1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Треба ли да се каже некому „Те сакам“?

Дискусија во 'Врски' започната од rozita91, 15 мај 2010.

  1. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    треба и ќе му кажам кога ќе почуствувам дека тој ме сака...а предвреме не :D може само да го искористи тоа па после..... :?:
     
  2. AlekBt

    AlekBt Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Машки
    Pa ako navistina go Sakas i ako navistina go cuvstvuvas toa, barem po mene treba da mu kazes ! Zosto tvojot parner bi go iskoristil toa, osven ako se somnevas vo negovata ljubov kon tebe ........ !?
     
  3. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    мааа нее ние си кажуваме,само зборувам доколку имам некоја почетна врска(не дај боже)прва не би рекла те сакам...пошто не го познавм доволно партнерот....затоа спомнав инаку со дечко ми постојано си викаме те сакам... :inlove:
     
  4. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    исто
     
  5. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Заслужи кретенот.
    Затоа и му реков дека го сакам.
    Кретен!
    Колку ми недостигаш понекогаш...
    И тие вечери кога само се гледавме и се натпреварувавме кој ќе каже повеќе пати те сакам...
    Секое едно те сакам беше искрено...
    Но...
    Нема повеќе.
    Те сакам.
     
  6. zoki-poki

    zoki-poki Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    370
    Да, треба да му кажеш.....
    А не е лошо и да му го повторуваш тоа од време на време....ама не секој ден :D
    А зена ми сака да го слуша тоа и по 100 пати на ден :rofl:
     
  7. Inola

    Inola Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    203
    На почеток на врска може и не треба да се претерува многу со оваа изјава, од чиста причина да не се исплаши партнерот. Но понатаму, кога врската ќе добие сериозен тек, мислам дека секое искрено искажување на љубов е само плус. Така е барем кај нас...и многу ми е убаво ("Душо, не само што те сакам, туку и те обожавам").
     
  8. skygirl

    skygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    153
    Ако се чувствува нешто треба и да се каже. Па така и „Те сакам“, но ако тоа навистина се мисли и НЕ ПРЕМНОГУ ЧЕСТО (на секои 15 мин. на пример). Јас не кажувам толку лесно „Те сакам“, не само затоа што некој може да го злоупотреби тоа, и премногу да си допушти, туку мора да бидам сигурна во тоа за да го кажам. Мразам кога некој ме прашува „Ме сакаш?“, ич не ми кажуваш...па шо има да ме прашува, ако го чувствувам тоа ќе го кажам не мора никој да ме присилува.
     
  9. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    Па со оглед на тоа што јас сум многу директна, а и не знам да кријам било какви емоции, не се плашам да го изговорам ова пред некој што ЗАСЛУЖУВА. Секогаш и со мерка. :inlove:
     
  10. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    исто ко јас да сум го пишувала ова ;)
     
  11. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.094
    Допаѓања:
    6.832
    Пол:
    Женски
    Изразот "те сакам" се кажува на личности што заслужуваат тоа да го чујат од нас,а не некои кои со тоа ќе ја дигнат цената или ќе го злоупотребат тоа.И не секогаш треба да веруваме кога некој ќе ни каже дека не сака затоа што е многу битно изразот те сакам да се докаже отколку да се каже.Можам да верувам на оној кој ми вели дека ме сака само ако ми го докажал тоа преку однесувањето и постапките и спрема тоа дали ме прави среќна или не...
    Те сакам е прекрасен израз,но само ако е искрено кажан.Те сакам не можеш да кажеш на било кој за да го освоиш.Не можеш да кажеш те сакам на дечко со кој си во врска само една недела...Тоа е мое мислење. :)
     
  12. flawless

    flawless Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2010
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    5
    Не ми треба некој да ми каже, ми треба некој да ми докаже!
     
  13. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    344
    освен што ми докажува мојот дечко и јас исто цело време си кажуваме те сакам после секој раговор на моб.после секое чао...после секој збор,знам дека е многу ама не го сметам тоа за навика....ако го мислам тоа стварно е така дека го сакам и со него е истото....сите ми се чудат кога пред да исклучиме на моб нема исклучување додека не се каже магичниот збор те сакам :emo: :emo:
     
  14. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.788
    Допаѓања:
    131.404
    Ја барав темава за да споделам нешто :D

    Поминувам покрај еден плоштад, а таму на билборд со големи букви ИВАНА ТЕ САКАМ, во потпис МАРКО :D

    Е умрев од смеење скоро исто како кога го видов познатото Каролина те сакам, од Гроздан :D

    Возев, и само на блиц го видов, и уште не ми се верува на очиве. Уште се мислам дали некоја шега, или стварно некој пациент сака Ивана на плоштад да си прочита дека ја сака :D

    Како и да е, се убив од смеење, а тоа е здраво, го продолжува животот :D
     
  15. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Нормално дека треба да се каже ТЕ САКАМ но тогаш кога навистина ќе се почувствува тоа,а не само ради реда да се каже.За мене тоа се 2 збора кои значат многу и затоа треба да се искажат само кога тоа доаѓа од срцето.А уште побитно е тоа те сакам да се покаже на дело.
     
  16. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Се би било поедноставно ако кажуваме те сакам, само ако го мислеме тоа.
     
  17. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    А мора ли Те сакам да има само значење во врските? Кажувам Те сакам секој ден!
    На мама, на другарките, на другарите... Сепак, ако кажеш Те сакам, мисли го тоа! Не кажувај на некој што не го заслужува тоа. Не вреди. А тој што кога ќе го слушне тој магичен збор и веднаш денот ќе му се разубави, тој е вистинскиот! Тој го заслужува твоето внимание,твојата љубов. Затоа, не прашувај Треба ли, најди ја личноста и кажи ! :talk: :inlove:
     
  18. baby.90

    baby.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    197
    Треба да се каже Те Сакам секогаш кога го чувствуваме тоа. Секој ден по 100 пати си кажуваме со дечко ми Те Сакам, секој наш разговор завршува со Те Сакам, зошто и двајцата навистина го мислиме и го чувствуваме тоа.
    Секогаш и кажувам на другарка ми те сакам, зошто осекам дека треба да и кажам.
    И кажувам на мајка ми, на братучетка ми, на кучето :)
    Преубаво се чувствувам кога ке кажам на некого Те сакам, затоа кажувам често, но само на луѓе кои навистина ги сакам.
    Разубави го животот некому, кажи му дека го сакаш, барем на миг ке украдеш насмевка од неговото лице!
     
  19. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Секогаш кога си сигурен дека некого сакаш и кога тој го заслужил истото. :)
     
  20. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Го кажувам тоа и воопшто не се замарам какво чувство ке предизвикам од спротивната страна