1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Третман за исправување на коса со кератин

Дискусија во 'Коса' започната од kate-the-great, 27 октомври 2010.

  1. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.877
    Допаѓања:
    102.885
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Дали ова некоја од вас го има користено? И дали е и за домашна употреба?
     
  2. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Значи твојот фризер ги разби сите тези за кератинското исправување на косата wowwww,импресионирана сум... И не ти ставив линк од маалски фризер,туку од студио што години трае кај нас,а имам и многу други видеа гледано на you tube каналите за овај третман...
    Кај нас све што слабо можиме да си го дозволиме е штетно и канцерогено,па и воздухот е загаден ама го дишиме...
     
    Последна измена: 15 јули 2015
  3. <3 pleza4e <3

    <3 pleza4e <3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    3.442
    Пол:
    Женски
    Абе едно јаκо студио што си го постиρала- што да ти κажам хахаххахаха.

    А место да се инфоρмиρаш на youtube ти пρепоρачувам да видиш ВИСТИНСΚИ исκуства, еве и туκа пишале неκои девојκи што веќе го пρавеле деκа κосата им е κаκо метла, пошто немаш κаде да се инфоρмиρаш на дρуго место, јас имам не ми се потρебни твоите youtube леκции, затоа ќе те молам олабави се и поштеди ме од твојте доκажувања, не ми се потρебни.
     
    На Traveler91 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Pa postiraj TI od POJAKOTO STUDIO NA TVOJOT PRIJATEL FRIZER kade sto gi objasnuva stetnite pridobivki od tretmanot(ako imas takvo video da postiras se razbira:lol:),ova video jas go navedov kako primer za da imam nekakva PODLOGA ZA RAZLIKA OD TEBE za toa sto go kazuvam...CAO:hai:
     
  5. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
  6. mari4e.19oo

    mari4e.19oo Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2014
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    10
    а дали некој во домашни услови си правел третмани со кератин? искуство?
     
  7. ton4ica

    ton4ica Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2013
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    172
    Пол:
    Женски
    Јас имам план сама да правам следниот пат. Ако има некој информации каде може да се набават течноста и шампоните би било убаво
     
  8. mari4e.19oo

    mari4e.19oo Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2014
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    10
    читав по форуми и многу набавувале од ebay. ама некако страв ми е:(
     
  9. Momichka

    Momichka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    6.428
    Пол:
    Женски
    значи внимавајте многу. имав пријателка во странство се занимаваше со ова.
    рече дека повеке од едно на исправување на коса со кетарин, не прави дневно, бидејки кератинот бил штетен за дишење.
    јас се консултирав, сакав да ја исправувам, ама не собрав позитивни критики од фризери во Мкд за исправување.
    така да, со срека нека ви е сами сако пробувате

    А имам гледано кератин низ продавниците, ама не знам дали е овој специјалниот за исправување на косата
    https://www.facebook.com/1602881799....1438029531./1659044677659974/?type=3&theater
     
  10. Loretta

    Loretta Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2013
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    637
    Мислам дека проблемот е што кај нас не се доволно стручни и ги користат најлошите можни производи. Веројатно некој од вас ја прати девојкава, во видеото кое ќе ви го постирам кажува за нејзиното искуство се кератинскиот третман. Патем, обрнете внимание на тоа каква коса има, сјајна долга, здрава... Ама живее во Jersey, таму и го правеле третманот...
     
  11. mari4e.19oo

    mari4e.19oo Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2014
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    10
    кератинско исправување на коса за 1000 ден преку групер? дали некој бил во ова студио?
     
  12. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Ајде некој ако правел ваков третман да ми препорача каде да одам во Ск, и дали е успешно.
     
  13. hunny20

    hunny20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2010
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    82
    Јас ја пратам девојката многу често на нејзиниот канал е еден од моите омилени на YouTube. Прекрасни совети има за се и прекрасно изгледа.
    Зборот за кератинскиот третман ми беше...
    1. Се согласувам дека кај нас користат некои чудни кератиски брендови кои до сега не сум ги слушнала ни сретнала. Верувам дека се брендови но ете од некоја пониска класа како што кажа девојката погоре
    2. Сметам дека вистинскиот третман има специјална процедура која се изведува исклучиво со преса за коса...ова го кажувам зошто имам слушнато и фенирање и шампон и сл.
    3. Се мие косата после третманот со посебен шампон и кондиционер кои се без сулфат и се прилично лесни за косата и така третманот трае и подолго.
    Одприлика и во зависност од квалитетот третманот треба да трае 4-6 месеци.
     
  14. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    4.624
    Мими од Драчево има на фб страна? Да ми пуштете? :)
     
  15. Florina :)

    Florina :) Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2017
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    На LadyR му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Настенька

    Настенька Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2016
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Кератинот ја исправува косата но е многу добар и за оштетена коса . Јас живеам во русија и жените тука многу повеќе се грижат за убавина отколку кај нас . Третманот со професионален кератин не е баш евтин јас го правам на 5-6 месеци и косата е свиленкаста права и не се кине . Мојата коса е платинесто плава и ми беше оштетена и тогаш почнав да ја третирам со кератин и од тогаш почна да изгледа живо . Инаку за тие што се плашат од кератинот добар е и ботоксот за коса само тој трае 2-3 месеци и не се губи толку многу од обем како при кератинот . И не мислам на ботокс како кај нас што ги продаваат шампон маска , професионалниот е исто како кератинот се мачка прамен по прамен и се минува со спец преса
     
  17. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.700
    Допаѓања:
    14.237
    Пол:
    Женски
    Дали некој има искуство со трајно исправање на косата (кератинско, ботокс... како и да се вика...)?
    Салони каде се прави, ефект, трајност, цена или било каква информација?
    Фала :)
     
  18. Sanemsi

    Sanemsi Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски

    Здраво, јас имам правено кератински третман во Струга во фризерски салон. Ефектот ми траеше 3 месеци со тоа што косата ми беше брановидна и малку оштетена од бланш. Косата после третманот ми се исправи немаше потреба од користење на преса за коса, и исто така ми стана помека на допир. Цената беше 1000 ден без разлика на должината. А и да напоменам откако ке помине ефектот косата се враќа во првобитна состојба без последици од оштета. Поздрав.
     
    На Mmm.b, ludamaja10 и Avery им се допаѓа ова.
  19. Adorabela

    Adorabela Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    1.014
    Допаѓања:
    2.069
    Пол:
    Женски
    Zdravo.Vo koj salon pravese tretman na kosa?
     
    На Sanemsi му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Sanemsi

    Sanemsi Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски

    Кај Ѓунер го правев.
     
    На Adorabela му/ѝ се допаѓа ова.