Трета буква

Дискусија во 'Форумски игри' започната од srcesrce, 8 јули 2012.

 1. srcesrce

  srcesrce Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Поентата на играта е да следниот збор почне на трета буква од претходниот збор

  На пример:

  Патика

  Следниот збор ќе е на „т“

  Товар ....
   
 2. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  633
 3. I.love.your.lips

  I.love.your.lips Популарен член

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  969
  авион уффф...
   
 4. dimdim

  dimdim Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  88
  интелигенција
   
 5. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  731
  Допаѓања:
  763
  Пол:
  Женски
 6. lili....sweet

  lili....sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2012
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  19
 7. maryJ

  maryJ Активен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2011
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  17
  компирче
   
 8. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  450
  маргарин
   
 9. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.695
  Допаѓања:
  4.969
  Пол:
  Женски
  Рака
   
 10. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.681
  Пол:
  Женски
  Килим.
   
 11. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.282
  Пол:
  Женски
  лимонада :)
   
 12. AnGel.fire

  AnGel.fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  221
  малина :)
   
 13. srcesrce

  srcesrce Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  лимун
   
 14. simon4etooo

  simon4etooo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  186
  мајмун
   
 15. doll.a

  doll.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  Јагода
   
 16. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.282
  Пол:
  Женски
 17. Maxymous

  Maxymous Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2012
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  69
  Лаванда
   
 18. Foreveryoungiwannabe

  Foreveryoungiwannabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  684
 19. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.681
  Пол:
  Женски
  Лист.
   
 20. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.282
  Пол:
  Женски
  Стакло