Трагикомични статуси, коментари...

Дискусија во 'Насмевка' започната од MacaLove, 24 мај 2011.

 1. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  6.198
  Оооп.
  Ај да не трупаме таму оф топици, отварам нова тема,поводот веќе го знаете. :D
  Секако,можете да пишете и некој друг статус,не мора да се однесува стриктно за Идолов. :)
   
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.891
  На caroline.costa, macence85, MacaLove и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  3.654
  Допаѓања:
  58.607

  оу мај гад :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 4. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.404
  Допаѓања:
  47.336
  Пол:
  Женски
   
  На djingovska, krEM4Eto и rossonerka им се допаѓа ова.
 5. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  209
  добро бе НЕ УМРЕ Виктор... !!!глупи деца
   
  На tea4e, Ruby.rose, dolly.doll и 5 други им се допаѓа ова.
 6. MikioBo

  MikioBo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  2
  дај копирајте нешто немам ФБ не можам ништо да видам...
   
 7. Arhangel-maniac

  Arhangel-maniac Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2011
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  123
  Хахахаха ти си предавник на ВИКТОРИЈАНЦИТЕ!! :fubar:
  Let's face it. This is sick.
   
  На 90210 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Happy.Girl

  Happy.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  72
  од кај Виктор на фб :rofl:
   
  На Lana del Rey и XstrongerX им се допаѓа ова.
 9. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  6.198
   
 10. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  6.198
  Тоа е инаку сарказам. :)
   
  На Chocolate.me и Offspring им се допаѓа ова.
 11. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.657
  Идол главна тема ќе биде наредните неколку дена

  :shake: :headbang:

  Едит: Не видов дека некој го ставил ова погоре.
   
 12. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.361
 13. MikioBo

  MikioBo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  2
  хахах не му се верува уште од сега му се заколнуваат со вечна љубов ццц... барем знае виктор дека има кој да му ги купува албумите, а на дејанче кутриот мама и тата ќе мора пак :lol:
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 14. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.404
  Допаѓања:
  47.336
  Пол:
  Женски
  Македонски музички идол

  јас ги читам статусиве и се превртувам од смеење :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Lana del Rey, krEM4Eto, Ruby.rose и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  6.198
  Ова на слика...

  ______ Aj kazete koj slikashe? :D :*
  10 мај во 15:58 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа · 1 личностСе вчитува...
  #
  фан.Тим Викторијанци ти сликаше мила :)
  10 мај во 15:59 · Ми се допаѓаНе ми се допаѓа · 2 луѓе

  :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На krEM4Eto и unstoppablemind им се допаѓа ова.
 16. Arhangel-maniac

  Arhangel-maniac Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2011
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  123
  Знам мацо знам :) Ја знам девојката што коментираше и нејзиниот став кон Виктор ;)
   
 17. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
   
  На QueenN му/ѝ се допаѓа ова.
 18. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.322
  Кишна година. :rofl:
   
  На Whitecloud95, krEM4Eto, kristince51 и 4 други им се допаѓа ова.
 19. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.891
  Дајте некој отворен профил на Виктор, неможам да најдам сите се затворени не се гледа на ѕидот што коментираат. :D
   
 20. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  520
  Пол:
  Женски
  хахахахахахахах :o :o леле сите ке ги испоразбудам од смеење, ама шо е ногу ногу е...
   
  На Whitecloud95 му/ѝ се допаѓа ова.