Трипофобија

Дискусија во 'Психологија' започната од Goticarka, 13 септември 2015.

 1. Goticarka

  Goticarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2014
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  137
  Пол:
  Женски
  Трипофобијата е страв од шуплини, дупки, односно празнини. Дали сликата која ја гледате подолу на која е претставен лотос ви предизвикува мачнина или гадење? Пр y.jpg
   

  Прикачени фајлови:

 2. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.524
  Допаѓања:
  42.810
  Пол:
  Женски
  Не ми се гади ,само ме потсеќа на душа со дамки. Шуплини и залепени дамки кои се таложеле. Бушат во душата, ја пробиваат до сржта.
   
  На angelche16 и ku4ence им се допаѓа ова.
 3. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.472
  ГРОЗНО...ОДВРАТНО...сеа значи сум трипофобична?
   
  На atala, Kaley и honey.11 им се допаѓа ова.
 4. maca cvet

  maca cvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  453
  Пол:
  Женски
  не ми се лоши но осеќам како празнина
   
 5. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  3.857
  Пол:
  Женски
  Какви не фобии се измислија ц ц ц (facepalm)
   
  На LittlePinky, wanderlust, angelche16 и 2 други им се допаѓа ова.
 6. AutumnRain

  AutumnRain Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
  Мене сликава ме подсеќа на некоја габична инфекција и нормално дека ќе ми се грози од неа, но не мора да значи дека имам трипофобија.
   
  На LittlePinky, Аliсe, atala и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.256
  Сериозно фотографија со растение ви предизвкува некакви чувства? :D
   
  На wanderlust, Strumka22, poenta и 4 други им се допаѓа ова.
 8. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.072
  Пол:
  Женски
  Od ova imam machnini, mi predizvikuva gnev, mi ide da go rasparcham i da go gazam pod nozete. Mislam deka ako gledam podolgo trajno kje se istraumatiziram.
  Neli slikava povekje bi imala namena vo nekoj test na lichnosta ili na emotivnata sostojba na lichnosta spored reakciite shto gi predizvikuva otkolku da se povrzuva so odredena fobija... Posho jas trypophobia nemam.
   
  На fighter, crimson и AutumnRain им се допаѓа ова.
 9. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.409
  Допаѓања:
  48.818
  Пол:
  Женски
  Јас сум многу гадлива за кожни болести и ми личи на нешто такво, ама не реагирам никако на сликите со растенија.
   
  На IamSexyAndIKnowIt, LittlePinky, atala и 3 други им се допаѓа ова.
 10. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.113
  Пол:
  Женски
  I jas isto mislam.Ako od nesto mi e gnasno ili imam macnini ne znaci deka imam nekoja fobija.. |(
   
  На fighter му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Goticarka

  Goticarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2014
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  137
  Пол:
  Женски
 12. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.472
  Леле гнасотии...а ја со цел памет цело видео го изгледав...ништо ја се САМПРОГЛАСУВАМ ЗА ЕКСРЕМНО ТРИПОФБИЧНА.
   
  На atala и Goticarka им се допаѓа ова.
 13. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.599
  Допаѓања:
  11.490
  Пол:
  Женски
  Ајдееее.... и 'дупкофобија' измислија, браво. Ами ај да објавувам гадни слики и видеа, и сите ќе имаме и дупкофобија, и шуплинофобија и празнинофобија :D демек тие што можат да гледаат гадни видеа се во ред, а нас што ни се гадни имаме фобија и не е во ред тоа.... да, да, секако!!!
   
  На LittlePinky, fighter и theowndemon им се допаѓа ова.
 14. Goticarka

  Goticarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2014
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  137
  Пол:
  Женски
  rabotata e sve sto ima dupki pa i kashkaval ili sunger...
   
 15. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.599
  Допаѓања:
  11.490
  Пол:
  Женски
  Абе ја сфатив поентата на фобиава, ама некако многу фобии измислија :D
   
 16. Lisandra

  Lisandra Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2015
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  240
  Пол:
  Женски
  Многу грозно видео, не ми се верува дека го пуштив. Сликата не изгледа така лошо сега заради јаките бои го прави да изгледа грдо што во живо не верувам дека ќе биди. Ама ова дупките стискање се грозни работи а не страв . Не е за секој стомак.
   
  На LittlePinky и atala им се допаѓа ова.
 17. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.135
  Допаѓања:
  890
  Пол:
  Женски
  Уфф грозно е и премногу видеото!:puke::puke::@:@:@Значи,и јас исто така сум екстремно трипофобична!:sweat::|:|:|
   
 18. Аliсe

  Аliсe Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2015
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  6.976
  Е дали ако се гадам од ова видеово значи дека имам трипофобија?Не ми е страв,само гадно ми е.
   
  На LittlePinky, wanderlust и crimson им се допаѓа ова.
 19. AutumnRain

  AutumnRain Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
  Сваќам дека можеби има луѓе што се фобични од дупки, како што претходно набројавте од некои ситници како што се на сунѓер или кашкавал. Можеби имале некое лошо искуство што го потиснале, па потсвеста се обидува да им укаже на тоа, ама такашто ќе предизвика страв од ситници.
  Ова видеово,не го ни изгледав, веднаш го изгасив кога видов како дупчат нечие лице и гној излага од тоа:puke:Тука најсоодветни се изразите со бљак, иуу. Гнасно е и нормален човек уплав би добил од него.

  ВНИМАНИЕ: Не го гледајте видеото оти ќе откриете дека сте крајно трипофобични.:rofl:
   
  На atala, LittlePinky и fighter им се допаѓа ова.
 20. FoodLover

  FoodLover Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2015
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  469
  Пол:
  Женски
  ДА! Jас сум ТРИФОБИЧНА :puke: