1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тумор на простата

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од sweety90, 3 февруари 2015.

 1. sweety90

  sweety90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Женски
  Пред 2 дена на татко ми, му е откриено тумор на простата :(. Докторот сеуште не е сигурен дали е бениген или малиген туморот и за 10 дена му закажа биопсија во Скопје. Исто така, во зависност од резултатите докторот му рече дека постои шанса туморот да мора да биде отстранет хируршки. Татко ми е против хируршка интервенција, па би ве замолила доколу знаете некој природен лек против оваа болест да го споделите. :)
   
 2. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  се мислев дaли дa oдгoвoрaм, aмa гледaм никoј друг не ти кoментирaл, a мoжaм дa претпoстaвaм декa не си вo зaвиднa ситуација пa ти требa мислење. Дoбрo вие сo сиoт пaмет ќе идете пo умoт нa тaткo ти. Не сaкaл хируршки третмaн. Бре. Акo не му се живее, oк, aмa aлтернaтивнa медицинa зa тумoри не е решение. Дaј бoже дa е бениген aмa сo тaкви рaбoти не требa дa се игрaaт игрaчки.
  Немaм јaс сoвет дa ти кaжaм зa aлтернaтивни решенијa, сaмo пaмет oд мене е дa гo убедите тaткo ти дa не пaлaмуди мнoгу туку дa прaви кaкo штo е нaјдoбрo зa негoвoтo здрaвје. Стрaвoт oд oперaцијa е минимaлен вo oднoс нa бенефитoт кoј мoже дa гo имa.
   
  На libra89 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. libra89

  libra89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  24
  Доколку е малиген итно операција нема што да чека, само тоа е лекот, доколку е бенигнен зависно големината но најчесто и овде е потребна операција. Најдобро е да разговараш со татко ти тоа се операции кои се чести и најдобро е да го реши брзо проблемот во случај на малигнитет не смее да чека. Позз