1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Трето лице во врската!

Дискусија во 'Брак' започната од mamicka, 7 јануари 2010.

 1. mamicka

  mamicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  27
  ZDRAVO NA SITE DA JA ZAPOCNAM TEMAVA ME INICIRASE VCERASNATA SLUCKA . DOCEK NA BOZIC; MUZIKA ,PRIJATELI JAS I SOPRUGOT NASMEANI I ''ZALJUBENI'' BAREM JA GO SAKAM OT SESRCE , VINCE CRVENO (MOETO OMILENO) I SE BESE SUPER DODEKA NE SE ZAVRTIV I NEMURAKOV KOJA E TAA STO SE RASPRASUVALA ZATEBE SAKAM DA JA VIDAM TAKA REKOV SAMO DA GO ISPROVOCIRM DA SE IZDADE I VIDI CUDO; KOJ TI KAZA, OD KAJ RAZBRA A TI KAZAA STO ODGOVORIV JAS / NE REKOV MRTVA LADNA TOA NEMIKAZAA AJ OBJASNIMI DA NESLUSAM OD DRUGI / PA TAA SE RASPRASUVALA ZAMENE BARLA TELEFON MOJ MOJ PROFIL NA FEJS , I NEDOJDE LICNO PRATILA ABER PO DRUGAR .
  I MU REKOV DEKA SUM SRECNO OZENET SO DVE DECA I DEKA NE ME INTERESIRA . VIDETE DA BIDE RABOTATA POZACINETA MALATA E VO VRSKA GO PRASAV KAKO SE VIKA MI KAZA DVE IMINJA NESUM SIGUREN I NEJAPOZNAVAM A ZNAE KOJA E JA VIDEL ZOSTO NE MI KAZA SAM STOKRIE AKO E ISKREN ZOSTO NE MI KAZUVA KOJA E OSTAVA LI PROSTOR ZA VO IDNINA .
  POMOS ISKRENO VASA MAMICKA
   
 2. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Можам да претпоставам како се чувствуваш... како ти последна се да дознаваш и тоа за личноста што најмногу ти значи, личноста која ти подарила две прекрасни дечиња...
  Но, најискрено, и јас кога би била на негово место не би кажала. И самата кажа дека имате прекрасен брак, две дечиња... па зошто тогаш некоја неморална личност да ви го разниша бракот? Мораш да признаеш дека кога би ти кажал, сепак би имала мала недоверба, нели? Можеби не како сега, но сепак тоа не би ти давало мир.
  Разговарај со сопругот и пробај да му веруваш,бидејќи и самата знаеш дека барем досега си немала причина да не му веруваш.
   
 3. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.448
  apsolutno se soglasuvam ...i ti pisav i vo druga tema....deka i jas mislam isto....samo sto ti najdobro go poznavas i mozes da znaes dali imalo nekoi promeni vo odnesuvanjeto, samo nateraj go da eti deka veke nisto nema da krie od tebe deka vaka e poloso....pozdrav
   
 4. vesne

  vesne Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Поздрав до тебе и до сите!
  Мислам дека се нервираш за џабе бидејќи во нашето секојдневие контактираме со разни луѓе а како не се сите еднакви не посакуваат исто.Ако досега си била убедена дека имаш прекрасен брак тогаш можеш да продолжиш со тоа убедување бидејќи ако веќе има нешто би те зачутил од почеток со некои зборови наместо да се правда.Од години брачно искуство знам дека некои работи се премолчуваат како што направил и твојот сопруг за да не дојде до непотребна нервоза.Спрема мене банално е да се правдаш на онај што го сакаш и го делиш животот за нечиј поглед или наметливост.Не е сериозна ситуацијата и уживај во празниците и брачната љубов.Поздрав!
   
 5. e.m.a

  e.m.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  12
  ijas imav takov problem ama so bifsa na mazot mi. eden den najdov sms na tel na mazot kako go vika da idat na kafe,jas ne znaev koja e taa, a imazot mi se pravdese deka ne go poznava brojot, ok se sloziv so nego ama mu kazav deka ako ima neshto jas ke razberam koga togas.pomina nekolku meseci i ete ushte eden sms od istiot broj,a mazot mi spiese , jas togas ja vikav od brojot na mazot mi i slusam zenki glas, od trema me fati panika nervoza i ja spustiv slusalkata,ama serceto mi cukase 500 na sat. nemozev da qutam i ja vikam poftorno .i ja prasav zasto mu pises na mazot mi, a taa mi kaza deka bile zaedno dolgo vreme i deka kako brat sega go saka, ajas nervozna ikazav deka ako vidam uste ednas broj tboj na tel na mojot muz neznam sto ke bide, zatoa ova nea ti je posleden pat, no vidov deka navistina nemale nisto samo kako prijateli zboruvaa, ama jas ne sakav ic ama ic da zboruvaat ,i od toj den veke nemam videno nisto sumnicavo, a i mazot mi terav da smene broj bidejki jas ne mozam stalno da se nerviram za nisto, priznavam deka sum mnogo lubomorna.ZATOA TE RAZBIRAM KAKO SE OSEKAS POZDRAV.