Тумор на мозок

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од majamace1, 25 декември 2011.

 1. ece1279

  ece1279 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2013
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Kako ste sega ???
   
 2. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.697
  Допаѓања:
  14.459
  Пол:
  Женски
  Дали израсток во форма на полутопка и тврдо на главата, не е како чир, колку голем лешник е , дали е симптом за тумор ?
   
 3. lorinda

  lorinda Активен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2017
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Мајка ми извади тумор 4 см глиобластом али сега е неподвижна кај десната страна и не зборува веќе 3 месец по операцијата. Дали имал некој ваков случај и дали им се вратиле екстремитетите после некое време. Ве молам споделете искуства зошто многу сум загрижена. Да не заборавам дали после или пред операцијата мајка ми доби и мозочен инфаркт на истото место как што бил туморот.