1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Трауматичен гинеколошки преглед

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од FroggyLover, 29 јуни 2022.

  1. FroggyLover

    FroggyLover Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2021
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    163
    Пол:
    Женски
    Јас сум на работ да прекинам да одам на гинеколог до крај на животот. И стварно ќе го направам тоа. Ова ми беше прв пат да одам откако почнав да имам сексуален однос. Сакав да одам на преглед зашо имам нетредовен циклус. Кога почнав да кажувам симптоми шо ме мачи ме прекина и ме праша дали имам односи. Викаж да и она вика треба пап тест и бргу-бргу ме натера да седнам на таа столицата. И потоа тоа скапулата ми ја упика НАЈГРУБО ШТО МОЖЕ. Значи јас почнав да урлам и да плачам. И кажав да прекине ама не прекина туку се прпдужи. После иако кажав дека сакам абдоминално ехо пак ми го пикна тоа у мене најгрубо што може. Ме гледаше на ехо и ништо не ми кажа баш. Значи јас после прегледов имам толкави болки и крварам луѓе. Сакам да сменам, некоја друга у Скопје да најдам ама веќе имам trust issues...
     
  2. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.788
    Допаѓања:
    8.838
    Пол:
    Женски
    Смени ја докторката, инаку прегледот ич ама ич не боли. Таа е била многу груба.
    Никако не помислувај да не продолжиш на гинеколог, за здравје се работи.
     
    На lasthope му/ѝ се допаѓа ова.
  3. lovely girl M

    lovely girl M Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2018
    Пораки:
    568
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Iskreno Jas imav doktorka koja bese super vo sekoj pogled ama bese gruba i me bolese zemanjeto na briz pogotovo koga so prsti go proveruva cerviksot. Mazite ginekolozi se po nezni kaj dvajca sum bila i super pominav. Odberisi maski doktor.
     
    На elimkd и lasthope им се допаѓа ова.
  4. Серотин

    Серотин Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2022
    Пораки:
    987
    Допаѓања:
    2.377
    Пол:
    Женски
    Не знам колку крвариш, ако е мнолгу барај помош од гинеколог.
    Скоро на сите жени им тече по мнолгу малце (неколку капки крв) кога ни зимаат примерок за пап тест. И да ја пријавиш обавезно, не смее против твоето НЕ да продолжи.
     
  5. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.695
    Пол:
    Женски
    1.Пријави ја у лекарска комора, или полиција.
    2.Оди на преглед кај друг гинеколог.Препорачајте ѝ некој.
     
  6. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.476
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Уф како ме нервираат вакви кретени.
    Да ја пријавиш обавезно, не смее вака да се понаша.
    Да прекинеш да одиш не смееш, тоа е здравје.
    Да ти препорачам не можам никого, зошто и јас сум во потрага за добар гинеколог. (Но за пап тест кај оваа што сум сега не сум осетила никаква болка, но не сум задоволна од други причини, пзу Мама)
     
    На Jana06 му/ѝ се допаѓа ова.