиМаус им се допаѓа ова.
 5. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.090
  Пол:
  Женски
  Не бе, твоето може во заљубени, покрај: zaljubena, loVe, Micheleljubov :)

  Ако има категорија ретардирани би ја ставила od-samrak-do-zori :lol:
  без навреда, значи ретардирани како ептен без врска
   
  На Micheleljubov и Lov3 им се допаѓа ова.
 6. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.565
  Допаѓања:
  57.007
  хехехе браво за темава :clap: :clap: :clap:
  ама моево корисничко име не е од тие горе наведените :rock: ами е од моето омилено цвеќе
  :inlove: орхидееа :inlove:
   
 7. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.887
  Категорија - most likely to become a flower. :rofl:
  Категорија - бројче/математичари. 2468, 1209, 123455, 123e123, 1587, 2036, 210, 41319.. Колку ти душа сака.. :emo:
   
  На 2036 и 1209 им се допаѓа ова.
 8. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.090
  Пол:
  Женски
  Орхидеа заедно со Трендафилка, flowery, flowergarden :rofl:
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 9. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.565
  Допаѓања:
  57.007

  е да цветни имиња
  цвеќарки :lol: :lol: :lol:
   
  На starbucks, Elenuskaa и Unfaithful18 им се допаѓа ова.
 10. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  Категорија: Цвеќарки: Magnoliјa. Trendafilka, Trendafil, flowergarden, orhideea, Rozich :)^) )..

  Овоштарки: Ана-банана, цреша-јагода..
   
  На cresa-jagoda, zhap4e, bluegirl7 и 3 други им се допаѓа ова.
 11. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  503
  Пол:
  Женски
  А ја кај сум ? :D
   
 12. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.257
  Моево во категорија куртизани :$ :D
   
  На fificaaa, zhap4e, lolyta777 и 9 други им се допаѓа ова.
 13. Miss-Angie92

  Miss-Angie92 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  487
  Пол:
  Женски
  Интересно овоа :D Јас сум временска 8)
   
 14. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.974
  Пол:
  Женски
  Официјални? :?:
  Или можеби под наводници - „официјални“?
   
  На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.181
  Официјални..:$ И матичарот кога ќе се мажам навистина не треба да ме прашува дали ќе го задржам моминското бидејќи тоа секако ќе е така.
   
 16. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.805
  Пол:
  Женски
  Хахах интересно ама јас во никое не си се пронајдов :lol: :lol: :lol:
   
 17. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.688
  Пол:
  Женски
  Јас сум пееспостоофицијална. :wasntme:
   
  На ariela09 и simon4etooo им се допаѓа ова.
 18. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.887
  Ти си во тие што го искажуваат полот. :wasntme:
  girl-miri, GlamorousGirl, Glossy-girl, Angel.girl :?:
   
  На GlamorousGirl, Lolipop23 и Glossy-girl им се допаѓа ова.
 19. maca-23

  maca-23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  176
  Јас сум безвременска :D
   
  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657