1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Треба ли да се каже некому „Те сакам“?

Дискусија во 'Врски' започната од rozita91, 15 мај 2010.

  1. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски
    Би ги кажала овие две зборичиња само доколку сум сигурна дека партнерот заслужил да ги слушне од мене.. Односно, доколку знам дека тој би бил вистинскиот.
    Но, лошото е што фразичкава „те сакам“ е доста злоупотребувана и веќе го губи значењето. :x
     
  2. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Некому ? Секому, кој го заслужува тој збор. Ма да, ќе се надоврзам на муабетот над мене, многу често е изобличен и веќе секој секому го кажува истото, макар и да не го чувствува тоа, дали за да добие нешто или сл. И зборот оди заедно со делата. Џабе е ако кажеш ,,Те сакам" на некого, кога не си го покажал истото.
     
  3. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    Треба. Те сакам не е само за двајца вљубени, туку и за сите блиски, пријатели, семејство кои искрено ги сакате.
    А најголемото те сакам... освен сопатникот, се однесува и на плодот од таа голема љубов. Или плодовите :lol:
     
  4. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Ако си заслужи може :D
     
  5. lattie

    lattie Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Мислам дека треба да се каже само ако си сигурен во тоа и ако васитина го чуствуваш тоа спрема личноста а не само напразно да се зборува
     
  6. no.name6

    no.name6 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2012
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    57
    Треба да се кажува те сакам на најблиските,не заслужува секој. јас го велев бидејки така беше и го злоупотрбија тоа. никогаш на никој повеке нема да кажам ТЕ САКАМ никогаш
     
    На girl96 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. lloovveellyy

    lloovveellyy Активен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2011
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    12
    според мене ако искрено сакаш некого нема зошто да не си се искажеш. јас секој ден по незнам колку пати го кажувам тоа дури и го задушувам со .те сакам. .ми фалиш. и слично. :inlove: неможам да ги кријам чуствата во себе посилно е од мене што можам :D
     
  8. CaperucitaRoja

    CaperucitaRoja Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2011
    Пораки:
    467
    Допаѓања:
    320
    Пол:
    Женски
    Денес викаат „те сакам“ како да е „здраво“... :x
     
  9. awayfromyou

    awayfromyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2012
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    Не вреди на идиот кој постојано те повредува да кажуваш дека го сакаш,бидејќи тоа за него не вреди ништо.Кажав еднаш и се изгорев за цел живот!3 години се мачам да го заборавам.Се надевам ќе се променат нештата некогаш.
     
  10. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.140
    Допаѓања:
    76.531
    Пол:
    Женски
    Ретко кажував на бившиот дека го сакам, всушност не му кажував туку му пишував преку пораки, од мојата уста тоа никогаш не излегло. Дури самата бев изненадена кога на сегашниов дечко му кажав Те Сакам. :angel:
     
  11. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.407
    Пол:
    Женски
    Treba, sekako. Na najbliskite, na prijatelite, na licnosta vo koja ste vljubeni. Jas sum otvorena licnost, ne krijam emocii, pa sekogas lugeto se na cisto so mene, kogo sakam, a kogo ne.:emo:
     
  12. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    Вистинскиот момент за да кажеш некому ТЕ САКАМ не постои.Наоѓањето или поставувањето граница помеѓу љубов и заљубеност е она вистинското.
     
    На Dust и КикиМаус им се допаѓа ова.
  13. Скопјетесакам

    Скопјетесакам Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2015
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    9.191
    Нема потреба да се каже,збор е збор,можеш секому да му кажеш дека го сакаш,ама неможеш секому да му докажеш дека го сакаш.
     
    На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.