1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тумор на мозок

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од majamace1, 25 декември 2011.

  1. ece1279

    ece1279 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2013
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Kako ste sega ???
     
  2. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Дали израсток во форма на полутопка и тврдо на главата, не е како чир, колку голем лешник е , дали е симптом за тумор ?
     
  3. lorinda

    lorinda Активен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Мајка ми извади тумор 4 см глиобластом али сега е неподвижна кај десната страна и не зборува веќе 3 месец по операцијата. Дали имал некој ваков случај и дали им се вратиле екстремитетите после некое време. Ве молам споделете искуства зошто многу сум загрижена. Да не заборавам дали после или пред операцијата мајка ми доби и мозочен инфаркт на истото место как што бил туморот.
     
  4. skorpija90

    skorpija90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2013
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    13
    Здраво. Може да ми кажете дали и се повтори туморот на познаничката после толку години, маж ми се оперираше од тумор на мозок и многу ми е страв.

    Здраво, дали сеуште е жива познаничката што имала тумор на мозок и као се чуствува?
     
    Последна измена од модератор: 4 февруари 2022
  5. ZRNO

    ZRNO Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2014
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    106
    Zdravo ve molam za mislenje imav mnogu golema glavobolka 2 nedeli: rengen na vrat_poizrazeni spondilozni promeni odev na fizikalno mi po pomina no po nekoe vreme pak se javi bolka ista samo od levo kako šlem da imam, mi gi snimaka karotidite se vo red bea no vide golemi šilci na vratot.
    Jas si pobarav snimanje na glava na KT rezultatot ima beningna formacija_kalcificiran meningeom, (tumor) mnogi šum isplasena dr veli ne e strasno me praka Skopje na klinika i oni da vidat
    No nemozam da uzdržam dali da odam na privatno ve molam za mislenje
     
  6. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.432
    Допаѓања:
    4.624
    Дали може да споделите искуство со операција на тумор на мозок? Каде во Македонија правевте, и кој доктор би го препорачале?

    Се работи за бенигнен тумор, 3 и нештп цм, на малце незгодно место. Лекарот рече дека е една од најкомплексните операции, 1-2 случаи на 2 милиони. Се работи за мајка ми :sweat: Не шокира веста...