1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Треба ли да се каже некому „Те сакам“?

Дискусија во 'Врски' започната од rozita91, 15 мај 2010.

 1. rozita91

  rozita91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  28
  Постојат многу двоумења дали на некому да му кажеме дека го сакаме колку и да е силно чувството во нас сепак чувствуваме страв дека тој некој може да ги злоупотреби нашите чувства и сето онаа што си посакувал да биде пропаднало во вода .............а не свакам како е можно да си со некој а да не му кажеш дека го сакаш јас неможам така,едноставно неможам да се контролирам а тоа секогаш на крај донесува лош резултат?
  кој знае како треба правилно да се постапи со машкото?
   
 2. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Леле не знам...и јас сум таква, многу импулсивна личност по природа, и секогаш го кажувам она што го чувствувам...така да ,,те сакам,, кажувам...добро, не баш на почетокот на врската...ама нема некое значење самиот збор...сакањето сепак се докажува со дела а не со ,,те сакам,,.
   
 3. rozita91

  rozita91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  28

  да точно е дека сакањето се покажува со дела а не со збор ама мислам дека откога на некого ке му кажеме ТЕ САКАМ веднаш се одавечува од тебе како да забранетото овошје веќе го освоил и смета дека треба да бара ново :inlove: :inlove:
   
 4. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.866
  Допаѓања:
  198.122
  Пол:
  Женски
  Ако навистина го чувствуваш тоа, треба да го покажеш, не само да го кажеш. И ако некому му кажеш дека го сакаш, не значи дека тој ќе се оддалечи од тебе, напротив. Ако му значиш нема да го стори тоа, ама ако навистина направи такво нешто, значи дека не е за тебе, дефинитивно не те заслужува. Не се грижи, ќе има и некој со кој тоа ТЕ САКАМ ќе те зближи повеќе ;)
   
 5. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Треба да му кажеш ако го сакаш и ако сте во врска.Ама не само да му кажеш, туку и да му покажеш со дела. А на некој што не сте заедно не му кажувај затоа што само повеќе ќе се вообрази.
   
 6. sweet.267

  sweet.267 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  0
  treba sekako.. no treba i da se pogodi momentot :)
  Vo moj slucaj prerano mislam deka mi beshe kazano te sakam,pa iskreno morav i ja da mu kazam isto, a znam deka ne sakav sepak. No dobro, * te sakam * skoro sekogash zblizuva :)
   
 7. CherryLady

  CherryLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Од лично искуство би рекла дека не треба да се рече... Затоа што ако свати некој дека го сакаш ќе те чува секогаш во резерва :/ Но сепак можеби не е кај сите така ^^
   
 8. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  само ако заслужува ;) а и подобро да докажеш отколку да кажеш те сакам :)
   
 9. rozita91

  rozita91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  28
  ок е се а зар ви се нема случено да му кажете на некој ТЕ САКАМ и подоцна да забележете дека има промени во неговото понашање и тоа на лошо ?
   
 10. sweet.267

  sweet.267 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  0
  Sekako. Nekoi toa go zimaat zdravo za gotovo :worried: Si mislat deka moze da te zaebavaat taka - aa ovaa umira po mene ke pravam shto sakam. Sekogash ima nekoi takvi za zal :/
   
 11. rozita91

  rozita91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  28
  значи сепак подобро е колку и да го сакаш да не му кажуваш дека го сакаш за да можеш да останеш со него и се да биде нај нај како што треба ?
   
 12. sweet.267

  sweet.267 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  0
  Sekako. Nekoi toa go zimaat zdravo za gotovo :worried: Si mislat deka moze da te zaebavaat taka - aa ovaa umira po mene ke pravam shto sakam. Sekogash ima nekoi takvi za zal :/[/quote]
  значи сепак подобро е колку и да го сакаш да не му кажуваш дека го сакаш за да можеш да останеш со него и се да биде нај нај како што треба ?[/quote]

  Ako ti kaze on PRV te sakam i od momentot koga ke ti kaze svakash deka ne te laze, treba da mu vozvratish, a vo drug slucaj.. sepak mislam deka treba da se ostavi bez te sakam :)
   
 13. rozita91

  rozita91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  28
  значи сепак подобро е колку и да го сакаш да не му кажуваш дека го сакаш за да можеш да останеш со него и се да биде нај нај како што треба ?[/quote]

  Ako ti kaze on PRV te sakam i od momentot koga ke ti kaze svakash deka ne te laze, treba da mu vozvratish, a vo drug slucaj.. sepak mislam deka treba da se ostavi bez te sakam :)[/quote]


  фала ти на мислењето се надевам ке се навикнам да не искажубам љубов како порано ;) ;)
   
 14. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  881
  i ja imav vakov problem na 16,17,18 godini i posto razmisluvav isto kako vas-deka na kogo i da kazam ke se voobrazi ne ni kazuvav :D i ne mi e ni krivo :) od ovaa perspektiva sega-srekna sum sto nikoj ne moze da kaze e onaa kolku me sakase :rock:
  sega na 24 e podrugo ;) vrska od skoro 3 godini i bez te sakam ne si legnuvam i ne stanuvam ;)

  taka da moj sovet vi e-ne brzajte so te sakam i ne letajte ako istoto go slusnete. cenete gi onie koi so dela a ne so zborovi ke napravat navistina da se osekate sakano :inlove:
   
 15. Devojceto

  Devojceto Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  Pa vaka nova sum na forumov,podolgo vreme ve pratam,i posakav da se priklucam vo ovie zenski muabeti:)))A konkretno na temava,mislam pak deka treba da si siguren deka nekoj navistina sakas za da kazes,a ne kako so gleam deka e hit niz gradov a i voopsto, na vrska od nedela ipol ima takva neverojatna ljubov ko da izlegle od nekoj ljuboven film(foliranje 100 posto) treba nekoj navistina da go poznavas za da mozes da kazes go sakam,eve na primer koa bev pomala imav decko koj navistina mn mi znacese,i dolgo vreme bevme zaedno.toj bese postar od mene i gi razbirase kapricite na moite godini,togas mislev kolku poise se KURCAM da se izrazam taka pogolema fraerka sum,interesno mi bilo da se karam i slicno ..smesno od segasna gledna tocka,toj sekad mi vikal kako ne bese povozrasna bi imale super vrska i se.Jas ne go razbirav togas ama sega se mi e jasno:)JAs nikoogas ne mu rekov vo oci TE SAKAM samo glupiranje preku por ili sum go kazuvala kako zafrkancija,sega mi e krivo zosto toj nikogas ne me svati seriozno deka navistina sum go sakala,zatoa zavrsi kako sto zavrsi,A jas so mojata gordost go cekam sledniot:)
   
 16. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.537
  Допаѓања:
  31.543
  Пол:
  Женски
  На дечко ми му кажувам дека го сакам, затоа што го чувствувам тоа. И тој ми кажува дека ме сака. Убаво е кога дечкото ќе ви каже дека ве сака.
   
 17. Jacy

  Jacy Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  9
  Podobro sto podolgo da ne go kazuvame toj zbor ,neizvesnosta ja podgreva ljubovta .Koga nekoj ke mi kaze me saka nekako se cuvstvuvam posigurna pa pocnuvam da teram po svoe :) Nekogas ubavo e da se kaze a i da se slusne ama samo nekogas ne postojano zatoa sto ja gubi magijata toj zbor ako cesto se kazuva ,dobiva znacenje isto kako i dobar den sto go koristime postojano :)
   
 18. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  кога "те сакам" се кажува многу често,почнува да го губи своето значење :?:
   
 19. st-el

  st-el Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2010
  Пораки:
  456
  Допаѓања:
  3.784
  Пол:
  Женски
  Треба да се каже, само треба да се процени на кого ,секој не заслужува. :)
   
 20. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Треба да се каже во вистинското време.на вистинско место :D и секако ако тоа стварно и искрено го мислиме...Не треба да се кажува пречесто затоа што потоа веќе го губи значењето :worried: