1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тој е повторно со бившата

Дискусија во 'Разделби' започната од milena-21, 25 ноември 2009.

  1. forever

    forever Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    mnogu mi pomognaa vasite soveti.sega sme zaedno mi rece deka mozebi nema da odi na kafe so bivsata,no seuste mi e strav .se plasam od toa deka koga ke bide so nea ke mu se vratat nekoi cuvstva.treba li da go imam toj strav?
     
  2. forever

    forever Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    nema potreba da stravuvam dali ke napravi nesto na kafe so bisvata zosto mi raskina pred da otide...sega mi e seedno....mnogu mi e za nigde..sakam da go vratam ama ne znam kako i dali k esaka toj...vo sekoj slucaj fala na sovetite :D :(
     
  3. Augustina

    Augustina Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    36

    Glavata gore i bidi srekna sto ne si so covek kojsto zboruva loso za bisata, pa potoa pak e so nea..
    A ima lek i za toa sto go sakas..koga ke pomislis deka go sakas, pomisli deka toj ne e so tebe, toj e so nea i vo toj moment ke osetis bolka vo dusata koja so tek na vreme ke napravi da go zaboravis..
    I za da prodolzis so zivotot treba da si cvrsto ubedena deka toj e del od tvoeto minato, daj si sansa sebesi da bides srekna so toa sto ke mu dades sansa na nekoe drugo momce koe sto e zainteresirano za tebe..SAMO NAPRED.. :)
     
  4. CDeVil

    CDeVil Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    morashe mene :/

    znachi sekogash mene mi se sluchuvat vakvi raboti.. :? :( pred nekoe vreme mi se pushtashe edno dete koe i jas go bendisvav..i se beshe okej,i bevme dogovoreni da izlezime..izlegovme i se pomina najubavo..se beshe kako vo bajka..no naredniot den toj mi ja raskina vrskata na fb,i ne mi se javi povekje..koga go prashav shto e rabotata,mi reche deka naredniot den mu se javila bivshata,koja toj seushte ja sakal,i rabotite se izmenile..jas sekako bev ladna,no odvnatre umirav..shto da pravam?? :( ;(
     
  5. Angy990

    Angy990 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    Sto ke pravis....nisto...ke ti pomine...
    Znaes kakvi se maskite...ke vidat bolje prilika i odma pritrcuvaat tamu...
    Nemozes nisto protiv toa...mislam ako seuste si ja saka bivsata....ali bas da vidis deka malku ke mu trae e povtorno ke te pobara ;)
     
  6. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    не се замарај денеска се е минливо па и љубовта ако тој е таков де4ко ако малку се скарате да теча кај бившата зна4и тој не е правиот ако те сака ке те чека ;) ;)
     
  7. Ana.P

    Ana.P Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    6
    со дечкоми сме заедно 3 години и требаше другата недела да се вериме и да живееме заедно под кирија...но синоќа јас со таткоми бев да возам и го видов со бифшата(со која одеа 7 години)...му раскинав веднаш по телефон и денес цел ден се обидува да ме добие и негира дека бил со неа,дека сеуште сака да се земеме ама јас кога видов со мои очи неможам да го гледам повеке..го сакам повеке од се ама после ова нема назад.моите дома ми рекоа да не сум помислила да му простам и да се мажам за него и се трудам да се опоравам ама тешко ми оде.затоа пишав овде да има со кој да споделам... :( :( :(
     
  8. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.089
    Допаѓања:
    6.821
    Пол:
    Женски
    ^^
    Ем си го видела во живо со неа,ем во лице те лаже дека не бил! На ваков дечко не заслужува да ми се прости,верувај...Ако му простиш еднаш цел живот ќе те лаже.Подобро што си раскинала! Има време,ќе дојдат подобри.Само ти биди силна и самоуверена и не дозволувај да те газат.Поздрав мила :*
     
  9. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Ана сигурно ти е многу тешко, ама мисли на тоа дека раскинувањето со него е најдоброто нешто што можело да ти се случи во овој момент. Не дај Боже, да сте се вериле па отпосле да дознаваш дека те изневерува :worried: Си имала среќа што случајно си го видела, па навреме си го открила неговото вистинско лице. Тоа ти се вика среќа во несреќа ;) Немој да се смируваш со него во никој случај. И не му одговарај на повиците на телефон, за да не паднеш во искушение да му простиш.
    Се најдобро и мисли позитивно дека ќе помине овој период и ќе си најдеш многу подобар дечко. :*
     
  10. Ana.P

    Ana.P Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    6
    фала ви девојки на советите и ке пробам да издржам,може и ке одам надвор од моето градче да помине време да заборавам а инаку нонстоп пишува и звони ама не одговарам
    :*